Gripex Duo x 16 tabletek

  • Dwie substancje czynne zawarto w produkcie leczniczym Gripex Duo – paracetamol i fenylefryny chlorowodorek. Lek wskazany jest w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Preparat ma postać tabletek, które można połknąć w całości lub rozpuścić w wodzie.
  • Gripex Duo x 16 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 39746
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
29,64 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Gripex Duo:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum). Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu i 6,1mg fenylefryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (alfa-pinen, D-limonen, maltodekstryna (ze skrobi kukurydzianej), skrobia kukurydziana modyfikowana, dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna,bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132.

Działanie Gripex Duo:

Paracetamol zawarty w produkcie leczniczym Gripex Duo to substancja czynna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Drugą substancją czynną leku jest fenylefryny chlorowodorek, który zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie śluzówki nosa i zatok. Wskazaniem do stosowania leku są objawy przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych. Lek do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Preparat w postaci tabletek, które można połykać w całości lub rozpuścić w wodzie w celu sporządzenia roztworu doustnego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Gripex Duo wskazany do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (objawy – ból, głowy, ból gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, gorączka, katar, niedrożność nosa i zatok przynosowych). Do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Podczas stosowania leku należy zachować ostrożność, gdyż przedawkowanie paracetamolu może spowodować uszkodzenia wątroby – leku nie stosować jednocześnie z innymi preparatami, które zawierają paracetamol. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami, które zmniejszają przekrwienie śluzówki nosa (sympatykomimetyki) i innymi lekami, które stosuje się przy objawach przeziębienia i grypy. Podczas leczenia paracetamolem nie wolno pić alkoholu. Stosowanie leku u osób z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu lub głodzonych stwarza ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. W przypadku osób ze schorzeniami wątroby ryzyko przedawkowania paracetamolu jest większe. Przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem, gdy występuje niewydolność wątroby lub nerek, zarostowa choroba naczyń, zespół Reynauda, stabilna choroba wieńcowa, niewydolność oddechowa, astma oskrzelowa lub stosowane są: leki z grupy antagonistów receptorów beta-adrenergicznych i inne leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe. Do uszkodzenia wątroby może dojść w przypadku jednorazowego zastosowania 10g paracetamolu lub 5g w przypadku osób z czynnikami ryzyka (osoby przyjmujący długotrwale karbamazepinę, fenobarbital, fenytoinę, prymidon, ryfampicynę, ziele dziurawca lub inne leki indukujące enzymy wątrobowe, osoby regularnie nadużywające alkoholu, osoby, u których zachodzi możliwość niedoboru glutationu). Stosowania u dzieci i młodzieży: stosowania poniżej 12. roku życia jest przeciwwskazane. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek/lub wątroby: trzeba zachować ostrożność, nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: należy zachować ostrożność. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: stosowanie leku jest przeciwwskazane. Osoby, które przyjmują lek Gripex Duo, powinny zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdu i obsługi maszyn. Lek zawiera sorbitol (184mg w jednej tabletce) – jest to źródło fruktozy, możliwość zastosowania leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów lub z dziedziczną nietolerancją fruktozy należy omówić z lekarzem. Lek zawiera tartrazynę (0,63mg w jednej tabletce) i glukozę (0,6mg w jednej tabletce). Lek zawiera mniej niż 1mmol (23 mg) sodu w tabletce, czyli uznaje się go za „wolny od sodu”. Lek może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne aminy sympatykomimetyczne. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku stwierdzonego zaburzenia sercowo-naczyniowe. Nie stosować w przypadku zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, guza chromochłonnego nadnercza, jaskry z zamkniętym kątem przesączania, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej. Nie stosować razem z lekami z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO oraz w okresie 14 dni od zakończenia ich stosowania. Nie stosować w przypadku stosowania trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub zydowudyny. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdy wystąpią następujące działania niepożądane: stany zagrażające życiu (częstość nieznana) – wstrząs anafilaktyczny (bladość skóry, spadek ciśnienia krwi, pocenie się, wytwarzanie małej ilości moczu, obrzęk krtani, przyspieszony oddech, osłabienie); ciężkie reakcje skórne (objawy – owrzodzenie ust, gardła, nosa, narządów płciowych oraz zapalenie spojówek (zaczerwienienie i obrzęk oczu)) – ciężkie wysypki skórne często poprzedzone są występowaniem gorączki, bólu głowy i bólów ciała (objawy grypopodobne), wysypka może rozprzestrzeniać się, obejmując powstawanie pęcherzy na skórze i łuszczenie się skóry (toksyczne, martwicze oddzielanie się naskórka, zespół Stevensa-Johnsona, ostra uogólniona osutka krostkowa, wysypka polekowa). Działania niepożądane paracetamolu: rzadko: niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, neutropenia; obrzęki; ostre zapalenie trzustki (silne bóle w części środkowej i górnej brzucha, wymioty, wzdęcie brzucha, często zatrzymanie gazów i stolca, silna gorączka), przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty; świąd, pocenie się, plamica, pokrzywka; obrzęk naczynioruchowy; uszkodzenie nerek (objawy: gorączka, ból w okolicy lędźwiowej, wysypka na skórze, czerwone zabarwienie moczu (krwiomocz), kolka nerkowa, zatrzymanie moczu; bardzo rzadko: skurcz oskrzeli utrudniający oddychanie u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, objawiające się zażółceniem oczu i skóry, bólem brzucha, utratą apetytu; częstość nieznana: rumień wielopostaciowy; zawroty głowy. Lek rzadko działa toksycznie na nerki, poza tym nie odnotowano związku z dawkami terapeutycznymi, poza przypadkami przewlekłego stosowania leku. Działania niepożądane fenylefryny: często: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt; rzadko: skurcz oskrzeli; reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, bladość powłok; bardzo rzadko: lęk, niepokój, drżenia, nerwowość, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i bóle głowy, omamy; częstość nieznana: zaburzenia nerek i dróg moczowych w postaci zatrzymania moczu.

Dawkowanie tabletek Gripex Duo:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie – tabletkę połknąć w całości (dla ułatwienia można podzielić na pół) i popić szklanką wody lub tabletkę rozpuścić w połowie szklanki wody, następnie wypić przygotowany roztwór. Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65kg: zwykle zaleca się stosować 500-1000mg paracetamolu (1-2 tabletki) co 4 godziny, w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4g (8 tabletek), nie przekraczać. Dorośli i młodzież o masie ciała 43-65kg: zwykle zaleca się stosować 500mg paracetamolu (1 tabletka) co 4 godziny, w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 3g (6 tabletek), nie przekraczać. Dorośli i młodzież o masie ciała 33-43kg: zwykle zaleca się stosować 500mg paracetamolu (1 tabletka) co 6 godzin, w razie potrzeby. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 2 g paracetamolu (4 tabletki), nie przekraczać. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 3 dni. Należy przyjmować jak najniższą skuteczną dawkę leku przez możliwie jak najkrótszy czas.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel