Diklofenak Apteo Med żel 60g

  • Żel o działaniu kojąco-chłodzącym, który redukuje ból, opuchliznę i stan zapalny. Produkt leczniczy Diklofenak Apteo Med żel wskazany jest do miejscowego stosowania w przypadku takich urazów jak skręcenia, nadwerężenia oraz stłuczenia.
  • Diklofenak Apteo Med żel 60g
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 38205
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,16 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Diklofenak Apteo Med żel:

Substancja czynna: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum). 1g żelu zawiera 10mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer, hydroksyetyloceluloza, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), woda oczyszczona.

Działanie Diklofenak Apteo Med żel:

Substancją czynną produktu leczniczego Diklofenak Apteo Med żel jest niesteroidowy lek przeciwzapalny – diklofenak sodowy. Działa on przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Wskazaniem do stosowania leku są między innymi pourazowe stany zapalne stawów, więzadeł, mięśni i ścięgien. Żel można również aplikować u osób dorosłych przy dolegliwościach związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów. Dzięki zastosowaniu wodno-alkoholowego podłoża preparat koi i chłodzi.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Diklofenak Apteo Med żel wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, mięśni, więzadeł, stawów – przy skręceniach, stłuczeniach, nadwerężeniach, w leczeniu bólu pleców, a także ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich – zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe). Do stosowania także u osób dorosłych w leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia piersią: w pierwszym i drugim trymestrze można stosować wyłącznie ze wskazania lekarza i tylko w najniższych dawkach i przez jak najkrótszy czas, w okresie karmienia piersią można stosować lek wyłącznie ze wskazania lekarza, ale nie w sposób długotrwały, nie na duże powierzchnie ciała oraz nie na piersi. Leku nie należy aplikować na wypryski, otwarte rany, uszkodzoną skórę, a także w jamie ustnej i na dużej powierzchni ciała. Nie stosować długotrwale bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Należy unikać kontaktu z ustami i oczami, a w przypadku kontaktu leku z oczami należy je bardzo dokładnie przepłukać wodą. Należy przerwać aplikację leku, gdy pojawi się na skórze wysypka. Jeśli zachodzi taka konieczność (np. przy skręceniach), na miejsce aplikacji leku, można założyć bandaż (tylko przepuszczający powietrze). Lek zawiera glikol propylenowy – składnik ten może wywoływać podrażnienie skóry. Lek zawiera propylu parahydroksybenzoesan – składnik ten może powodować reakcje alergiczne (także typu późnego). Należy chronić miejsca leczone diklofenakiem przed ekspozycją słoneczną.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały takie objawy jak: napad astmy, pokrzywka, ostre zapalenie śluzówki nosa.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Działania niepożądane, które pojawiają się rzadko lub bardzo rzadko mogą mieć ciężki charakter. Należy przerwać stosowanie żelu i skontaktować się z lekarzem, gdy wystąpią następujące działania niepożądane: rzadko – wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka; bardzo rzadko – sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani. Inne działania niepożądane (zwykle łagodne i przemijające): często – wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry; bardzo rzadko – zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne (objawiająca się oparzeniami słonecznymi ze świądem, obrzękiem i pęcherzami); częstość nieznana – uczucie pieczenia w miejscu zastosowania leku, suchość skóry.

Dawkowanie żelu Diklofenak Apteo Med:

Do stosowania zewnętrznego. Lek stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Żel aplikować miejscowo w ilości dostosowanej do wielkości obszaru zmienionego chorobowo – 2-4g żelu (porcja żelu wielkości porównywalnej z owocem wiśni lub orzecha włoskiego) jest odpowiednia dla obszaru o powierzchni 400-800cm2. Lek stosować 3-4 razy na dobę. Żel nanieść na skórę i delikatnie wetrzeć. Jeśli to nie ręce są leczone, należy dokładnie je umyć po użyciu preparatu. U dorosłych i młodzież powyżej 14. roku życia bez konsultacji lekarskiej nie stosować przez okres dłuższy niż 14 dni przy nadwerężeniach i reumatyzmie U dorosłych bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 21 dni przy bólu towarzyszącym chorobie zwyrodnieniowej stawów (chyba że lekarz zaleci inaczej). Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 7 dniach leczenia ból i obrzęk nie ustępują lub objawy się pogorszyły.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel