Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Abrea 0,075g x 90 tabletek

  • Lek zawiera kwas acetylosalicylowy w dawce 75mg w każdej tabletce. Produkt leczniczy Abrea 0,075mg jest wskazany do stosowania jako środek zmniejszający ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi, a tym samym zapobiegający np. zawałom i udarom.
  • Abrea 0,075g x 90 tabletek
Producent: Krka
Kod produktu: 31873
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
9,37 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Abrea 0,075g:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum Acetylsalicylicum). Jedna tabletka dojelitowa zawiera 75mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia ziemniaczana. Skład pierwszej otoczki: talk, triacetyna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, sodu dodecylosulfonian i polisobat 80. Skład drugiej otoczki: alkohol poliwinylowy (E1203), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, karmin (E120), żółcień pomarańczowa (E110), lak aluminiowy

Działanie Abrea 0,075g:

Kwas acetylosalicylowy stosowany w małych dawkach jest lekiem przeciwpłytkowym. Zapobiega zlepianiu się płytek krwi, co może być przyczyną zakrzepów krwi, zatrzymywania przepływu krwi i odcięcia dostępu tlenu. W wyniku takich zaburzeń może dojść np. do zawału serca lub udaru. Produkt leczniczy Abrea 0,075mg stosowany jest także jako środek zapobiegający zakrzepom krwi po zabiegach chirurgicznych serca w celu rozszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych. Lek przeznaczony do stosowania profilaktycznego, nie zaleca się stosować go w przypadkach, które wymagają nagłej pomocy.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Abrea 0,075g wskazany do stosowania w celu zmniejszenia ryzyka tworzenia się zakrzepów krwi i późniejszych powikłań w postaci: zawału serca, udaru mózgu, chorób sercowo-naczyniowych u osób, u których występuje stabilna lub niestabilna dławica piersiowa. Lek można stosować w celu zapobiegania zakrzepom krwi po zabiegach chirurgicznych serca.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować jako lek przeciwbólowy lub przeciwgorączkowy. Alkohol może zwiększać ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego oraz wydłużać czas krwawienia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie jest zalecane w tym okresie stosowanie kwasu acetylosalicylowego, chyba że lekarz zaleci inaczej. W trzech ostatnich miesiącach ciąży dawka dobowa nie powinna przekraczać 100mg kwasu acetylosalicylowego. Lek zawiera laktozę – przed zastosowaniem osoby ze stwierdzona nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera żółcień pomarańczową (E110) – składnik ten może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku uczulenia na inne salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu salicylanów lub NLPZ wystąpił kiedykolwiek napad astmy lub obrzęk niektórych części ciała, np. twarzy, ust, gardła lub języka (obrzęk naczynioruchowy). Nie stosować w przypadku, gdy aktualnie lub w przeszłości występował wrzód żołądka lub dwunastnicy lub jakikolwiek rodzaj krwawienia (np. udar). Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi. Nie stosować w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku, gdy występują ciężkie zaburzenia czynności serca powodujące duszność i obrzęk kostek. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku, gdy przyjmowany jest metotreksat w dawce większej niż 15mg na tydzień.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia któregokolwiek działania niepożądanego wymienionego poniżej należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skorzystanie z pomocy lekarskiej: nagłe wystąpienie świszczącego oddechu, obrzęk ust, twarzy lub ciała, wysypka, omdlenie lub trudności w połykaniu (ciężkie reakcje alergiczne); zaczerwienienie skóry z pęcherzami lub łuszczenie skóry, które może być powiązane z wysoką gorączką i bólem stawów (może to być rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona lub zespół Lyella); nieoczekiwane krwawienie (np. kaszel z odkrztuszaniem krwi, krew w wymiotach lub moczu, smoliste stolce). Inne działania niepożądane: często: nudności, wymioty, biegunka; niestrawność; zwiększona skłonność do krwawienia; niezbyt często: pokrzywka; katar; trudności w oddychaniu; rzadko: ciężkie krwawienie z żołądka lub jelit, krwawienie mózgowe; zmieniona liczba krwinek; skurcze w dolnej części układu oddechowego, napad astmy; zapalenie naczyń krwionośnych; wybroczyny z fioletowymi plamami (krwawienie w obrębie skóry); ciężkie reakcje skórne (wysypka znana jako rumień wielopostaciowy i jego postaci zagrażające życiu, zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella); reakcje nadwrażliwości (obrzęk np. ust, twarzy lub ciała albo wstrząs); zespół Reya; nieprawidłowe obfite lub przedłużające się miesiączki; częstość nieznana: dzwonienie w uszach (szumy uszne) lub osłabienie słuchu; ból głowy; zawroty głowy; wrzód żołądka lub dwunastnicy lub perforacja; wydłużony czas krwawienia; zaburzenia czynności nerek, ostra niewydolność nerek; zaburzenia czynności wątroby, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; duże stężenie kwasu moczowego lub małe stężenie cukru we krwi.

Dawkowanie tabletek Abrea 0,075g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletki połykać w całości, popijać odpowiednią ilością wody (około 1/2 szklanki). Nie żuć, nie rozgryzać, nie kruszyć (tabletki pokryte otoczką, która chroni zawartość przed działaniem soku żołądkowego). Osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku: zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego – zalecana dawka wynosi 75-160mg raz na dobę; zapobieganie udarowi – zalecana dawka wynosi 75-325mg raz na dobę; zapobieganie zaburzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów z ustabilizowaną lub niestabilną dławicą – zalecana dawka wynosi 75-160mg raz na dobę; zapobieganie tworzeniu się zakrzepów po niektórych zabiegach kardiochirurgicznych – zalecana dawka wynosi 75-160mg raz na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 325mg. Należy pamiętać, że osoby w podeszłym wieku są bardziej podatne na występowanie działań niepożądanych, dlatego zalecane jest zachowanie ostrożności. Należy regularnie oceniać przebieg leczenia. Nie jest zalecane stosowanie leku u dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia – chyba że lekarz zaleci inaczej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel