Dezaftan MED x 20 tabletek do ssania

  • Produkt leczniczy w postaci tabletek do ssania Dezaftan Med zawiera chlorek cetylopirydyniowy, chlorowodorek lidokainy oraz glukonian cynku. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku stanów zapalnych oraz zakażeń i owrzodzeń jamy ustnej.
  • Dezaftan MED x 20 tabletek do ssania
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 39444
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: suplement diety
18,64 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Dezaftan Med:

Substancje czynne: cetylopirydyniowy chlorek (Cetylpyridinii chloridum), lidokainy chlorowodorek jednowodny (Lidocaini hydrochloridum monohydricum), cynku glukonian (Zinci gluconas). Jedna tabletka do ssania zawiera: 1,5mg cetylopirydyniowego chlorku, 1,0mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego oraz 17,42mg cynku glukonianu (co odpowiada 2,5mg jonów cynku) oraz substancje pomocnicze: mentol, celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, powidon, aspartam, kwas cytrynowy, kroskarmeloza sodowa, talk, magnezu stearynian, glicerol.

Działanie Dezaftan Med:

Produkt leczniczy Dezaftan Med to lek trzyskładnikowy w postaci tabletek do ssania o działaniu odkażającym (antyseptycznym) i miejscowo znieczulającym. Substancjami czynnymi są: chlorek cetylopirydyniowy, chlorowodorek lidokainy oraz glukonian cynku. Chlorek cetylopirydyniowy wykazuje działanie odkażające, bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Chlorowodorek lidokainy jednowodny miejscowo znieczula, dzięki czemu łagodzi ból. Glukonian cynku wspiera układ odpornościowy.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Dezaftan Med wskazany do stosowania w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej, zapalenia dziąseł, zakażeń i owrzodzenia śluzówki jamy ustnej (pleśniawki, afty) – w tym tych, które powstały w wyniku noszenia protezy dentystycznej lub aparatów ortodontycznych. Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie leku u kobiet w okresie ciąży, a także u kobiet w okresie rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji. Nie należy stosować u matek karmiących piersią. Lidokainy chlorowodorek jednowodny może zaburzać połykanie i zwiększać ryzyko zachłyśnięcia. Ze względu na ryzyko zachłyśnięcia leku nie stosować podczas posiłku oraz bezpośrednio przed rozpoczęciem jedzenia. Należy zachować ostrożność podczas picia gorących napojów i jedzenia gorących pokarmów, gdyż lek zmniejsza wrażliwość na ciepło, więc istnieje zwiększone ryzyko oparzenia śluzówki jamy ustnej oraz gardła. W trakcie stosowania, nie należy spożywać produktów mlecznych, zmniejszają one wchłanianie cynku. Lek zawiera aspartam (4,8mg w każdej tabletce) – aspartam to źródło fenyloalaniny, może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera mannitol – może wystąpić lekkie działanie przeczyszczające. Lek zawiera sód (2,712mg w każdej tabletce), lek zawiera mniej niż 1mmol (23 mg) sodu w jednej tabletce, dlatego jest uznawany za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku uczulenia na inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Nie stosować u osób, które chorują na methemoglobinemię.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: miejscowe reakcje skórne – rumień (miejscowe zaczerwienienie skóry), świąd, wyprysk, pieczenie. Rzadko: ciężkie reakcje skórne – wyprysk pęcherzowy lub pryszczowaty (mogą rozprzestrzeniać się lub być uogólnione), pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze); nadwrażliwość na światło słoneczne; ból głowy; zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha, biegunka); wymioty, metaliczny smak w ustach; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej. Bardzo rzadko: nasilenie występującej wcześniej niewydolności nerek. Częstość nieznana: drgawki.

Dawkowanie tabletek do ssania Dezaftan Med:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych: ssać jedną tabletkę co 1-2 godziny, przy czym nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej: 8 tabletek. Zalecana dawka dla dzieci powyżej 6. roku życia: ssać jedną tabletkę co 2-3 godziny, przy czy nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki: 6 tabletek. Tabletkę ssać powoli, nie połykać, nie żuć. Zaleca się stosować godzinę przed posiłkiem lub godzinę po posiłku. Bez porozumienia z lekarzem nie stosować przez okres dłuższy niż 5 kolejnych dni. Jeśli po 5 dniach objawy nie ustępują lub się nasilają, należy się skontaktować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel