Skinsept Color płyn do odkażania skóry 1l

  • Skinsept Color płyn do odkażania skóry zalecany jest do stosowania m.in. przed punkcjami, zabiegami oraz przed operacjami. Płyn zawiera aż trzy substancje czynne (izopropanol, etanol, alkohol benzylowy), które zapewniają szerokie spektrum działania.
  • Skinsept Color płyn do odkażania skóry 1l
Producent: Ecolab
Kod produktu: 38106
Przechowywanie: temperatura pokojowa
37,73 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Skinsept Color płyn do odkażania skóry:

100g roztworu zawiera 45,54g etanolu 96% skażonego 1% etylometyloketonem (Ethanolum 96 per centum), 1,0g alkoholu benzylowego (Alcohol benzylicus) i 27,0g alkoholu izopropylowego (Alcohol isopropylicus) oraz substancje pomocnicze: nadtlenek wodoru, żółcień pomarańczowa (E 110), czerwień koszenilowa (E 124), woda oczyszczona.

Działanie Skinsept Color płyn do odkażania skóry:

W składzie płynu do odkażania skóry Skinsept Color zastosowano trzy substancje czynne charakteryzujące się udowodnioną skutecznością kliniczną. Izopropanol, etanol i alkohol benzylowy zapewniają szerokie spektrum działania, gdyż wykazują one wzajemnie uzupełniające się właściwości. Skinsept Color wykazuje skuteczność przeciwko występującym na skórze bakteriom (także przeciwko prątkom gruźlicy i MRSA), grzybom oraz wirusom: Hepatitis B, HIV, Herpes, rotawirusom i adenowirusom. Preparat odkaża i odtłuszcza skórę, dodatkowo zawarte w nim barwniki dokładnie wskazują odkażoną partię skóry. Jest to preparat autosterylny. Nie powoduje podrażniania nieuszkodzonej skóry.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Skinsept Color płyn do odkażania skóry wskazany do stosowania w celu przedoperacyjnego odkażania skóry, a także odkażania skóry przed wykonaniem: punkcji, iniekcji, pobrania krwi lub szczepienia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt łatwopalny, chronić m.in. przed wysoką temperaturą i źródłami zapłonu. Zawarte w składzie barwniki (żółcień pomarańczowa i czerwień koszenilowa) mogą wywoływać reakcję anafilaktoidalną, które zwykle występują u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy. Unikać kontaktu z oczami.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować do dezynfekcji otwartych ran o dużej powierzchni. Nie stosować do dezynfekcji błon śluzowych. Nie stosować w okolicy oczu., nie stosować u noworodków.

Dawkowanie płynu do odkażania skóry Skinsept Color:

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Stosować w stanie nierozcieńczonym. Odkażanie skóry przed operacjami i punkcjami: przy pomocy jałowego tamponu nierozcieńczony płyn nanieść na skórę, rozprowadzając preparat na jej powierzchni. Pozostawić na minutę do wyschnięcia. W przypadku zagrożenia wirusem HBV zaleca się przedłużyć czas działania do dwóch minut, nakładając preparat ponownie na skórę. Czynność należy powtórzyć. Odkażanie skóry przed iniekcjami, pobraniem krwi, szczepieniem akupunkturą: miejsce wkłucia spryskać preparatem, odczekać 15 sekund. W celu poszerzenia spektrum działania o wirusy należy przedłużyć czas działania do minuty. W przypadku zagrożenia wirusem HBV zaleca się przedłużyć czas działania do dwóch minut, nakładając preparat ponownie na skórę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel