Depremin x 20 tabletek

  • Substancją czynną wykorzystaną w produkcie leczniczym Depremin jest wyciąg suchy z ziela dziurawca (612mg w każdej tabletce). Preparat ten jest lekiem roślinnym do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów łagodnych zaburzeń depresyjnych.
  • Depremin x 20 tabletek
Producent: Colfarm
Kod produktu: 38569
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,12 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Depremin:

Substancja czynna: wyciąg suchy z ziela dziurawca (Hyperici herbae extractum siccum quantificatum). Jedna tabletka powlekana zawiera 612mg wyciągu (w postaci wyciągu suchego, kwantyfikowanego) z Hypericum perforatumL., herba (ziele dziurawca) (DERpierwotny 3-6:1), co odpowiada: 0,6-1,8mg sumy hiperycyn w przeliczeniu na hiperycynę, 36,72-91,80mg sumy flawonoidów w przeliczeniu na rutynę, nie więcej niż 36,72mg hyperforyny. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V). Substancje pomocnicze to: krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, mieszanina powlekająca Opadry II 85F32410 yellow (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E 172)).

Działanie Depremin:

Wskazaniem do stosowania roślinnego produktu leczniczego Depremin są objawy związane z łagodnymi zaburzeniami depresyjnymi. W składzie leku zawarto wyciąg suchy z ziela dziurawca – 612mg substancji czynnej w każdej tabletce. Lek należy stosować krótkotrwale. W przypadku braku poprawy lub nasilenia objawów po 4 tygodniach leczenia, należy zgłosić się po poradę lekarską.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Depremin wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów łagodnych zaburzeń depresyjnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Ziele dziurawca może mieć wpływ na działanie niektórych leków (np. doustne środki antykoncepcyjne), z tego względu osoby przyjmujące jakiekolwiek leki powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Depremin. Przed planowaną operacją zazwyczaj zaleca się przerwać leczenie, gdyż istnieje ryzyko interakcji ze środkami do znieczulającymi. W przypadku jednoczesnego stosowania ziela dziurawca i leków przeciwdepresyjnych (inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, tryptany, buspiron) może nastąpić nasilenie działania serotoninergiczne (np. nudności, wymioty, pobudzenie, splątanie, lęk). Podczas leczenia zaleca się unikać ekspozycji na intensywne promieniowanie ultrafioletowe. Stosowanie leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia nie jest zalecane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w połączeniu z lekami zmniejszającymi reakcję odrzucenia przeszczepu (cyklosporyna, takrolimus do użytku ogólnoustrojowego), lekami stosowanymi w leczeniu zakażenia HIV (amprenawir, indynawir i inne inhibitory proteazy), lekami przeciwnowotworowymi (irynotekan) oraz lekami przeciwzakrzepowe (warfaryna).

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie leczenia mogą pojawić się działania niepożądane. Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, alergiczne reakcje skórne, zmęczenie i niepokój. W przypadku intensywnego nasłonecznienia u osób o jasnej karnacji mogą wystąpić nasilone objawy podobne do objawów oparzenia słonecznego.

Dawkowanie tabletek Depremin:

Stosować według zaleceń lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dobowa dawka dla dorosłych wynosi jedną tabletkę (612mg). Stosować doustnie, popijać płynem. Zwykle czas leczenia trwa 6 tygodni, przy czym efekt terapeutyczny powinien pojawić się w ciągu pierwszym czterech tygodni stosowania leku. Jeśli po miesiącu kuracji objawy nie słabną, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel