Polibiotic maść x 10 saszetek

  • Maść Polibiotic to produkt leczniczy z trzema substancjami czynnymi – neomycyny siarczanem, polimyksyny B siarczanem oraz bacytracyną cynkową. Wskazaniem do stosowania leku są drobne rany, oparzenia oraz owrzodzenia skóry.
  • Polibiotic maść x 10 saszetek
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 37739
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,05 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Polibiotic maść:

Substancje czynne: neomycyny siarczan (Neomycini sulfas), polimyksyny B siarczan (Polymyxini B sulfas), bacytracyna cynkowa (Bacitracinum zincum). Jeden gram maści zawiera 5mg neomycyny siarczanu, 5000j.m. polimyksyny B siarczanu oraz 400j.m. bacytracyny cynkowej oraz substancje pomocnicze: wazelina biała.

Działanie Polibiotic maść:

Lek do miejscowego stosowania na skórę w przypadku drobnych ran, owrzodzeń i oparzeń. Produkt leczniczy Polibiotic maść zawiera trzy substancje czynne (antybiotyki) – neomycynę, polimyksynę B oraz bacytracynę. Składniki te charakteryzują się uzupełniającym się zakresem działania na bakterie, które są zwykle przyczyną zakażeń skóry.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Polibiotic maść wskazany do stosowania w przypadku drobnych ran (m.in. zadrapania, otarcia, ukąszenia), a także oparzeń i owrzodzeń skóry.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie leku na błony śluzowe lub na dużą powierzchnię skóry zwiększa ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych – szczególnie u osób z zaburzeniami czynności nerek. W przypadku długotrwałego stosowania leku może dojść do nadmiernego namnażania niewrażliwych na lek bakterii i grzybów.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku zaburzeń słuchu (lek może mieć działanie uszkadzające słuch). Nie stosować na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, duże powierzchnie uszkodzonej skóry, na sączące zmiany chorobowe – istnieje ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krwi i ich pojawienia się ogólnoustrojowych działań niepożądanych (działanie uszkadzające słuch, nerki). Nie stosować do oczu, na błony śluzowe. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane: objawy nadwrażliwości, w tym reakcje skórne (świąd, wysypka, zaczerwienienie, obrzęk i inne objawy podrażnienia), uszkodzenie słuchu, uszkodzenie nerek, zakażenie niewrażliwymi szczepami bakterii lub grzybów. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie maści Polibiotic:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Aplikować na skórę po jej uprzednim oczyszczeniu. Stosować niewielką ilość maści na miejsce zmienione chorobowo. Stosować 2-5 razy na dobę. Po aplikacji leku miejsce zranienia można przykryć opatrunkiem z gazy, można pozostawić nieosłonięte. Nie stosować leku przez okres dłuższy niż 7 dni. Po zakończonym leczeniu nie stosować ponownie maści przed upływem 3 miesięcy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel