Depremin x 60 tabletek

  • Produkt leczniczy Depremin jako substancję czynną zawiera wyciąg suchy z ziela dziurawca (612mg w tabletce). Jest to roślinny lek, który wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów związanych z łagodnymi zaburzeniami depresyjnymi.
  • Depremin x 60 tabletek
Producent: Colfarm
Kod produktu: 38570
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
46,33 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Depremin:

Substancja czynna: wyciąg suchy z ziela dziurawca (Hyperici herbae extractum siccum quantificatum). Jedna tabletka powlekana zawiera 612mg wyciągu (w postaci wyciągu suchego, kwantyfikowanego) z Hypericum perforatumL., herba (ziele dziurawca) (DERpierwotny 3-6:1), co odpowiada: 0,6-1,8mg sumy hiperycyn w przeliczeniu na hiperycynę, 36,72-91,80mg sumy flawonoidów w przeliczeniu na rutynę, nie więcej niż 36,72mg hyperforyny. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V). Substancje pomocnicze to: krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, mieszanina powlekająca Opadry II 85F32410 yellow (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E 172)).

Działanie Depremin:

Roślinny produkt leczniczy Depremin zawiera wyciąg suchy z ziela dziurawca. W każdej tabletce zawarto 612mg substancji czynnej. Wskazaniem do stosowania leku są objawy łagodnych zaburzeń depresyjnych. Preparat przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Jeśli po czterech tygodniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub objawy się nasiliły, należy skontaktować się z lekarzem.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Depremin wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów łagodnych zaburzeń depresyjnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W trakcie leczenia należy unikać ekspozycji na intensywne promieniowanie ultrafioletowe. Nie zaleca się podawać leku dzieciom i młodzieży poniżej 18. roku życia, a także kobietom w okresie ciąży i karmienia piersią. Wyciąg z ziela dziurawca może wpływać na działanie niektórych leków (w tym doustnych środków antykoncepcyjnych), dlatego w przypadku osób, które przyjmują jakiekolwiek leki przed zastosowaniem leku Depremin, należy się skonsultować z lekarzem. Zwykle zalecane jest przerwanie leczenia przed planowaną operacją ze względu na ryzyko interakcji ze środkami do znieczulającymi. Ziele dziurawca stosowane równocześnie z lekami przeciwdepresyjnymi (inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, tryptany, buspiron) może nasilać działania serotoninergiczne (np. nudności, wymioty, pobudzenie, splątanie, lęk).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować jednocześnie z lekami zmniejszającymi reakcję odrzucenia przeszczepu (cyklosporyna, takrolimus do użytku ogólnoustrojowego), lekami stosowanymi w leczeniu zakażenia HIV (amprenawir, indynawir i inne inhibitory proteazy), lekami przeciwnowotworowymi (irynotekan) i lekami przeciwzakrzepowe (warfaryna).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, alergiczne reakcje skórne, zmęczenie i niepokój. W przypadku intensywnego nasłonecznienia u osób o jasnej karnacji mogą wystąpić nasilone objawy podobne do objawów oparzenia słonecznego.

Dawkowanie tabletek Depremin:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dobowa dla osób dorosłych to jedna tabletka (612mg). Tabletkę przyjmować doustnie. Czas leczenia: 6 tygodni. Efekt terapeutyczny pojawia się w ciągu pierwszych czterech tygodni kuracji, jeśli po tym czasie objawy nadal się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel