Ibuprofen Apteo Med 200mg x 12 tabletek

  • Lek dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia (powyżej 40kg). Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 200mg jest przeznaczony do stosowania w leczeniu objawów gorączki oraz bólu o nasileniu od słabego do umiarkowanego.
  • Ibuprofen Apteo Med 200mg x 12 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 37775
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,67 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Apteo Med Ibuprofen 200mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki – Opadry White 03G28692: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, makrogol 400.

Działanie Apteo Med Ibuprofen 200mg:

Niesteroidowy lek przeciwzapalny, czyli ibuprofen to lek o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 200mg jest wskazany do stosowania w celu zmniejszania gorączki i łagodzenia bólu o nasileniu słabym lub umiarkowanym).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 200mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu bólu (słaby, umiarkowany), w tym bólów zębów, głowy oraz bolesnych miesiączek, a także w leczeniu gorączki. Do stosowania krótkotrwałego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera laktozę, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość stosowania produktu. Spożywanie alkoholu podczas stosowania leku może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych (przede wszystkim objawów ze strony układu pokarmowego i ośrodkowego układu nerwowego). Kobiety w pierwszym i drugim trymestrze muszą omówić z lekarzem możliwość stosowania leku, przy czym przyjmowanie leku nie jest zalecane bez wyraźnego wskazania lekarza. Kobiety karmiące piersią mogą stosować lek po wcześniejszej konsultacji z lekarzem (lek można stosować maksymalnie do 3 dni (gorączka) lub 4 dni (ból)).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku występowania po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych następujących objawów: trudności w oddychaniu, astma, katar, obrzęk lub pokrzywka. Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka (bądź wystąpienia kiedykolwiek dwóch lub więcej przypadków choroby wrzodowej), a także krwawienia z żołądka. Nie stosować w sytuacji, gdy w przeszłości występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego po przyjęciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować, gdy osoba choruje na ciężką niewydolność nerek, serca lub wątroby. Nie stosować w przypadku krwawienia (m.in. krwawienia w obrębie mózgu – krwawienie z naczyń mózgowych) oraz niewyjaśnionych zaburzeń układu krwiotwórczego. Nie stosować u osób znacznie odwodnionych. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować u osób poniżej 40kg masy ciała oraz u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane Apteo Med Ibuprofen 200mg:

Stosowanie leku związane jest z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, nie występują one u wszystkich (częściej u osób w podeszłym wieku). Można obniżyć prawdopodobieństwo pojawienia się objawów niepożądanych przez przyjmowanie leku w niskich dawkach przez krótki czas. Gdy wystąpią następujące działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się niezwłocznie do lekarza: objawy krwawienia z jelit – silny ból brzucha, czarne smoliste stolce, wymioty krwią lub ciemnymi cząstkami (przypominające kawowe fusy); objawy bardzo rzadko występującej, ale ciężkiej reakcji alergicznej – obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, przyspieszona akcja serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (mogą wystąpić już po przyjęciu pierwszej dawki leku); ciężkie reakcje skórne – wysypka na całym ciele, płatowe łuszczenie się skóry, pęcherze lub łuszczenie skóry. Gdy wystąpią działania niepożądane (także te spoza ulotki) lub te istniejące się nasilą, należy zgłosić się do lekarza. Często – dolegliwości żołądkowo-jelitowe (niestrawność, zgaga, ból brzucha, nudności,wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i/lub jelit, które mogą prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości); wysypka. Niezbyt często – katar; reakcje alergiczne z wysypkami skórnymi i świądem, a także napady astmy oskrzelowej (z możliwym spadkiem ciśnienia tętniczego) potęgujące astmę, trudności w oddychaniu (skurcz oskrzeli), duszność – wystąpienie jednego z tych objawów wymaga przerwania leczenia i natychmiastowej konsultacji z lekarzem; owrzodzenia żołądka i jelit, czasami z krwawieniem i perforacją, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z owrzodzeniem (wrzodziejące zapalenie jamy ustnej), zapalenie błony śluzowej żołądka, nasilenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna; zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego – ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, parestezje; zaburzenia widzenia; nadwrażliwość na światło; pokrzywka, świąd, plamica. Rzadko – zapalenie nerwu wzrokowego; neuropatia toksyczna nerwu wzrokowego; pogorszenie słuchu; szumy uszne; zawroty głowy; uszkodzenie nerek (martwica brodawek nerkowych) i zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Bardzo rzadko – zapalenie błony śluzowej przełyku lub trzustki, powstawanie błonowatych zwężeń w jelicie cienkim i grubym (tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita); zapalenie naczyń krwionośnych; ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanek miękkich występujące podczas zakażenia wirusem ospy (varicella); zmniejszenie ilości wydalanego moczu oraz obrzęki (szczególnie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub zaburzeniami czynności nerek); mętny mocz (zespół nerczycowy), stany zapalne nerek(śródmiąższowe zapalenie nerek), którym może towarzyszyć ostra niewydolność nerek; reakcje psychotyczne, niepokój, stan splątania, depresja; zaostrzenie stanów zapalnych związanych z zakażeniem (np. martwicze zapalenie powięzi) podczas jednoczesnego stosowania niesteroidowych leków przeciwbólowych. Jeśli wystąpią lub nasilą się te objawy, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu wykonania badań sprawdzających, czy istnieją wskazania do zastosowania leków przeciwzakaźnych i/lub antybiotyków; nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego; objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką lub zaburzeniami świadomości podczas stosowania ibuprofenu. W przypadku osób z chorobami autoimmunologicznymi (toczeń układowy rumieniowaty, mieszana choroba tkanki łącznej) notuje się większe ryzyko wystąpienia tego typu powikłania – należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią te objawy; ciężkie reakcje skórne – wysypka skórna z zaczerwienieniem i pęcherzami (np. zespółStevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Lyella), wypadanie włosów (łysienie); ciężkie uogólnione reakcje nadwrażliwości; zaburzenia wytwarzania komórek krwi (leukopenia, trombocytopenia, neutropenia, pancytopenia, agranulocytoza, niedokrwistość, w tym niedokrwistość aplastyczna i hemolityczna), których pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia w jamie ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie wyczerpanie, krwawienia z nosa i skóry – w takich przypadkach należy natychmiast przerwać leczenie i zgłosić się do lekarza; zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, szczególnie podczas długotrwałego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, żółtaczka (zażółcenie skóry lub białkówek oczu). U osób stosujących niesteroidowe leki przeciwzapalne obserwuje się ponadto przypadki niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego oraz obrzęków. U osób stosujących ibuprofen może nastąpić nieznaczny wzrost ryzyka wystąpienia udaru lub zawału serca.

Dawkowanie tabletek Apteo Med Ibuprofen 200mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Tabletki popijać wodą (około szklanki). Zaleca się przyjmować najniższe skuteczne dawki leku przez najkrótszy czas potrzebny do zmniejszenia objawów. Dawkowanie dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia o masie ciała powyżej: stosować 1-2 tabletki (200-400mg), przyjmować do 3 razy na dobę, zawsze zachowywać przerwę między kolejnymi dawkami przynajmniej 6 godzin. Dobowa dawka maksymalna ibuprofenu: 1200mg (6 tabletek). Należy skonsultować się z lekarzem, gdy u młodzieży jest konieczne stosowanie leku dłużej niż 3 dni lub u dorosłych dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki bądź dłużej niż 4 dni w przypadku bólu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel