DropiCe krople doustne 30ml

  • Krople doustne DropiCe to produkt leczniczy do stosowania u niemowlaków i dzieci. Substancją czynną leku jest kwas askorbowy, czyli witamina C. Preparat jest wskazany do stosowania w profilaktyce oraz w leczeniu niedoboru witaminy C w organizmie.
  • DropiCe krople doustne 30ml
Producent: Polski Lek s.a.
Kod produktu: 39976
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,44 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład DropiCe krople doustne:

Substancja czynna: kwas askorbowy (Acidum ascorbicum). 1ml roztworu zawiera 100mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: glicerol i woda oczyszczona.

Działanie DropiCe krople doustne:

Lek do stosowania w profilaktyce i leczeniu stanów niedoboru witaminy C. Produkt leczniczy DropiCe krople doustne jest wskazany, gdy zbilansowana dieta nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Lek zawiera kwas askorbowy ze znakiem Q®-C, który gwarantuje najwyższe standardy produkcji oraz wieloetapowe badania jakości witamin. Ponadto zapewnia bezpieczeństwo pochodzenia składników (Europa) i ich staranne selekcjonowanie. Witamina C to składnik, który uczestniczy w procesach energetycznych. Pełni rolę koenzymu enzymów, które biorą udział w wielu szlakach metabolicznych – syntezy kolagenu, karnityny oraz noradrenaliny, alfa-amidacji peptydów, w metabolizmie tyrozyny, cholesterolu oraz steroidów. Ponadto witamina C działa przeciwutleniająco, przez chroni lipidy, elementy DNA i białka przed działaniem szkodliwych wolnych rodników. Ułatwia również wchłanianie soli żelaza w jelicie, wspomaga bowiem redukcję jonów żelaza (III) i tworzenie związków chelatowych. Lek jest dedykowany niemowlętom i dzieciom, może być także stosowany przez osoby dorosłe.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy DropiCe krople doustne wskazany do stosowania w celu zapobiegania i leczenia niedoboru witaminy C w sytuacji, gdy stosowanie zbilansowanej diety jest niewystarczające. Do stosowania u niemowląt, dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Zaleca się przed rozpoczęciem stosowania leku skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Należy zachować ostrożność w następujących przypadkach: występowanie wady enzymatycznej krwinek czerwonych, np. niedobór erytrocytarnej dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej – w takiej sytuacji nie należy stosować dużych dawek kwasu askorbowego (4g na dobę); ciężkiej lub schyłkowej niewydolności nerek – duże dawki kwasu askorbowego mogą przyczynić się do tworzenia kamieni moczowych. Lek może wchodzić w interakcje z: lekami zobojętniającymi sok żołądkowy, zwłaszcza jeśli zawierają glin, salicylanami, defefoksaminą, indynawirem. Duże stężenie kwasu askorbowego może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować w okresie ciąży bez nadzoru lekarza. Kwas askorbowy przenika do mleka. Matki karmiące piersią nie powinny przekraczać ustalonych do stosowania w tym okresie dawek. Po pierwszym otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku kamicy nerkowej, zwiększonego stężenia kwasu moczowego (w wywiadzie), zaburzonego spichrzania żelaza, choroby wrzodowej żołądka.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Obserwowano pojedyncze przypadki reakcji nadwrażliwości skórnej oraz reakcji ze strony układu oddechowego. Obserwowano występowanie takich objawów jak: ból głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, niestrawność), wielomocz – zwłaszcza po zastosowaniu dużych dawek kwasu askorbowego. W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek kwasu askorbowego może dojść do kamicy nerkowej.

Dawkowanie kropli doustnych DropiCe:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. 1ml to około 22 krople. Niemowlęta i dzieci poniżej 3. roku życia: stosować po uzgodnieniu z lekarzem. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle u niemowląt i dzieci (od 28. dnia życia do końca 23. miesiąca życia) stosuje się 5-8 kropli na dobę; u dzieci od 24. miesiąca życia do końca 11. roku życia stosuje się 10 kropli na dobę; u młodzieży od 12. roku życia i dorosłych stosuje się 15-20 kropli na dobę. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C zalecane dawki można stosować dwa razy na dobę. Odmierzoną liczbę kropli podawać doustnie, w przypadku niemowląt i dzieci podawać na łyżce mleka, herbaty lub soku owocowego, albo dodawać do butelki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel