Hyruan One roztwór do wstrzykiwań 3ml x 1 strzykawka

  • Wyrób medyczny Hyruan ONE ma postać ampułkostrzykawki, która zawiera 2% hialuronian sodu usieciowany. Preparat wskazany jest do podania dostawowego w ramach objawowego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.
  • Hyruan One roztwór do wstrzykiwań 3ml x 1 strzykawka
Kod produktu: 39400
329,00 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Hyruan ONE:

Sodu hialuronian usieciowany diglicydylowym eterem 1,4-butanodiolu (BDDE2) 60mg (2% usieciowany kwas hialuronowy).

Działanie Hyruan ONE:

Preparat w postaci ampułkostrzykawki do podania dostawowego. Wyrób medyczny Hyruan ONE jest przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Zawiera on w składzie 2% hialuronian sodu usieciowany (3ml w jednej ampułkostrzykawce). Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie – w dużej ilości w stawach. Jest odpowiedzialny m.in. za ochronę chrząstki przed wstrząsami, wykazuje także zdolność łagodzenia bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów. Hialuronian sodu zmniejsza tarcie, a także uzupełnia zawartość płynu maziowego w jamie stawowej kolana.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Hyruan ONE przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie ustalono bezpieczeństwa klinicznego i skuteczności. Należy zachować ostrożność podczas leczenia u osób w podeszłym wieku. Wstrzykiwanie preparatu do stawów objętych silnym zapaleniem spowodowanym chorobą zwyrodnieniowo-zniekształcającą stawów może prowadzić do zaostrzenia miejscowych objawów zapalnych. Stosować go należy po ustąpieniu objawów zapalnych. Sporadycznie po podaniu preparatu może wystąpić miejscowy ból lub obrzęk, dlatego należy poinformować pacjentów, aby unikali intensywnego wysiłku fizycznego lub czynności prowadzących do bólu stawu kolanowego w okresie do 48 godzin po podaniu roztworu, ponadto należy zalecić wykonywanie miejscowego rozluźnienia.

Wyciek preparatu poza jamę stawową może wywoływać ból, dlatego trzeba go dokładnie wstrzykiwać do jamy stawowej. Należy unikać wstrzyknięcia donaczyniowego, pozastawowego i do tkanek maziówki. Podawać z użyciem załączonej igły. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu środka dezynfekującego czwartorzędowej soli amonowej (np. chlorek benzalkoniowy i chloroheksydyna), może on przyczyniać się do wytrącanie kwasu hialuronowego. Preparat jednorazowego użytku. Nie używać ponownie i nie sterylizować ponownie. Po zabiegu należy zutylizować strzykawkę, igłę i niewykorzystane resztki roztworu. Jeśli preparat jest podawany do obu stawów kolanowych, do każdego podania należy użyć inny preparat.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować w przypadku zakażenia lub nasilonego zapalenia jamy stawu, choroby lub zakażenia skóry w okolicy miejsca podania.

Działania niepożądane:
Podanie preparatu może wywołać ciężkie zdarzenia niepożądane: częstość nieznana – wstrząs; zdarzenia niepożądane zgłoszone w badaniach klinicznych (odczyny miejscowe w miejscu wstrzyknięcia) – ból, wzrost ucieplenia, zaczerwienienie, obrzęk; zdarzenia niepożądane z wyłączeniem tych występujących w miejscu wstrzyknięcia (nasilenie łagodne do umiarkowanego) – zapalenie nosogardzieli, ból, wzrost ucieplenia, zakażenie górnych dróg oddechowych, ból kończyny, zapalenie pęcherza moczowego, niestrawność, parestezja, zaczerwienienie, obrzęk stawu, ból mięśniowo-szkieletowy, zapalenie rozcięgna podeszwowego.

Sposób użycia roztworu Hyruan ONE:

Do stosowania wyłącznie przez lekarza przeszkolonego w zakresie leczenia. Podawać dostawowo. Miejsce podania zdezynfekować alkoholem lub innym środkiem dezynfekującym. Roztwór należy wstrzykiwać bezpośrednio do stawów, zabieg należy prowadzić w warunkach jałowych. Jeśli w jamie stawowej znajduje się płyn, należy go najpierw usunąć, nakłuwając staw. Każda ampułkostrzykawka zawiera pojedynczą dawkę do jednego wstrzyknięcia, należy podać jednorazowo w cyklu leczenia. Zalecana dawka: 3 ml do stawu kolanowego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel