Dektac x 10 tabletek

  • Substancją czynną produktu leczniczego Dektac jest deksketoprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Lek jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu bólu o łagodnym lub umiarkowanym natężeniu. Lek wyłącznie dla osób dorosłych.
  • Dektac x 10 tabletek
Producent: Tactica
Kod produktu: 37733
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,41 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Dektac:

Substancja czynna: deksketoprofen (Deksketoprofenum). Jedna tabletka zawiera 25mg deksketoprofenu w postaci 36,90mg deksketoprofenu z trometamolem oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), glicerolu distearynian, otoczka tabletki (Opadry Y- 1-7000): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol/ PEG 400.

Działanie Dektac:

Deksketoprofen jest substancją czynną zaliczaną do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wskazaniem do przyjmowania produktu leczniczego Dektac jest ból o natężeniu od łagodnego do umiarkowanego. Sprawdzi się np. w przypadku bólu zęba, bolesnego miesiączkowania, bólów mięśni, stawów i kości. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego. Wyłącznie dla osób dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Dektac wskazany dla osób dorosłych do stosowania w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym i umiarkowanym, w tym bólów mięśniowych, kostno-stawowych, bolesnego miesiączkowania, bólu zęba.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy omówić możliwość stosowania leku z lekarzem w przypadku m.in.: osób z alergią, osób z zaburzeniami czynności nerek, wątroby lub serca (nadciśnienie i/lub niewydolność serca), osób przyjmujących leki moczopędne, osób z chorobami serca, osób po przebytym udarze, osób w podeszłym wieku, kobiet, które mają problem z zajściem w ciążę, osób z zaburzeniami tworzenia krwi i komórek krwi. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią; stosowanie leku jest przeciwwskazane u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży i u matek karmiących piersią. Możliwość stosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży może odbywać się wyłącznie z zalecenia lekarza. Nie zaleca się stosować u kobiet, które planują zajście w ciążę. Jeśli pojawiają się takie działania niepożądane jak zawroty głowy i senność, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występuje astma lub w przeszłości występowały napady astmy, ostry alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, oczu, warg, języka lub zespół zaburzeń oddechowych) lub świszczący oddech. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości występowały reakcje nadwrażliwości na światło lub reakcje fototoksyczne (zaczerwienienia i/lub złuszczanie się skóry po narażeniu na światło słoneczne) podczas przyjmowania ketoprofenu lub fibratów. Nie stosować w przypadku, gdy występuje choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienie z jelit, a także w przypadku, gdy w przeszłości występowało krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego. Nie stosować w przypadku, gdy występują przewlekłe choroby trawienne (np. niestrawność, zgaga). Nie stosować w przypadku, gdy występowało krwawienie z żołądka lub jelit lub perforacje przewodu pokarmowego z powodu wcześniejszego przyjęcia niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku, gdy występują choroby jelit przebiegające z przewlekłym stanem zapalnym (choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego). Nie stosować w przypadku, gdy występuje ciężka niewydolność serca, umiarkowane lub ciężkie zaburzenia nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku, gdy występuje nadmierna skłonność do krwawień lub zaburzenia krzepnięcia. Nie stosować w przypadku ciężkiego odwodnienia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u kobiet karmiących piersią. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: nudności i/lub wymioty, bóle brzucha, biegunka, niestrawność; niezbyt często: uczucie wirowania, zawroty głowy, senność, zaburzenia snu, nerwowość, bóle głowy, kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, choroby żołądka, zaparcia, suchość w ustach, wzdęcia, wysypka, zmęczenie, ból, uczucie podwyższonej temperatury ciała, dreszcze, złe samopoczucie; rzadko: choroba wrzodowa żołądka, krwawienie lub perforacja wrzodu żołądka, które mogą objawiać się krwawymi wymiotami lub czarnymi stolcami, omdlenia, nadciśnienie tętnicze, zwolnienie częstości oddechów, gromadzenie wody i obrzęki obwodowe (np. spuchnięte kostki), obrzęk krtani, utrata apetytu (jadłowstręt), nieprawidłowe czucie, swędząca wysypka, trądzik, zwiększona potliwość, ból pleców, zwiększone oddawanie moczu, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia gruczołu krokowego, nieprawidłowe wskaźniki czynności wątroby (testy krwi), uszkodzenie komórek wątroby (zapalenie wątroby), ostra niewydolność nerek; bardzo rzadko: reakcja anafilaktyczna (reakcja nadwrażliwości, która może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego), owrzodzenie skóry, ust, oczu i okolic narządów płciowych (zespół Stevens Johnsona i zespół Lyella), obrzęk twarzy lub obrzęk warg i gardła (obrzęk naczynioruchowy), duszność spowodowana zwężeniem dróg oddechowych (skurcz oskrzeli), krótki oddech, przyspieszony rytm serca, obniżenie ciśnienia krwi, zapalenie trzustki, nieostre widzenie, dzwonienie w uszach (szumy uszne), nadwrażliwość skóry, nadwrażliwość na światło, świąd, choroby nerek, zmniejszona liczba białych krwinek (neutropenia), zmniejszona liczba płytek krwi (małopłytkowość). W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek działań niepożądanych ze strony żołądka lub jelit na początku leczenia należy natychmiast zgłosić lekarzowi. W przypadku, gdy pojawi się wysypka skórna, jakiekolwiek uszkodzenie błon śluzowych wewnątrz ust lub na narządach płciowych, jakiekolwiek objawy alergii, należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku. W trakcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi może dojść do: zatrzymania płynów i obrzęków (szczególnie kostek i nóg), zwiększenia ciśnienia krwi i niewydolności serca. Przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych może nieznacznie zwiększać ryzyko zawału lub udaru. Przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych u osób z zaburzeniami układu immunologicznego dotyczącymi tkanki łącznej (toczeń rumieniowaty układowy lub mieszana choroba tkanki łącznej) może spowodować wystąpienie gorączki, bólu głowy i sztywności szyi.

Dawkowanie tabletek Dektac:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Lek przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania, stosowanie leku należy ograniczyć do okresu występowania objawów. Osoby dorosłe: dawka uzależniona od rodzaju i stopnia nasilenia dolegliwości bólowych oraz czasu ich trwania. Zalecana dawka (w zależności od rodzaju i stopnia natężenia bólu): przyjmować 12,5mg co 4-6 godzin lub 25mg co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa, której nie należy przekraczać wynosi 75mg. Osoby w podeszłym wieku, osoby z chorobami nerek lub wątroby: początkowa dobowa dawka nie powinna być większa niż 50mg (dwie tabletki), przy czym u osób w podeszłym wieku, które dobrze tolerują lek, dawkę można zwiększyć do maksymalnej dobowej dawki całkowitej – 75mg. Tabletkę połykać, popijając odpowiednią ilością wody. Stosować podczas jedzenia. W przypadku ostrego bólu zaleca się przyjmować lek na pusty żołądek (około 30 minut przed posiłkiem), dzięki czemu substancja czynna będzie się lepiej wchłaniała.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel