Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Radirex Plus syrop 125g

  • Syrop Radirex Plus to produkt leczniczy tradycyjnie wskazany do stosowania w przypadku zaparć. Jest to lek o działaniu przeczyszczającym. Substancją czynną jest wyciąg złożony z korzenia rzewienia, kory kruszyny, owocu kminku i owocu kopru włoskiego.
  • Radirex Plus syrop 125g
Kod produktu: 39559
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,91 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Radirex Plus syrop:

Substancja czynna: wyciąg płynny (1:1) złożony z : korzenia rzewienia (Rhei radice), kory kruszyny (Frangulae cortice), owocu kopru włoskiego (Foeniculi fructu), owocu kminku (Carvi fructu) (5/4/0,5/0,5) – 10,0g na 100g [ekstrahent: etanol 50% v/v]. Substancje pomocnicze: sacharoza, woda oczyszczona. 15ml syropu zawiera 12,7mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A. Syrop zawiera do 3,5% m/m etanolu.

Działanie Radirex Plus syrop:

Lek przeczyszczający, który tradycyjnie stosowany jest w zaparciach. Produkt leczniczy Radirex Plus to syrop zawierający jako substancję czynną złożony wyciąg ziołowy (korzeń rzewienia, kora kruszyny, owoc kopru włoskiego, owoc kminku). Kora kruszyny i korzeń rzewienia to źródła pochodnych 1,8 dihydroantracenu, które wpływają na czynność motoryczną okrężnicy, przyspieszają pasaż jelitowy, a także zmniejszają resorpcję płynów. Zwykle działanie przeczyszczające występuje 6-8 godzin po zastosowaniu leku.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Radirex Plus syrop wskazany do stosowania tradycyjnie w przypadku zaparć. Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sacharozę (12,4g w jednej łyżce stołowej) – lek nie jest zalecany dla osób chorych na cukrzycę, a osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Możliwość stosowania u osób z chorobą hemoroidalną, szczelinami odbytu, po zabiegach operacyjnych okolic odbytu oraz u osób długotrwale unieruchomionych należy omówić z lekarzem. Lek należy stosować w zaparciach w przypadku, gdy dieta i inne niefarmakologiczne sposoby leczenia nie przynoszą efektu. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 1-2 tygodnie – długotrwałe stosowanie produktu może doprowadzić do osłabienia perystaltyki jelit i do zakłócenia gospodarki wodno-elektrolitowej. Należy unikać stosowania leku w trakcie miesiączki. Lek zawiera do 3,5 % m/m etanolu (tzn. do 700mg etanolu w jednej łyżce stołowej, co jest równoważne z 14ml piwa lub 5,8ml wina). Nie jest zalecane stosowania u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem, przy czy nie należy stosować leku w okresie ciąży i laktacji. Przy długotrwałym stosowaniu leku wskutek niedoboru potasu może dojść do nasilenia działania glikozydów naparstnicy i leków przeciwarytmicznych. Straty potasu mogą się zwiększyć przy jednoczesnym stosowaniu leków moczopędnych, steroidów kory nadnerczy i korzenia lukrecji.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku: niedrożności jelit, atonii jelit, ostrych i przewlekłych chorób zapalnych jelit (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), zapalenia wyrostka robaczkowego, biegunki, odwodnienia i zaburzeń elektrolitowych, bólu brzucha o niejasnej etiologii.

Działania niepożądane:
U niektórych osób lek może wywołać działania niepożądane. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości – rzadko. Zaburzenia żołądka i jelit: ból brzucha, stany skurczowe jelit, płynny stolec (szczególnie u pacjentów z nadwrażliwym jelitem grubym) – częstość nieznana. W przypadku długotrwałego stosowania leku może dojść do zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, białkomoczu i krwiomoczu. W przypadku długotrwałego stosowania leku może dojść do pigmentacji śluzówki jelita (pseudomelanosis coli), która zwykle przemija po zakończeniu przyjmowania leku. W trakcie stosowania leku może pojawić się żółte lub czerwono-brązowe (zależnie od odczynu pH) zabarwienie moczu, co związane jest z obecnością w nim metabolitów substancji czynnych (nie jest to istotne klinicznie).

Dawkowanie syropu Radirex Plus:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. U osób dorosłych: stosować 30ml syropu (dwie łyżki stołowe) przed snem (25,4mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A). U młodzieży powyżej 12. roku życia: stosować 10-15ml (2 do 3 łyżeczek od herbaty) przed snem (od 8,5 do 12,7mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel