Vigalex Bio 1000 x 90 tabletek

  • Lek z cholekalcyferolem, czyli witaminą D. Produkt leczniczy Vigalex Bio 1000 wskazany jest do stosowania w celu zapobiegania niedoborom witaminy D, a także przeciwdziałania krzywicy i osteomalacji. Lek dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.
  • Vigalex Bio 1000 x 90 tabletek
Producent: Biofarm
Kod produktu: 38358
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,09 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Vigalex Bio 1000:

Substancja czynna: cholekalcyferol (Cholecalciferolum). Jedna tabletka zawiera 10mg cholekalcyferolu proszku, co odpowiada 0,025mg (1000IU) cholekalcyferolu (witaminy D3) oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), sacharoza, magnezu stearynian, sodu askorbinian, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna bezwodna, all-rac-alfa-tokoferol.

Działanie Vigalex Bio 1000:

Witamina D jest ważnym składnikiem w procesie prawidłowego tworzenia kości. Jeśli w organizmie występuje jej niedobór, dochodzi do zaburzenia wapnienia kości (krzywica) lub utraty wapnia z kości (osteomalacja). Produkt leczniczy Vigalex Bio 1000 zawiera cholekalcyferol (witamina D) i przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Wskazaniem do przyjmowania leku jest zapobieganie niedoborowi witaminy D u dzieci i dorosłych, profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią (konsultowane z lekarzem), przeciwdziałanie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, wsparcie w leczeniu osteoporozy u dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Vigalex Bio 1000 wskazany do stosowania jako środek zapobiegający niedoborom witaminy D u dorosłych i dzieci, środek w profilaktyce niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią (w porozumieniu z lekarzem), środek przeciwdziałający krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, środek wspomagający w leczeniu osteoporozy u dorosłych. Do stosowania u dorosłych i dzieci od 6. roku życia z prawidłową masą ciała.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosować pod nadzorem lekarza w następujących przypadkach: stosowanie innych produktów z witaminą D (dodatkowe dawki witaminy D można przyjmować tylko pod nadzorem lekarza); sarkoidoza; zaburzenia czynności nerek; stosowanie glikozydów nasercowych lub leków moczopędnych; stosowanie u dzieci poniżej 6. roku życia; długotrwałe stosowanie witaminy D (powyżej 3 miesięcy) – konieczne jest wtedy monitorowanie stężenie wapnia w surowicy i w moczu oraz sprawdzanie czynności nerek. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem, zalecane jest ustalenie odpowiedniej dawki (zwykle 2000IU na dobę). Lek zawiera sacharozę – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania – lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku hiperkalcemii (za duże stężenie wapnia w krwi) lub hiperkalciurii (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). Nie stosować w przypadku kamicy nerkowej. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek. Nie stosować w przypadku rzekomej niedoczynności przytarczyc.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Częstość nieznana: dolegliwości żołądkowo-jelitowe (zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka); reakcje nadwrażliwości (świąd skóry, wysypka lub pokrzywka). W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek występuje hiperkalcemia (zbyt duże stężenie wapnia we krwi) i hiperkalciuria (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne.

Dawkowanie tabletek Vigalex Bio 1000:

Lek przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zaleceń umieszczonych w ulotce. Stosować doustnie, popijać odpowiednią ilością płynu. Dzieci od 6. do 10. roku życia z prawidłową masą ciała: stosować jedną tabletkę (1000IU) na dobę. Dzieci i młodzież od 11. do 18. roku życia z prawidłową masą ciała – zapobieganie niedoborom witaminy D: 1-2 tabletki (1000-2000IU) na dobę; zapobieganie krzywicy i osteomalacji: 2 tabletki (2000IU) na dobę. Dorośli z prawidłową masą ciała – zapobieganie niedoborom witaminy D: 1-2 tabletki (1000-2000IU) na dobę; zapobieganie krzywicy i osteomalacji: 2 tabletki (2000IU) na dobę; leczenie wspomagające osteoporozy: 2-4 tabletki (2000-4000IU) na dobę. Kobiety planujące ciążę, kobiety w ciąży, matki karmiące piersią: dawkowanie skonsultować z lekarzem. Nie stosować dawek większych niż zalecane. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 miesiące. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować u osób z niewydolnością nerek. Nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel