Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek x 1 sztuka

  • Wyrób medyczny Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek łączy skuteczność krioterapii oraz terapii kwasowej, dzięki czemu pozwala w szybki sposób pozbyć się brodawek i kurzajek. Preparat do stosowania wyłącznie w obrębie dłoni i stóp.
  • Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek x 1 sztuka
Kod produktu: 38020
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
63,38 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek:

Cryo-Active™ (substancja zamrażająca), TCA-Active™ (na bazie kwasu trichlorooctowego), Carbopol, woda.

W zestawie Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek:

Aplikator z żelem (1ml) i zbiornik z substancją zamrażającą (11,5ml) i uchwytem na piankę, pianki (5sztuk), instrukcja użytkowania.

Działanie Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek:

Preparat do samodzielnego stosowania w przypadku brodawek i kurzajek. Wyrób medyczny Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek działa dwuetapowo – od wewnątrz (wymrażanie korzenia) oraz od zewnątrz (terapia kwasowa polegająca na złuszczaniu zainfekowanej skóry). Dwa rodzaje terapii pozwalają w szybki sposób usunąć nie tylko kurzajki i brodawki, ale i pozbyć się z organizmu wirusa odpowiedzialnego za te zmiany. W ciągu kilku tygodni po zakończeniu kuracji skóra wraca do zdrowia. Leczenie rozpoczyna się użyciem substancji zamrażającej, w następnych dniach aplikuje się żel z aktywnym składnikiem leczniczym TCA-Active. Cały cykl leczenia trwa 5 dni. Produkt jest prosty w użyciu, a skuteczność jego działania potwierdzona klinicznie.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek przeznaczony do stosowania w leczeniu kurzajek i brodawek zlokalizowanych na dłoniach i stopach.

Informacje dodatkowe Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Substancja zamrażająca jest łatwopalna, może przyczynić się się do odmrożenia zdrowej skóry. Żel zawiera żrący kwas. Produkt stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, nie wolno połykać ani wdychać preparatu. Nie wolno przekłuwać pojemnika z substancją zamrażającą. Nie zbliżać do jakichkolwiek źródeł ciepła i ognia. Należy unikać kontaktu żelu z błonami śluzowymi (w przypadku takiego kontaktu należy obficie przepłukać oczy lub błony śluzowe wodą i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem). Należy unikać kontaktu ze zdrową skórą wokół brodawki, przed aplikacją zaleca się skórę wokół brodawki posmarować wazeliną. Jeśli dojdzie do kontaktu żelu ze zdrową skórą, należy ją dokładnie umyć wodą i mydłem. Obszar leczony należy chronić przed promieniami słonecznymi, gdyż może dojść do hiperpigmentacji lub hipopigmentacji skóry. Dołączone do zestawu pianki są jednorazowego użytku. Z jednego opakowania powinna korzystać tylko jedna osoba.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować na kurzajki zlokalizowane poza dłońmi i stopami. Nie stosować na krwawiącą, zaczerwienioną, podrażnioną skórę, a także w przypadku objawów stanu zapalnego np. świąd, obrzęk. Nie stosować na pieprzyki, brodawki starcze, ciemne plamy na skórze, piegi, brodawki wodne (mięczak zakaźny), złuszczony naskórek, brodawki łojotokowe. Nie stosować, gdy występują wątpliwości, czy zmiana skórna rzeczywiście jest brodawką lub kurzajką.

Sposób użycia preparatu Excilor 2w1 Leczenie brodawek i kurzajek:

Wyłącznie do stosowania zewnętrznego na kurzajki i brodawki na stopach i dłoniach. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją użytkowania. Schemat leczenia: dzień pierwszy – aplikacja substancji zamrażającej; dni 2-5 – aplikacja żelu (osoby dorosłe – 2 razy dziennie; dzieci od 4. do 12. roku życia – 1 raz dziennie). Wymrażanie: zgodnie z opisem na ulotce nanieść na piankę odpowiednią ilość substancji zamrażającej, odczekać 20 sekund aż pianka osiągnie właściwą temperaturę. Następnie piankę przyłożyć, delikatnie dociskając na brodawkę przez 20 sekund (w przypadku brodawek stóp, gdzie skóra jest grubsza i zrogowaciała przez 40 sekund). Nie należy jednak wywierać na brodawkę nadmiernego nacisku. W celu usunięcia pianki z aplikatora należy odczekać 2 minuty i usunąć ją chusteczkę. Terapia kwasowa: na brodawkę nanieść jedną kroplę żelu (jedno naciśnięcie), ewentualnie jeszcze jedną, jeśli jedna kropla nie pokrywa całej brodawki. Przed założeniem rękawiczek, skarpet lub butów należy odczekać 15 minut. Zaleca się rozpocząć leczenie od jednej brodawki, aby sprawdzić, czy nie wystąpią żadne skutki uboczne. W przypadku występowania kilku brodawek w niewielkiej odległości (1cm) należy wstrzymać się z leczeniem kolejnej zmiany do momentu powrotu leczonej skóry do normalnego stanu (proces ten trwa do 6. tygodni). W przypadku jednej brodawki leczenie można powtórzyć trzykrotnie, przy czym po każdym cyklu trzeba odczekać przynajmniej 4-7 dni. W trakcie leczenia należy korzystać wyłącznie z pianek, które znajdują się w zestawie. Po zakończeniu aplikacji należy umyć ręce, a jeśli leczone są brodawki na dłoniach, należy odczekać 5 minut. Powstałego strupka nie należy zdrapywać, powinien on odpaść samoistnie. Należy skontaktować się z lekarzem, gdy uczucie klucia się utrzymuje, pojawia się ból, podrażnienie i zaczerwienienie, a także w przypadku, gdy po 3 cyklach leczenia brodawka nie znika.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel