Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Septisse aerozol 30ml

  • Produkt leczniczy Septisse to aerozol zawierający dwie substancje czynne – oktenidyny dichlorowodorek oraz fenoksyetanol. Lek działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo, można go stosować np. do odkażania niewielkich, powierzchownych ran.
Septisse aerozol 30ml
Producent: Adamed
Kod produktu: 38267
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,87 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Septisse aerozol:

Substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek (Octenidinum dihydrochloridum) i fenoksyetanol (Phenoxyethanolum). 100g płynu zawiera 0,10g oktenidyny dichlorowodorku i 2g fenoksyetanolu oraz substancje pomocnicze: kokamidopropylobetaina, roztwór 28-32% (kokamidopropylobetaina, sodu chlorek, woda oczyszczona), sodu glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

Działanie Septisse aerozol:

Lek w postaci aerozolu do stosowania na skórę z oktenidyny dichlorowodorkiem i fenoksyetanolem. Dzięki nim produkt leczniczy Septisse działa bakteriobójczo, grzybobójczo oraz wirusobójczo. Preparat polecany jest do stosowania w celu odkażania małych, powierzchownych ran, a także w celu wsparcia ich leczenia. Ponadto lek Septisse stosuje się jako środek do dezynfekcji skóry przed zabiegami niechirurgicznymi. Skuteczność działania aerozolu w niszczeniu mikroorganizmów oraz inaktywowaniu wirusów następuje po minucie od aplikacji i utrzymuje się przez godzinę. Po dodatkowym obciążeniu białkiem błony śluzowej w warunkach laboratoryjnych lek niszczy bakterie (w tym: Chlamydiumi Mycoplasma), grzyby, drożdżaki, pierwotniaki (Trichomonas), wirusy (Herpes simplex, inaktywuje HBV i HIV).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Septisse aerozol wskazany do: stosowania w celu odkażania oraz wspomagająco w leczeniu małych, powierzchownych ran oraz dezynfekcji skóry przed zabiegami niechirurgicznymi; wielokrotnego, krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed i po procedurach diagnostycznych w obrębie narządów płciowych i odbytu (pochwa, srom i żołądź prącia), a także przed cewnikowaniem pęcherza moczowego; stosowania wspomagająco w postępowaniu antyseptycznym w obrębie zamkniętych powłok skórnych po zabiegach (np. szwy pozabiegowe); stosowania w obrębie narządów rodnych (np. stany zapalne pochwy), a także w obrębie żołędzi prącia mężczyzny; stosowania w pediatrii (m.in. do pielęgnacji kikuta pępowinowego); dezynfekcji jamy ustnej (afty, podrażnienia spowodowane noszeniem aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej); ograniczonego czasowo, wspomagającego leczenia antyseptycznego grzybicy międzypalcowej. Lek można stosować u dzieci i dorosłych (niezależnie od wieku).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy stosować razem z antyseptykami na bazie PVP-jodu (kompleks jodu z powidonem) na sąsiadujących partiach ciała (ryzyko pojawienia się brązowych lub fioletowych przebarwień). Lek Septisse to preparat kationowy, który w połączeniu z anionowymi środkami myjącymi lub detergentami może spowodować trudno rozpuszczalne pozostałości. Ze względu na ryzyko wystąpienia interakcji ze związkami anionowymi zalecane jest stosowanie jako rozpuszczalnika wody destylowanej (bądź wody do wstrzykiwań). Należy unikać przedostawania się dużych ilości płynu do krwiobiegu (np. przypadkowa iniekcja), gdyż oktenidyny dichlorowodorek jest toksyczny w zastosowaniu dożylnym. Aby nie dopuścić do uszkodzenia tkanek lub do obrzęku miejscowego, nie należy wstrzykiwać lub wprowadzać preparatu do tkanki pod ciśnieniem. Należy zawsze zapewnić odpowiedni odpływ z jam rany ( np. drenaż, odsysacz). Należy zachować ostrożność przy stosowaniu u noworodków (w szczególności u wcześniaków). Lek może powodować ciężkie zmiany skórne. Należy usunąć nadmiar leku, a także upewnić się, że roztwór nie pozostaje na skórze dłużej, niż to konieczne. Nie stosować do oka – jeśli dojdzie do takiego kontaktu, należy przepłukać oczy obficie wodą. Nie stosować do wnętrza ucha, nie połykać.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie). Nie stosować do pęcherza moczowego i błony bębenkowej.

Działania niepożądane:
W przypadku stosowania w celu zwilżeniu pochwy preparat może spowodować odczucie ciepła lub pieczenia (rzadko). W przypadku płukaniu jamy ustnej gorzki smak utrzymuje się zwykle około godziny (jest to związane z działaniem preparatu). Działania niepożądane: zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: rzadko – odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, odczucie ciepła; bardzo rzadko – kontaktowe reakcje alergiczne (np. przemijające zaczerwienienie); częstość nieznana – po przepłukaniu głębokich ran za pomocą strzykawki obserwowano przypadki uporczywego obrzęku, rumienia i martwicy tkanki. W niektórych przypadkach konieczna była interwencja chirurgiczna

Dawkowanie aerozolu Septisse:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotkę. Do stosowania na skórę. Stosować w postaci nierozcieńczonej, aplikować przynajmniej raz na dobę. Leczony obszar można spryskiwać lub przecierać jałowym gazikiem, można również nakładać lek przy pomocy przymoczka, co zapewnia całkowite nawilżenie. Dezynfekcja skóry i błon śluzowych: leczone partie równomiernie i dokładnie zwilżyć jałowym gazikiem wcześniej nasączonym preparatem lub preparat rozpylić bezpośrednio na wybrany obszar. Czas oddziaływania: minimum 1 minuta, zaleca się przedłużyć do 5 minut. Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry: preparat rozpylać między palcami stóp na skórze zmienionej chorobowo, aplikować rano i wieczorem przez 14 dni. Antyseptyka powierzchniowych ran: ranę spryskać lub przetrzeć jałowym gazikiem nasączonym wcześniej preparatem. Czynność powtarzać przy każdej zmianie opatrunku. Rany z wysiękiem: lek stosować w postaci przymoczka (kontakt z raną oraz jej nawilżenie przez minimum 1 minutę, przy czym wskazane jest przedłużenie tego czasu do 5 minut). Pielęgnacja szwów pooperacyjnych: ranę spryskać lub przetrzeć jałowym gazikiem nasączonym preparatem, powtarzać zabieg przy każdej zmianie opatrunku. Preparat odkaża i znieczula. Odkażanie otoczenia rany: jałowym gazikiem nasączonym płynem (bez rozcieńczania) przecierać promieniście od środka na zewnątrz rany. Antyseptyka błony śluzowej pochwy: zwilżyć preparatem błonę śluzową pochwy, zapewniając preparatowi kontakt ze śluzówką przynajmniej przez minutę. Antyseptyka żołędzi prącia mężczyzny: zwilżyć preparatem błonę śluzową żołędzi prącia, zapewniając preparatowi kontakt ze śluzówką przynajmniej przez minutę. Dezynfekcja jamy ustnej: stosować 20ml płynu, płukać intensywnie jamę ustną przez 20 sekund. Pielęgnacja kikuta pępowinowego: używać gazika, który został nasączony płynem. Po minucie kikut i skórę wokół niego należy osuszyć.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel