Paracetamol Aurovitas 0,5g x 50 tabletek

  • Jedna tabletka produktu leczniczego Paracetamol Aurovitas 0,5g zawiera 500mg substancji czynnej. Paracetamol działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu bólu łagodnego i umiarkowanego oraz gorączki.
  • Paracetamol Aurovitas 0,5g x 50 tabletek
Producent: Aurovitas Pharma
Kod produktu: 38378
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
6,12 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz inne składniki: skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza (o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.

Działanie Paracetamol Aurovitas 0,5g:

W leczeniu bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym oraz gorączki zalecany jest paracetamol, czyli substancja czynna o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Aurovitas 0,5g jest wskazany do stosowania u osób dorosłych oraz u dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Aurovitas 0,5g wskazany do stosowania w leczeniu gorączki, a także w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu (np. ból głowy, ból zęba). Lek można stosować u dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia oraz u dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia paracetamolem. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: należy omówić z lekarzem, nie zaleca się w tym okresie stosować paracetamolu w dużych dawkach i przez dłuższy czas.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować równocześnie z innymi preparatami z paracetamolem. Nie stosować u dzieci poniżej 10. roku życia.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Rzadko: niektóre choroby krwi (m.in. agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi, zaburzenia dotyczące komórek macierzystych); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk; ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (objawy: zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby; wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy (objawy: obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka); zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie. Bardzo rzadko: pancytopenia; reakcje alergiczne – należy wówczas przerwać leczenie (objawy: obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja); małe stężenie cukru we krwi; hepatotoksyczność; mętny mocz oraz zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz; moczenie mimowolne. Częstość nieznana: ostra uogólniona osutka krostkowa; ciężka wysypka lub łuszcząca się skóra; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażające życiu); obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu. Objawy powinny ustąpić po przerwaniu leczenia. W przypadku nasilania się jakiegokolwiek z objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Aurovitas 0,5g:

Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Dorośli, młodzież powyżej 16. roku życia (masa ciała powyżej 55kg): jednorazowa dawka zalecana wynosi 1-2 tabletki. Dawkę w razie potrzeby powtarzać do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek (3000mg paracetamolu). Dzieci od 10. do 15. roku życia (masa ciała 40-55kg): jednorazowa dawka zalecana to jedna tabletka. Dawkę w razie potrzeby można powtarzać do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki (2000mg paracetamolu). Między kolejnymi dawkami należy zachowywać przerwę czterogodzinną. Tabletki połykać w całości, popijać dużą ilością wody. W razie konieczności tabletkę można podzielić na dwie równe części. Nie należy przekraczać zalecanych dawek dobowych. Jeśli ból utrzymuje się ponad 5 dni lub gorączka utrzymuje się ponad 3 dni, a także w przypadku nasilania się objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel