Xenna zioła fix x 40 saszetek

  • Produkt leczniczy Xenna zioła fix to lek o działaniu przeczyszczającym. Jego substancją czynną jest liść senesu. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia do doraźnego stosowania w leczeniu zaparć.
  • Xenna zioła fix x 40 saszetek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 38744
Przechowywanie: temperatura pokojowa
18,85 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Xenna zioła fix:

Substancja czynna: liść senesu (Sennae folium). Jedna saszetka zawiera 0,9-1,1g Cassia angustifolia Vahl folium i/lub Cassia senna L. folium (liść senesu), co odpowiada 30mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B.

Działanie Xenna zioła fix:

Lek przeczyszczający do stosowania doraźnie w przypadku zaparć. Produkt leczniczy Xenna zioła fix dedykowany jest osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12. roku życia. Substancją czynną jest liść senesu – źródło związków antranoidowych. Efekt leczniczy występuje zwykle po 8-12 godzinach po wypiciu naparu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Xenna zioła fix wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu zaparć. Do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Należy zachować ostrożność u osób ze schorzeniami nerek.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku – senes i sennozydy. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować w przypadku zwężenia i niedrożności jelit, zmniejszenia siły skurczu mięśni gładkich jelit (atonia jelit), ostrych stanów zapalnych w jamie brzusznej, choroby Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Nie stosować w przypadku niezdiagnozowanych bólów w jamie brzucha. Nie stosować w przypadku odwodnienia, któremu towarzyszy utrata elektrolitów.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leków mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje uczuleniowe (świąd, pokrzywka, miejscowa lub uogólniona wysypka); liście senesu mogą powodować bóle brzucha, skurcze i wydalanie płynnych stolców zwłaszcza u osób z zespołem jelita nadwrażliwego – objawy te mogą także być skutkiem indywidualnego przedawkowania, wtedy zalecane jest zmniejszenie dawki; w przypadku przewlekłego stosowania może dojść do wydalania białka z moczem i krwiomoczu, przebarwienia błony śluzowej jelita grubego – okrężnicy, które zwykle ustępuje po zakończeniu leczenia. W trakcie stosowania leku może również wystąpić nieistotne klinicznie żółte lub czerwonobrązowe (zależne od pH) przebarwienie moczu, które wywołane jest obecnością metabolitów leku. W przypadku długotrwałego stosowania lub nadużywania może dojść do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej czy nawet toksycznego zapalenia wątroby. Biegunka może powodować hipokaliemię, czyli obniżenie stężenia potasu w surowicy krwi.

Dawkowanie herbatki Xenna zioła fix:

Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazówek lekarza. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli, osoby starsze: stosować napar z jednej saszetki raz na dobę. Przygotowanie naparu: saszetkę zalać 200ml wrzątku, zaparzać przez 10 minut. Zaleca się wypić 0,5-1 szklankę świeżo przygotowanego naparu jednorazowo przed snem. Lek zwykle działa po około 8-12 godzinach. Nie przekraczać zalecanej dobowej dawki (jedna saszetka). Podczas stosowania preparatu należy zwiększyć podaż płynów (bezkofeinowych). Jeśli objawy się utrzymują lub konieczne jest przyjmowanie leku dłużej niż 1-2 tygodnie, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel