Ibuprom Ultramax 600mg x 10 tabletek

  • Jedna tabletka leku zawiera aż 600mg ibuprofenu! Produkt leczniczy Ibuprom Ultramax 600mg jest rekomendowany do leczenia ostrego, umiarkowanego bólu różnego pochodzenia, preparat przeznaczony jest do stosowania wyłącznie u osób dorosłych.
  • Ibuprom Ultramax 600mg x 10 tabletek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 38695
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,79 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibuprom Ultramax 600mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera 600mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (6mPas), tytanu dwutlenek (E 171), talk i glikol propylenowy.

Działanie Ibuprom Ultramax 600mg:

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym – działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Produkt Ibuprom Ultramax 600mg zawiera bardzo wysoką dawkę substancji czynnej, zaleca się go stosować, gdy leki o niższej dawce ibuprofenu nie przynoszą rezultatu. Lek do krótkotrwałego, doraźnego stosowania u osób dorosłych w leczeniu ostrego, umiarkowanego bólu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprom Ultramax 600mg wskazany do stosowania w leczeniu doraźnym, krótkotrwałym ostrego, umiarkowanego bólu różnego pochodzenia (głowy, migrena, zębów, mięśni, kości, pleców, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie, bóle pourazowe, bóle pooperacyjne, bóle po zabiegach stomatologicznych). Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera laktozę – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku. W przypadku pojawienia się takich objawów niepożądanych jak: zmęczenie, zaburzenia widzenia, zawroty głowy nie jest zalecane prowadzenie pojazdów oraz obsługiwanie maszyn. Ibuprofen może utrudniać zajście w ciążę. Kobiety w pierwszym i drugim trymestrze ciąży: lek można stosować wyłącznie krótkotrwale (w najniższej dawce) z zalecenia lekarza (zaleca się stosować tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne). Kobiety karmiące piersią: przy długotrwałym stosowaniu zaleca się przerwać karmienie, przy krótkotrwałym stosowaniu nie ma takiej konieczności, jednakże zaleca się konsultację z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować, jeśli występowała w przeszłości duszność, astma oskrzelowa, katar sienny, obrzęk lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności serca. Nie stosować w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku niewyjaśnionych zaburzeń krwiotworzenia. Nie stosować w przypadku krwawienie do mózgu lub innego czynnego krwawienie. Nie stosować, jeśli w przeszłości występowało krwawienie lub perforacja żołądka lub jelit po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku występujących obecnie lub w wywiadzie nawracających wrzodów żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienia z przewodu pokarmowego (co najmniej dwa potwierdzone przypadki wrzodów lub krwawienia). Nie stosować w przypadku ciężkiego odwodnienia.

Działania niepożądane Ibuprom Ultramax 600mg:

U niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane podczas stosowania leku. Należy natychmiast odstawić lek i bezzwłocznie zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią: oznaki lub objawy owrzodzenia, uszkodzenia błony śluzowej lub krwawienia z przewodu pokarmowego (smoliste stolce, krwawe wymioty), ostry ból nadbrzusza, nieostre widzenie lub inne objawy dotyczące oczu, wysypka skórna lub inne reakcje nadwrażliwości, zwiększenie masy ciała, obrzęki. Najczęściej występujące działania niepożądane dotyczą przewodu pokarmowego: owrzodzenia, perforacja czy krwawienie z przewodu pokarmowego (niekiedy o skutku śmiertelnym szczególnie u osób w podeszłym wieku). Nie zawsze poprzedzają je objawy ostrzegawcze lub nie zawsze występują one u osób,u których objawy ostrzegawcze występowały. Ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego zależy od zakresu dawek oraz od czasu stosowania ibuprofenu. Długotrwałe stosowanie dużych dawek ibuprofenu (2400mg na dobę) może zwiększać w niewielkim stopniu ryzyko zatorów tętnic (np. zawał serca lub udar mózgu). Inne działania niepożądane: często: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, niestrawność, zaparcia i niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić w szczególnych przypadkach do niedokrwistości; niezbyt często: reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, napady duszności (czasem w połączeniu ze spadkiem ciśnienia tętniczego) – należy odstawić lek i natychmiast zgłosić się do lekarza; ból głowy, senność, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, owrzodzenia przewodu pokarmowego, potencjalnie z krwawieniem i perforacją, owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroba Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka, smoliste stolce, krwawe wymioty; rzadko – szumy uszne, uszkodzenia tkanki nerki (martwica brodawek nerkowych) oraz zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi; bardzo rzadko: ciężkie, uogólnione reakcje nadwrażliwości (np. obrzęk twarzy, obrzęk języka, obrzęk wewnętrzny krtani z upośledzeniem drożności dróg oddechowych, niewydolności oddechowej, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi, zagrażający życiu wstrząs) – przy wystąpieniu takich objawów należy jak najszybciej udać się po pomoc lekarską; reakcje pęcherzowe, w tym: rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka oraz złuszczające zapalenie skóry; zaburzenia układu krwiotwórczego (niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość, pancytopenia, agranulocytoza) – pierwsze objawy: gorączka, ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne, osłabienie znacznego stopnia, krwawienia z nosa oraz wylewy podskórne; tworzenie się obrzęków, w szczególności z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością nerek, zespół nerczycowy, śródmiąższowe zapalenie nerek, któremu towarzyszy ostra niewydolność nerek, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby (zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu), niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita, reakcje psychotyczne, depresja, zakażenia związane ze stanami będącymi przyczyną stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. wystąpienie martwiczego zapalenia powięzi). W przypadku, gdy w trakcie przyjmowania ibuprofenu wystąpią lub nasilą się objawy zakażenia, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Podczas stosowania ibuprofenu obserwowano objawy jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką lub zaburzeniami świadomości (bardziej podatne mogą być osoby z chorobami autoimmunologicznymi), w wyjątkowych przypadkach, podczas zakażenia wirusem ospy wietrznej mogą wystąpić ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanek miękkich; częstość nieznana: ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek).

Dawkowanie tabletek Ibuprom Ultramax 600mg:

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletki połykać w całości, popijać szklanką wody. U osób z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmować lek podczas jedzenia. Zalecana dawka dla osób dorosłych to jedna tabletka (600mg ibuprofenu), dawkę można powtórzyć, zachowując przerwę 6-8 godzinną. Maksymalna dobowa dawka (bez konsultacji z lekarzem): 2 tabletki (1200mg ibuprofenu). Produkt leczniczy Ibuprom Ultramax 600mg zaleca się stosować w sytuacjach, gdy po przyjęciu dawki 400mg pacjent nie odczuwa poprawy. Można zastosować wówczas dawkę 600mg z zachowaniem 6-8 godzin od zastosowania dawki 400mg (nie przekraczać maksymalnej dawki: 1200mg ibuprofenu). W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia działań niepożądanych zaleca się stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy czas potrzebny do złagodzenia objawów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli zachodzi konieczność stosowania leku dłużej niż 3 dni lub objawy się nasilają. Bez konsultacji z lekarzem nie zaleca się stosować u osób w podeszłym wieku i osób z niewydolnością nerek lub wątroby.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel