Biotifem Max 10mg x 30 tabletek

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Biotifem Max 10mg jest leczenie niedoboru biotyny. Najczęściej stan ten objawia się nadmiernym wypadaniem włosów, łamliwością paznokci i pojawianiem się stanów zapalnym np. wokół oczu, ust i nosa.
  • Biotifem Max 10mg x 30 tabletek
Producent: NP Pharma
Kod produktu: 39593
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
32,51 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Biotifem Max 10mg:

Substancja czynna: biotyna (Biotinum). Każda tabletka zawiera 10mg biotyny oraz substancje pomocnicze: izomalt oraz magnezu stearynian.

Działanie Biotifem Max 10mg:

Biotyna to witamina rozpuszczalna w wodzie zaliczana do grupy witamin B. W organizmie odpowiada m.in. za wspomaganie procesu powstawania keratyny oraz procesów różnicowania się komórek naskórka, włosów i paznokci, tym samym wpływa na poprawę ich stanu. Produkt leczniczy Biotifem Max 10mg zawiera bardzo wysoką dawkę biotyny – aż 10mg w jednej tabletce. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu niedoboru biotyny (objawiającego się m.in. nadmiernym wypadaniem włosów, łamliwością paznokci, zaburzeniem wzrostu włosów i paznokci, stanami zapalnymi umiejscowionymi wokół ust, oczu, nosa, krocza) i zapobieganiu jego następstw.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Biotifem Max 10mg wskazany do stosowania w leczeniu niedoboru biotyny. Lek do stosowania po uprzednim wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn występowania takich objawów jak np. wypadanie włosów, stany zapalne wokół oczu, nosa, ust i krocza.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Zalecana jest przed rozpoczęciem stosowania leku konsultacja z lekarzem. Lek może zaburzać wyniki badań laboratoryjnych, dlatego należy poinformować lekarza o stosowaniu biotyny (w niektórych przypadkach może być konieczne przerwanie leczenia przed planowymi badaniami). Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie leku możliwe tylko ze wskazania lekarza. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: zalecana jest konsultacja z lekarzem, jednak ze względu na to, że lek zawiera dawkę biotyny znacznie przekraczającą zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, nie należy przyjmować leku w tym okresie. Lek zawiera izomalt – 288,50mg izomaltu w każdej tabletce, osoby, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinny przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem. Leki przeciwdrgawkowe, a także alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Hormony steroidowe mogą mieć wpływ na przyspieszenie procesu rozpadu biotyny w tkankach. Kwas walproinowy hamuje rozkładanie biotyny, antybiotyki mogą natomiast zmniejszać stężenie i siłę działania biotyny. Biotyny nie stosować jednocześnie z surowym białkiem jaja kurzego, gdyż może ono wpływać na hamowanie jej wchłaniania.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Zgłaszano pojedyncze przypadki zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz pokrzywki.

Dawkowanie tabletek Biotifem Max 10mg:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wytycznych na ulotce. Zalecana dawka dobowa dla osób dorosłych: 5-10mg. Czas leczenia jest uzależniony od rodzaju oraz przebiegu choroby, zazwyczaj objawy zaczynają ustępować po 4 tygodniach leczenia. Jeśli jednak po 4 tygodniach przyjmowania leku poprawy nie widać, trzeba zgłosić się na konsultację lekarską. Stosowanie u dzieci i młodzieży: tylko ze wskazania lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel