Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna 150ml

  • Substancją czynną produktu leczniczego Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna jest paracetamol. Wskazaniem do stosowania tego leku jest ból o nasileniu małym lub umiarkowanym oraz gorączka. Lek można stosować u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
  • Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna 150ml
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 39762
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
32,87 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). 1ml zawiesiny doustnej zawiera 40mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona,aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].

Działanie Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna:

Paracetamol to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna zawiera w 1ml 40mg paracetamolu. Lek jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym objawowym leczeniu gorączki oraz bólu różnego rodzaju o nasileniu małym i umiarkowanym. Zawiesina o smaku pomarańczowym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu (m.in. ból głowy, ból gardła, ból zęba, ból związany z zapaleniem ucha środkowego, bolesne ząbkowanie, bóle menstruacyjne, ból w przebiegu przeziębienia lub grypy, bóle mięśni i kości, ból po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych) oraz gorączki (m.in. w przebiegu grypy lub przeziębienia, związana z odczynem poszczepiennym, w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku, gdy występują choroby wątroby (w tym: zespół Gilberta lub zapalenie wątroby), zaburzenia czynności nerek, niedokrwistość hemolityczna, odwodnienie lub przewlekle niedożywienie, niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, stosowane są inne leki wpływające na czynność wątroby, inne leki zawierające paracetamol, występuje astma oskrzelowa i uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Trzeba pamiętać, że długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych może powodować bóle głowy lub je nasilać. Przekraczać zalecanej dawki dobowej paracetamolu może doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Podczas stosowania leków z paracetamolem nie należy spożywać alkoholu. Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek można stosować u niemowląt poniżej 3. miesiąca życia wyłącznie z zalecenia lekarza. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek można stosować w okresie ciąży tylko wtedy, gdy jest to klinicznie uzasadnione, przy czym należy stosować najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i/lub gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Lek można stosować w okresie karmienia piersią w zalecanych dawkach. Lek zawiera sacharozę – możliwość stosowania leku w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Dawka powyżej 10ml zawiesiny doustnej zawiera ponad 5g sacharozy w dawce, dlatego osoby z cukrzycą powinny wziąć to pod uwagę. Należy pamiętać, że sacharoza może być szkodliwa dla zębów. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) i propylu parahydroksybenzoesan (E216) – substancje, które mogą wywoływać reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Stosowanie leku należy przerwać, a następnie jak najszybciej skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów reakcji alergicznej na paracetamol: obrzęk Quinckego (obrzęk twarzy, karku i narządów płciowych), duszność (skrócenie oddechu), zlewne poty (nasilone pocenie), nudności,czy spadek ciśnienia krwi. Działania niepożądane występujące często: umiarkowana senność, nudności, wymioty. Działania niepożądane występujące niezbyt często: zawroty głowy, senność, zdenerwowanie, uczucie palenia w gardle, biegunka, ból brzucha (w tym skurcze i zgaga), zaparcie, ból głowy, nasilone pocenie, zmniejszona ciepłota ciała (dreszcze). Działania niepożądane występujące rzadko: zaczerwienienie skóry. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko: choroby układu krwiotwórczego (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby i sporadyczne przypadki braku białych krwinek, zaburzenia w tworzeniu komórek krwi w szpiku kostnym), u pacjentów predysponowanych, skurcz oskrzeli. Bardzo rzadko zgłaszano ciężkie reakcje skórne.

Dawkowanie zawiesiny doustnej Apap dla dzieci Forte:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazań lekarza. Podawać doustnie przy pomocy dołączonej do opakowania strzykawki. Pełna strzykawka zawiera 6ml zawiesiny, czyli 240mg paracetamolu. Wstrząsnąć butelką przed użyciem. Można przyjmować z jedzeniem i piciem (stosowanie leku po posiłku może opóźnić jego działanie). Dawkowanie ustala się z uwzględnieniem masy ciała. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60mg/kg masy ciała na dobę. Dawkę dobową należy przyjmować w dawkach podzielonych (4-6 dawek, czyli 15mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10mg/kg masy ciała co 4 godziny. Lek u dzieci poniżej 3. miesiąca życia można stosować tylko ze wskazania lekarza. Schemat dawkowania z 6-godzinnym odstępem, czyli 15mg/kg masy ciała: 3kg – dawka jednorazowa: 1ml (40mg); maksymalna dawka dobowa: 4ml (160mg); 4kg – dawka jednorazowa: 1,5ml (60mg); maksymalna dawka dobowa: 6ml (240ml); 5kg – dawka jednorazowa: 1,9ml (75mg); maksymalna dawka dobowa: 7,6ml (300mg); 6kg – dawka jednorazowa: 2,25ml (90mg); maksymalna dawka dobowa: 9ml (360mg); 7kg – dawka jednorazowa: do 2,5ml (100mg); maksymalna dawka dobowa: 10ml (400mg); 8-10kg – dawka jednorazowa: 3-3,75ml (120-150mg); maksymalna dawka dobowa: 15ml (600mg); 11-15kg – dawka jednorazowa: 4-5,5ml (165-225mg); maksymalna dawka dobowa: 22,5ml (900mg); 16-22kg – dawka jednorazowa: 6-8,25ml (240-330mg); maksymalna dawka dobowa: 33ml (1320mg); 23-30kg – dawka jednorazowa: 8,5-11,25ml (345-450mg); maksymalna dawka dobowa: 45ml (1800mg); 31-40kg – dawka jednorazowa: 11,5-15ml (465-600mg); maksymalna dawka dobowa: 60ml (2400mg); powyżej 41kg – dawka jednorazowa: 15,25-25ml (615-1000mg); maksymalna dawka dobowa: 75ml (3000mg; 41-50kg)-100ml (4000mg; powyżej 50kg). Po użyciu strzykawkę należy dokładnie opłukać. Jeśli mimo leczenia objawy się utrzymują lub pojawiła się wysoka gorączka (powyżej 39st. C) lub objawy zakażenia, należy skonsultować się z lekarzem. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek: w przypadku łagodnej i umiarkowanej niewydolności wątroby lub w przypadku zespołu Gilberta – skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60mg/kg masy ciała na dobę (do dawki maksymalnej 2g/dobę); w przypadku zaburzeń czynności nerek – dawkę trzeba zmniejszyć lub należy wydłużyć przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami; w przypadku ciężkich zaburzeń czynności nerek – przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami leku muszą wynosić przynajmniej 8 godzin. Nie przekraczać zalecanych dawek. U dzieci poniżej 7kg (6 miesięcy) zaleca się zastosować lek w postaci czopków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel