Hascosept smak miętowy x 24 pastylki twarde do ssania

  • Lek w postaci pastylek twardych do ssania wskazany do miejscowego leczenia objawów zapalenia jamy ustnej i gardła. Produkt leczniczy Hascosept smak miętowy zawiera jako substancję czynną benzydaminę, która działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
  • Hascosept smak miętowy x 24 pastylki twarde do ssania
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 38087
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,41 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Hascosept smak miętowy:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: izomalt (E 953), acesulfam potasowy (E 950), kwas cytrynowy jednowodny, lewomentol, aromat miętowy, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy V(E 131).

Działanie Hascosept smak miętowy:

Lek do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia w miejscowym leczeniu objawów związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła. Produkt leczniczy Hascosept smak miętowy to pastylki twarde do ssania zawierające benzydaminę. Jest to substancja czynna, która należy do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje ona właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, miejscowo znieczulające i odkażające. Benzydamina podawana miejscowo dobrze się wchłania i osiąga wysokie stężenie w tkankach, które objęte są procesem zapalnym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Hascosept smak miętowy wskazany do stosowania w leczeniu objawów takich jak ból, zaczerwienienie i obrzęk, które są objawami stanu zapalnego jamy ustnej i gardła. Lek dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Leku nie powinno się stosować w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zaleca się zachować ostrożność, jeśli wcześniej występowała astma oskrzelowa. U niektórych osób owrzodzenie jamy ustnej i gardła może być tylko objawem innego ciężkiego procesu chorobowego. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, jednak nie należy przyjmować leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na zawartość izomaltu w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów możliwość zastosowania leku należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje alergiczne (również ciężkie). W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast skonsultować się z lekarzem: nagły obrzęk jamy ustnej lub gardła, trudności w oddychaniu, wysypka lub świąd (zwłaszcza obejmujące całe ciało). Niezbyt często: reakcje skórne w wyniku nadwrażliwości na światło. Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej (w celu zmniejszenia odczuwania tych objawów zaleca się wypijać powoli szklankę wody). Bardzo rzadko: skurcz krtani. Nieznana częstość: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z takimi objawami jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej i/lub uczucie zawrotów głowy, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła (taka reakcja może zagrażać życiu), niedoczulica jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).

Dawkowanie pastylek twardych do ssania Hascosept smak miętowy:

Stosować lek według zaleceń na ulotce lub według wskazań lekarza. Zalecane dawkowanie dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia: stosować po jednej pastylce trzy razy na dobę. Nie należy stosować dawki większej niż zalecona. Nie stosować leku w sposób ciągły dłużej niż przez 7 dni. U dzieci od 6. do 11. roku życia lek należy stosować pod kontrolą osoby dorosłej. Pastylek nie połykać i nie żuć, należy je ssać powoli. W przypadku braku poprawy lub nasilania się objawów po 3 dniach stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel