Allertec Fexo 120mg x 10 tabletek

  • Substancją czynną produktu leczniczego Allertec Fexo 120mg jest feksofenadyny chlorowodorek. Jest to lek przeciwhistaminowy do stosowania w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat.
  • Allertec Fexo 120mg x 10 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 38954
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,64 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Allertec Fexo 120mg:

Substancja czynna: feksofenadyny chlorowodorek (Fexofenadini hydrochloridum). Każda tabletka powlekana zawiera 120mg feksofenadyny chlorowodorku (co odpowiada 112mg feksofenadyny) oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, powidon K 30, magnezu stearynian. Skład otoczki Opadry Pink 03C54667: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, makrogol 4000, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Działanie Allertec Fexo 120mg:

Zawarty w preparacie feksofenadyny chlorowodorek jest lekiem przeciwhistaminowy. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Allertec Fexo 120mg są objawy kataru siennego, czyli sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek stosuje się w przypadku odczuwania takich objawów jak: kichanie, swędzenie nosa, katar, uczucie zatkanego nosa, a także swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Allertec Fexo 120mg wskazany do stosowania w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia śluzówki nosa (katar sienny) tj. kichania, swędzenia nosa, uczucia zatkanego nosa, kataru, swędzenia, zaczerwienienia oraz łzawienia oczu. Do stosowania u dzieci od 12. roku życia i u dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Leki zobojętniające sok żołądkowy z magnezem i glinem mogą wpływać na działanie leku Allertec Fexo 120mg, dlatego trzeba między nimi zachować dwugodzinną przerwę. Należy zachować ostrożność w następujących przypadkach: zaburzenia czynności nerek lub wątroby, występująca obecnie lub w przeszłości choroba układu krążenia, podeszły wieku. Jeśli po zastosowaniu leku pojawia się senność lub zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w jednej tabletce, czyli jest uznawany jako „wolny od sodu”. Stosowanie w ciąży i w okresie laktacji: jeśli nie jest to bezwzględnie koniecznie, nie stosować w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Nie występują one u wszystkich. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i niezwłocznie zgłosić się do lekarza: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i trudności w oddychaniu – mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej. Inne działania niepożądane: często – ból głowy, senność, zawroty głowy, nudności; niezbyt często – zmęczenie; częstość nieznana – trudności w zasypianiu (bezsenność), zaburzenia snu, koszmary senne/wyraziste sny, nerwowość, przyspieszona lub nieregularna czynność serca, biegunka, wysypka skórna, świąd, pokrzywka, ciężkie reakcje alergiczne, które mogą powodować obrzęk twarzy, warg, języka i gardła, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, nagłe zaczerwienienie skóry.

Dawkowanie tabletek Allertec Fexo 120mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Zalecana dawka dobowa dla dorosłych i dzieci od 12. roku życia: jedna tabletka (120mg). Przyjmować doustnie, przed posiłkiem, popijać wodą. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować przez okres dłuższy niż 5 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Allertec Fexo 120mg x 10 tabletek

2022-11-01

Alergia na kurz i roztocza - objawy, sposoby, leczenie

Alergia na kurz i roztocza - objawy, sposoby, leczenie
Alergia na kurz i roztocza dotyczy dzieci i osób dorosłych. Kluczowe w walce z chorobą jest unikanie alergenu oraz stosowanie leków przeciwhistaminowych.
2022-03-02

Alergia wziewna - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Alergia wziewna - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć
O alergii wziewnej mówimy, gdy układ immunologiczny reaguje w sposób nieproporcjonalny do zagrożenia, jakie dla niego stanowią niektóre substancje, np. pyłki roślin lub kurz. Objawami tego stanu jest najczęściej nieżyt nosa, kaszel i zapalenie spojówek. Alergia wziewna może dotyczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci. W przypadku podejrzenia alergii należy jak najszybciej zgłosić się do alergologa! Nieleczona alergia wziewana może doprowadzić do rozwoju astmy!
pixel