Traumon żel 150g

  • Żel Traumon to produkt leczniczy z etofenamatem (niesteroidowy lek przeciwzapalny). Wskazaniem do stosowania leku są między innymi tępe urazy, choroba zwyrodnieniowa stawów, a także reumatyzm pozastawowy. Lek działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
  • Traumon żel 150g
Producent: Mylan
Kod produktu: 38187
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
55,81 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Traumon żel:

Substancja czynna: etofenamat (Etofenamatum). 1g zawiera 100mg etofenamatu oraz substancje pomocnicze: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie Traumon żel:

Substancją czynną leku jest etofenamat należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa on przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Produkt leczniczy Traumon to żel do miejscowego stosowania, wchłania się przez skórę, a substancja czynna gromadzi się w tkankach zmienionych zapalnie. Stosowanie leku zewnętrznie zmniejsza ryzyko pojawienia się działań niepożądanych, które występują podczas przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych doustnie. Żel nie zostawia tłustej warstwy na skórze.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Traumon żel wskazany do stosowania w przypadku tępych urazów (stłuczenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, skręcenia), choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych, barkowych i kręgosłupa), reumatyzmu pozastawowego (bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien pochewek ścięgnistych, torebek stawowych) i zapalenia nadkłykci.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera glikol propylenowy (E1520) – 30g w 1g żelu. Składnik ten może powodować podrażnienie skóry, dlatego bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem nie należy aplikować żelu na otwarte rany, a także na duże powierzchnie uszkodzonej lub zranionej skóry. Nie stosować na wypryskowe zmiany skórne, na oczy i na błony śluzowe. Miejsca leczone w okresie aplikacji i dwa tygodnie po jej zakończeniu należy chronić przed ekspozycją na promienie UV. Stosowanie w ciąży i w okresie karmienia piersią: w pierwszym i drugim trymestrze lek można stosować wyłącznie w przypadku bezwzględnej konieczności, w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane. Lek można stosować w okresie karmienia piersią, jednak krótkotrwale i niskich dawkach, nie należy stosować leku na piersi.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na kwas flufenamowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u dzieci i młodzieży. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często – rumień, pieczenie skóry; bardzo rzadko – zapalenie skóry, np. silny świąd, wysypka, obrzęk, wysypka pęcherzowa; częstość nieznana – reakcja fotouczuleniowa. Wymienione powyżej działania niepożądane zwykle przechodzą po odstawieniu leku. Zaburzenia układu immunologicznego: częstość nieznana – nadwrażliwość (niespecyficzna reakcja alergiczna i anafilaksja, zwiększona reaktywność układu oddechowego prowadząca do astmy, nasilenia astmy, skurczu oskrzeli lub duszności, różne zaburzenia skóry, w tym wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, rzadziej złuszczające i pęcherzowe zmiany skórne (w tym: martwica naskórka i rumień wielopostaciowy). W przypadku wystąpienia tych objawów (mogą się one pojawić już po pierwszej aplikacji) należy niezwłocznie udać się po pomoc medyczną.

Dawkowanie żelu Traumon:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wytycznych na ulotce. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się 3-4 razy na dobę. Pasek żelu o długości 5-10cm rozprowadzić na skórze, pokrywając powierzchnię większą niż miejsce bólu. Wetrzeć do całkowitego wchłonięcia. Zwykle leczenie dolegliwości reumatycznych należy prowadzić przez 3-4 tygodnie, a leczenie tępych urazów – do 2 tygodni. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku uczucia zbyt silnego lub zbyt słabego działania żelu. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel