Polopiryna C x 18 tabletek musujących

  • Produkt leczniczy Polopiryna C wskazany jest do stosowania w leczeniu słabego i umiarkowanego bólu i gorączki. Lek ma postać tabletek musujących. Substancjami czynnymi preparatu są: kwas acetylosalicylowy oraz kwas askorbowy (witamina C).
  • Polopiryna C x 18 tabletek musujących
Producent: Polpharma
Kod produktu: 37224
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
26,76 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Polopiryna C:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum). Każda tabletka musująca zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego i 200mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan.

Działanie Polopiryna C:

Lek złożony zawierający dwie substancje czynne – kwas acetylosalicylowy i kwas askorbowy (witamina C). Produkt leczniczy Polopiryna C wskazany jest do stosowania w leczeniu gorączki i bólu o nasileniu słabym i średnim. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Witamina C to składnik, który uczestniczy w procesach przemian, które zachodzą w organizmie, zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta w okresie choroby i zdrowienia. Lek ma postać tabletek musujących, które po rozpuszczeniu zapewniają szybkie i całkowite wchłanianie substancji czynnych zawartych w składzie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Polopiryna C wskazany do stosowania w leczeniu bólu o słabym i średnim nasileniu (m.in. ból głowy, bóle mięśni i stawów) oraz gorączki (m.in. w przebiegu przeziębienia, infekcji wirusowych). Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku u osób: z zaburzeniami czynności nerek oraz z przewlekłą niewydolnością nerek; z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów i/lub toczniem układowym oraz z niewydolnością wątroby, a także w przypadku krwotoków macicznych, nadmiernego krwawienia miesiączkowego, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca i podczas stosowania z metotreksatem w dawkach mniejszych niż 15mg na tydzień. Nie stosować u osób, które przyjmują doustnie leki przeciwcukrzycowe z grupy sulfonylomocznika (ryzyko nasilenia działania hipoglikemizującego) i osób, które przyjmują leki przeciw dnie. Leki z kwasem acetylosalicylowym należy odstawić 5-7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Podczas stosowania leków z kwasem acetylosalicylowym nie należy spożywać alkoholu (zwiększone ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego). Lek może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet (działanie przemijające, ustępuje po zakończeniu leczenia). Stosowanie leku u osób z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek: konieczne jest dostosowywanie dawek w zależności od stopnia ciężkości niewydolności wątroby i/lub nerek, przy czym przy ciężkiej niewydolności stosowanie leku jest przeciwwskazane. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: zaleca się stosować mniejsze dawki w większych odstępach czasu. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, przy czym lek można stosować w pierwszym i drugim trymestrze wyłącznie, gdy jest to bezwzględnie konieczne, zaś stosowanie leku w trzecim trymestrze i w okresie karmienia jest przeciwwskazane. Lek zawiera sód (356mg sodu w tabletce; odpowiada to 17,8% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych) – jest to istotne dla osób ze zmniejszoną czynnością nerek i osób, które kontrolują zawartość sodu w diecie. Zawarta w leku witamina C wskutek działania czynników zewnętrznych (wilgoć, powietrze) może stopniowo się utleniać. W wyniku tego procesu dochodzi do zmiany koloru tabletki z białego na brązowy. Tabletki o zmienionej barwie nie należy stosować.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (objawy: skurcz oskrzeli, katar sienny, wstrząs). Nie stosować w przypadku astmy oskrzelowej, przewlekłego schorzenia układu oddechowego, gorączki siennej lub obrzęku błony śluzowej nosa. Nie stosować w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy oraz stanów zapalnych lub krwawienia z przewodu pokarmowego. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca. Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi. Nie stosować równocześnie z lekami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna). Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15mg na tydzień lub większych. Nie stosować poniżej 12. roku życia, głównie w przebiegu infekcji wirusowych (ospa wietrzna, grypa) – istniej ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u kobiet karmiących piersią.

Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia i/lub wydłużenie czasu protrombinowego. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (opuchnięcie twarzy, języka i tchawicy, które powodują zaburzenia oddychania), skurcz oskrzeli. W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne (zazwyczaj jako objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy, znużenie, uczucie palenia za mostkiem, bezsenność lub senność. Zaburzenia serca: niewydolność serca. Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie, zaczerwienienie twarzy. Zaburzenia żołądka i jelit: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u osób z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby; przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy krwi, fosfatazy alkalicznej oraz stężenia bilirubiny. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek. Kwas askorbowy zmniejsza pH moczu, co ułatwia wytrącanie się moczanów, cystyny lub szczawianów.

Dawkowanie tabletek musujących Polopiryna C:

Lek należy stosować według zaleceń na ulotce lub według zaleceń lekarza. Tabletkę musującą rozpuścić w 3/4 szklanki wody. Stosować podczas posiłku. W przypadku bólu i gorączki zazwyczaj zaleca się stosować: u dorosłych – jednorazowo 1-2 tabletki, w razie konieczności dawkę powtórzyć 2-3 raz na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 6 tabletek; u młodzieży powyżej 12. roku życia – stosować 1-2 tabletki na dobę. Zaleca się stosować najniższe skuteczne dawki. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel