IBUMAX 400mg x 50 tabletek

  • Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Produkt leczniczy Ibumax 400mg zawiera ibuprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Wskazaniem do stosowania leku jest słaby i umiarkowany ból różnego pochodzenia oraz gorączka.
  • IBUMAX 400mg x 50 tabletek
Producent: Vitabalans
Kod produktu: 39834
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
16,15 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibumax 400g:

Substancja czynna: ibuprofen. Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, kukurydziana, hypromeloza, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, sodu laurylosiarczan, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka – hypromeloza, makrogol 4000, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie Ibumax 400g:

Substancją czynną produktu leczniczego Ibumax 400mg jest ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu i gorączki. Wskazaniem jest ból różnego pochodzenia o nasileniu słabym lub umiarkowanym (m.in. ból głowy, migrena, ból zęba, bóle mięśniowe, bóle stawowe, bóle kostne, nerwobóle, bóle miesiączkowe, bóle w przebiegu grypy i przeziębienia) oraz stany podgorączkowe różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia oraz innych chorób zakaźnych). Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibumax 400g wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu o nasileniu słabym lub umiarkowanym różnego pochodzenia lub gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem. Stosowanie w trzecim trymestrze ciąży stosowanie leku jest przeciwwskazane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować przy czynnej lub przebytej chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Nie stosować przy perforacji lub krwawieniach (również po stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej, ciężkiej niewydolności nerek, wątroby, serca. Nie stosować, jeśli wcześniej występowały po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego bądź innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych objawy alergii – np. katar, pokrzywka, astma oskrzelowa. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (w tym również inhibitorami COX-2).

Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, nudności, ból brzucha, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, perforacja; pojedyncze przypadki depresji, reakcji psychotycznych, szumów usznych, jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, nieprawidłowe wskaźniki w morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy i krtani, duszność, zaburzenia rytmu serca, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli). W przypadku osób z chorobami autoimmunologicznymi podczas stosowania ibuprofenu notowano pojedyncze przypadki objawów aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Stosowanie leku z ibuprofenem może być związane z nieznacznym wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru.

Dawkowanie tabletek Ibumax 400g:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami na ulotce. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 12. roku życia: stosować jednorazowo jedną tabletkę. Dawkę powtarzać w razie potrzeby co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi: trzy tabletki, czyli 1200mg ibuprofenu. Bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel