Vigalex Forte 2000 x 120 tabletek

  • Produkt leczniczy Vigalex Forte 2000 charakteryzuje się wysoką dawką cholekalcyferolu – witaminy D. Jest to lek przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 11. roku życia do stosowania w celu zapobiegania niedoborowi witaminy D.
  • Vigalex Forte 2000 x 120 tabletek
Producent: Biofarm
Kod produktu: 38364
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
56,50 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Vigalex Forte 2000:

Substancja czynna: cholekalcyferol (Cholecalciferolum). Jedna tabletka zawiera 20mg cholekalcyferolu proszku, co odpowiada 0,05mg (2000IU) cholekalcyferolu (witaminy D3) oraz substancje czynne: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), sacharoza, magnezu stearynian, sodu askorbinian, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna bezwodna, all-rac-alfa-tokoferol.

Działanie Vigalex Forte 2000:

Jedna tabletka zawiera 50mcg cholekalcyferolu (2000IU). Cholekalcyferol, czyli witamina D, jest ważny w procesie tworzenia kości. Występujące w organizmie niedobory witaminy D mogą prowadzić do zaburzenia wapnienia kości (krzywica) lub do utraty wapnia z kości (osteomalacja). Produkt leczniczy Vigalex Forte 2000 wskazany jest do stosowania jako środek zapobiegający niedoborom witaminy D oraz zapobiegający krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych. Ponadto lek stanowi wsparcie w leczeniu osteoporozy u dorosłych. Może być również przyjmowany przez kobiety planujące ciążę, będące w ciąży i matki karmiące w profilaktyce niedoborów witaminy D (w konsultacji z lekarzem). Lek do stosowania u osób od 11. roku życia z prawidłową wagą.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Vigalex Forte 2000 wskazany do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży od 11. roku życia z prawidłową masą ciała w zapobieganiu niedoborowi witaminy D u dzieci i dorosłych, w profilaktyce niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią (w porozumieniu z lekarzem), w zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, wspierająco w leczeniu osteoporozy u dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Zaleca się przyjmować lek pod nadzorem lekarza, jeśli stosowane są inne produkty z witaminą D (dodatkowe dawki witaminy D można przyjmować tylko pod nadzorem lekarza); osoba choruje na sarkoidozę; występują zaburzenia czynności nerek; stosowane są glikozydy nasercowe lub leki moczopędne; witamina D jest stosowana długotrwale (powyżej 3 miesięcy) (potrzebne jest wówczas monitorowanie stężenie wapnia w surowicy i w moczu oraz sprawdzanie czynności nerek), a także u dzieci poniżej 6. roku życia. Ciąża, karmienie piersią: przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem, zalecane jest indywidualne ustalanie dawki (zwykle 2000IU na dobę). Lek zawiera sacharozę (przy stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku). Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania – lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z hiperkalcemią (zbyt duże stężenie wapnia w krwi) lub hiperkalciurią (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). Nie stosować u osób z kamicą nerkową lub ciężką niewydolnością nerek. Nie stosować u osób z rzekomą niedoczynności przytarczyc.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: dolegliwości żołądkowo-jelitowe (zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka); reakcje nadwrażliwości (świąd skóry, wysypka lub pokrzywka). W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek występuje hiperkalcemia (zbyt duże stężenie wapnia we krwi) i hiperkalciuria (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne.

Dawkowanie tabletek Vigalex Forte 2000:

Lek przyjmować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Stosować doustnie, popijać odpowiednią ilością płynu. Zapobieganie niedoborowi witaminy D: dzieci i młodzież od 11. do 18. roku życia – 1000-2000IU na dobę; dorośli – 1000-2000IU na dobę. Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią: po konsultacji z lekarzem, zazwyczaj dawka wynosi 2000IU na dobę. Zapobieganie krzywicy i osteomalacji: dzieci i młodzież od 11. do 18. roku życia – 2000IU na dobę; dorośli – 2000IU na dobę. Leczenie wspomagające osteoporozy u dorosłych: 2000-4000IU na dobę. Osoby z niewydolnością nerek: nie stosować bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem nie stosować długotrwale (dłużej niż 3 miesiące). Nie przekraczać zalecanych dawek dobowych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel