Ibum Forte Pure zawiesina 100g

  • Lek w postaci zawiesiny Ibum Forte Pure to produkt leczniczy zawierający 200mg ibuprofenu w 5ml. Jest to preparat wskazany do stosowania w przypadku gorączki oraz bólu o nasileniu słabym i umiarkowanym. Do stosowania od 3. miesiąca życia.
  • Ibum Forte Pure zawiesina 100g
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 38088
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,68 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibum Forte Pure zawiesina:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). 5ml zawiesiny zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E 965), glicerol (E 422), guma ksantan, sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.

Działanie Ibum Forte Pure zawiesina:

Ibuprofen to substancja czynna z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Produkt leczniczy Ibum Forte Pure zawiesina działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Wskazaniem do stosowania leku jest ból o słabym lub umiarkowanym nasileniu, jak również gorączka. Produkt nie zawiera cukru, aromatów i barwników.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibum Forte Pure zawiesina wskazany do stosowania w leczeniu gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu odczynu poszczepiennego oraz w przebiegu przeziębienia i grypy) oraz w leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu od słabego do umiarkowanego (m.in. bóle głowy, gardła i mięśni (także w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bolesne ząbkowanie, bóle stawów i kości, bóle po urazach narządu ruchu (np. skręcenia), bóle po urazach tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu towarzyszące stanom zapalnym ucha środkowego).

Informacje dodatkowe Ibum Forte Pure zawiesina:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem, przy czym stosowanie ibuprofenu w pierwszym i drugim trymestrze nie jest zalecane, chyba że jest bezwzględnie konieczne, zaś stosowanie ibuprofenu w trzecim trymestrze jest przeciwwskazane. Lek można stosować podczas karmienia piersią, jednak krótkotrwale i w małych dawkach. Lek zawiera maltitol, osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny mówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. W 5ml zawarto około 1119mg maltiolu, co odpowiada około 0,07 wymiennika węglowodanowego. Lek zawiera benzoesan sodu (3,357mg w 5ml). Lek nie zawiera cukru, aromatów i barwników.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia (także po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Nie stosować w przypadku występowania w przeszłości podczas leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi takich objawów alergii jak: katar, pokrzywka, duszności, astma oskrzelowa. Nie stosować w przypadku ciężkiego odwodnienia. Nie stosować w przypadku stosowania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także inhibitorów COX-2). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca (klasa IV wg NYHA). Nie stosować w przypadku krwawienia w mózgu lub innego krwawienia. Nie stosować w przypadku zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy krwotocznej, zaburzenia wytwarzania krwi o nieznanej przyczynie. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane Ibum Forte Pure zawiesina:

U niektórych osób mogą podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Ryzyko występowania działań niepożądanych można zmniejszyć, stosując lek w najniższych skutecznych dawkach przez możliwie najkrótszy czas potrzebny do złagodzenia objawów. Osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na występowanie działań niepożądanych. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem: objawy krwawienia z przewodu pokarmowego – silny ból brzucha, czarne stolce, krwawe wymioty lub cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy; objawy rzadko występujących, lecz ciężkich reakcji alergicznych – nasilenie astmy, niewyjaśnione świszczenie lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, kołatania serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu Te objawy mogą wystąpić już po pierwszym zastosowaniu leku. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem: ciężkie reakcje skórne – wysypka obejmująca całe ciało, złuszczanie, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry. Inne działania niepożądane: często – zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia; niezbyt często – zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna (zapalna choroba jelit); bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; wrzody żołądka, które mogą krwawić lub pękać; owrzodzenie jamy ustnej i/lub obrzęk i podrażnienie ust; reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy (z możliwym spadkiem ciśnienia krwi); rzadko: szumy uszne; bardzo rzadko: zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit; ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą się łuszczyć i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona. W pojedynczych przypadkach występowały ciężkie zakażenia skóry w trakcie ospy (ospa wietrzna); zmniejszone oddawanie moczu niż zwykle oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny), uszkodzenia nerek lub zwiększenie stężenia mocznika we krwi (pierwszymi objawami są zmniejszone oddawanie moczu, zmętnienie moczu, krew w moczu, ból pleców, możliwy obrzęk nóg i ogólne złe samopoczucie); problemy dotyczące wytwarzania krwinek (pierwsze objawy: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne zmęczenie, krwawienia z nosa i skóry, niewyjaśnione lub nietypowe siniaki); reakcje psychotyczne i depresja; nasilenie stanu zapalnego z powodu zakażenia. W przypadku wystąpienia objawów zakażenia lub ich nasilenia się w trakcie stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem; obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca; zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby, niewydolność lub uszkodzenie wątroby, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, objawiające się zażółceniem skóry i oczu lub jasnym stolcem i ciemnym moczem; objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych wraz ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączka lub zaburzenia świadomości. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi są bardziej narażene na wystąpienie działań niepożądanych. W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem; częstość nieznana – mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS (objawy: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów); czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). W przypadku wystąpienia takich objawów należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się niezwłocznie z lekarzem. Stosowanie ibuprofen może w nieznacznym stopniu zwiększać ryzyko ataku serca lub udaru.

Dawkowanie zawiesiny Ibum Forte Pure:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Lek stosować doustnie z użyciem dołączonej do opakowania strzykawki (strzykawkę przed pierwszym użyciem należy umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem środka myjącego). Stosowanie u niemowląt poniżej 6. miesiąca życia: wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Przed użyciem wstrząsnąć. Dobową dawkę należy ustalać zależnie od masy ciała; 20-30mg na kg masy ciała, stosować w dawkach podzielonych. Od 3. do 6. miesiąca życia (5-7,6kg): dawka jednorazowa – 1,25ml (50mg); maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 1,25ml (150mg). Od 6. do 12. miesiąca życia (7,7-9kg): dawka jednorazowa – 1,25ml (50mg); maksymalna dawka dobowa – 3-4 razy po 1,25ml (150-200mg). Od 1. do 3. roku życia (10-15kg): dawka jednorazowa – 2,5ml (100mg); maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 2,5ml (300mg). Od 4. do 6. roku życia (16-20kg): dawka jednorazowa – 3,75ml (150mg); maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 3,75ml (450mg). Od 7. do 9. roku życia (21-29kg): dawka jednorazowa – 5ml (200mg); maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 5ml (600mg). Od 10. do 12. roku życia (30-40kg): dawka jednorazowa – 7,5ml (300mg); maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 7,5ml (900mg). Powyżej 40kg: dawka jednorazowa – 7,5-10ml (300-400mg); maksymalna dawka dobowa – 3-4 razy po 7,5ml (900-1200mg). Należy zachować przynajmniej 6 godzin przerwy między kolejnymi dawkami. Nie stosować dawek wyższych niż zalecane. Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. W przypadku, gdy po 1 dniu leczenia u niemowląt od 3. do 5. miesiąca życia oraz po 3 dniach leczenia u dzieci powyżej 6. miesiąca życia, młodzieży i dorosłych nie nastąpiła poprawa lub objawy się pogorszyły, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku osób z wrażliwym żołądkiem zaleca się stosować lek podczas posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel