Ibuprofen Apteo Med 200mg x 24 tabletki

  • Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 200mg to lek do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu gorączki i bólu (słaby, umiarkowany). Jest to preparat dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia o masie ciała powyżej 40kg.
  • Ibuprofen Apteo Med 200mg x 24 tabletki
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 37776
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,95 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Apteo Med Ibuprofen 200mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki – Opadry White 03G28692: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, makrogol 400.

Działanie Apteo Med Ibuprofen 200mg:

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Zawarta w produkcie leczniczym Apteo Med Ibuprofen 200mg substancja czynna – ibuprofen – jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Tabletki wskazane są do stosowania przy gorączce oraz bólu – słabym i umiarkowanym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apteo Med Ibuprofen 200mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu słabego lub umiarkowanego bólu (np. ból głowy, zęba, bolesne miesiączkowanie) oraz w leczeniu gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu, zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych (zwłaszcza dotyczących układu pokarmowego i ośrodkowego układu nerwowego). Lek zawiera laktozę – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość stosowania leku. Stosowanie u kobiet w ciąży: nie stosować w trzecim trymestrze, możliwość stosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży – wyłącznie ze wskazania lekarza. Stosowanie leku w okresie karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, leku nie należy jednak stosować dłużej niż 3 dni (gorączka) lub 4 dni (ból).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały takie objawy jak – trudności w oddychaniu, astma, katar, obrzęk lub pokrzywka. Nie stosować, jeśli występuje choroba wrzodowa żołądka (lub występowały kiedyś dwa lub więcej przypadki choroby wrzodowej), krwawienia z żołądka. Nie stosować, jeśli w przeszłości dochodziło do występowania krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego po przyjęciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować, jeśli występuje ciężka niewydolność nerek, serca lub wątroby. Nie stosować, jeśli występuje krwawienie (również krwawienie w obrębie mózgu – krwawienie z naczyń mózgowych). Nie stosować, jeśli występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego lub znaczne odwodnienie. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u osób poniżej 40kg masy ciała.

Działania niepożądane Apteo Med Ibuprofen 200mg:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane (częściej dochodzi do tego u osób w podeszłym wieku). Ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych można zredukować, stosując lek w najniższych skutecznych dawkach i przez jak najkrótszy czas. Podczas stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych notowano przypadki: obrzęków, nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca. Podczas stosowania ibuprofenu może w niewielkim stopniu wzrastać ryzyko zawału serca lub udaru. Działania niepożądane, których wystąpienie wymaga natychmiastowego przerwania stosowania leku i bezzwłocznej konsultacji z lekarzem: objawy krwawienia z jelit – silny ból brzucha, czarne smoliste stolce, wymioty krwią lub ciemnymi cząstkami (podobne do fusów z kawy); objawy bardzo rzadko występującej, ale ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, przyspieszona akcja serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (mogą wystąpić nawet po pierwszym zastosowaniu leku)); ciężkie reakcje skórne (wysypka na całym ciele, płatowe łuszczenie się skóry, pęcherze lub łuszczenie skóry). Wystąpienie działań niepożądanych (także tych niewymienionych w ulotce) bądź ich nasilenia, należy zgłosić lekarzowi. Często: dolegliwości żołądkowo-jelitowe – niestrawność, zgaga, ból brzucha, nudności,wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i/lub jelit, które mogą powodować w wyjątkowych przypadkach niedokrwistość; wysypka. Niezbyt często: katar; reakcje alergiczne z wysypkami skórnymi i świądem, a także napady astmy oskrzelowej (z możliwym spadkiem ciśnienia tętniczego) potęgujące astmę, trudności w oddychaniu (skurcz oskrzeli), duszność – należy przerwać przyjmowania leku i natychmiast zgłosić się do lekarza; owrzodzenia żołądka i jelit, czasami z krwawieniem i perforacją, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z owrzodzeniem (wrzodziejące zapalenie jamy ustnej), zapalenie błony śluzowej żołądka, nasilenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna; zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego – ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, parestezje; zaburzenia widzenia; nadwrażliwość na światło; pokrzywka, świąd, plamica. Rzadko – zapalenie nerwu wzrokowego; neuropatia toksyczna nerwu wzrokowego; pogorszenie słuchu; szumy uszne; zawroty głowy; uszkodzenie nerek (martwica brodawek nerkowych) i zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Bardzo rzadko – zapalenie błony śluzowej przełyku lub trzustki, powstawanie błonowatych zwężeń w jelicie cienkim i grubym (tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita); zapalenie naczyń krwionośnych; ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanek miękkich występujące podczas zakażenia wirusem ospy (varicella); zmniejszenie ilości wydalanego moczu oraz obrzęki (szczególnie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub zaburzeniami czynności nerek); mętny mocz (zespół nerczycowy), stany zapalne nerek(śródmiąższowe zapalenie nerek), którym może towarzyszyć ostra niewydolność nerek; reakcje psychotyczne, niepokój, stan splątania, depresja; zaostrzenie stanów zapalnych związanych z zakażeniem (np. martwicze zapalenie powięzi) podczas jednoczesnego stosowania niesteroidowych leków przeciwbólowych (należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, potrzebne jest wykonanie badań, czy konieczne jest wprowadzenie leków przeciwzakaźnych i/lub antybiotyków); nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego; objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką lub zaburzeniami świadomości podczas stosowania ibuprofenu. W przypadku osób z chorobami autoimmunologicznymi (toczeń układowy rumieniowaty, mieszana choroba tkanki łącznej) notuje się większe ryzyko wystąpienia tego typu powikłania (należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza); ciężkie reakcje skórne – wysypka skórna z zaczerwienieniem i pęcherzami (np. zespółStevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Lyella), wypadanie włosów (łysienie); ciężkie uogólnione reakcje nadwrażliwości; zaburzenia wytwarzania komórek krwi (leukopenia, trombocytopenia, neutropenia, pancytopenia, agranulocytoza, niedokrwistość, w tym niedokrwistość aplastyczna i hemolityczna) – pierwsze objawy: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia w jamie ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie wyczerpanie, krwawienia z nosa i skóry (należy natychmiast przerwać leczenie i zgłosić się do lekarza); zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, szczególnie podczas długotrwałego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, żółtaczka (zażółcenie skóry lub białkówek oczu).

Dawkowanie tabletek Apteo Med Ibuprofen 200mg:

Lek do stosowania według zaleceń lekarza lub według wskazań na ulotce. Jest zalecane stosowanie najniższych skutecznych dawek przez możliwie jak najkrótszy czas (potrzebny do złagodzenia objawów). Tabletki popijać szklanką wody. Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia (masa ciała powyżej 40kg): przyjmować 1-2 tabletki (200-400mg), dawkę można powtarzać maksymalnie 3 razy na dobę – nie częściej niż co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa: 1200mg ibuprofenu (6 tabletek). Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli występuje konieczność stosowania leku dłużej niż 3 dni (gorączka) lub 4 dni (ból). Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u młodzieży lek trzeba stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel