Apap Migrena x 10 tabletek

  • Wskazaniem do stosowania leku są bóle głowy oraz napady migreny z aurą lub bez aury. Produkt leczniczy Apap Migrena zawiera aż trzy substancje czynne – paracetamol, kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Lek przeznaczony dla osób powyżej 18. roku życia.
  • Apap Migrena x 10 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 40017
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,12 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apap Migrena:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), paracetamol (Paracetamolum) i kofeina (Coffeinum). Każda tabletka powlekana zawiera 250mg kwasu acetylosalicylowego, 250mg paracetamolu i 65mg kofeiny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, kwas stearynowy 50. Otoczka: Forcoat White W010 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy, kwas benzoesowy), wosk Carnauba.

Działanie Apap Migrena:

Trzy substancje czynne wykorzystane w produkcie leczniczym Apap Migrena to – kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeina. Kwas acetylosalicylowy wraz z paracetamolem zmniejszają ból oraz gorączkę. Dodatkowo kwas acetylosalicylowy działa przeciwzapalnie. Kofeina to łagodna substancja pobudzająca, która zwiększa działanie zarówno kwasu acetylosalicylowego, jak i paracetamolu. Produkt leczniczy Apap Migrena jest wskazany dla osób dorosłych do doraźnego stosowania w leczeniu bólu głowy i napadów bólów migrenowych z aurą lub bez aury.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apap Migrena wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu bólu głowy i napadów migreny (z takimi objawami jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk oraz zaburzenia codziennego funkcjonowania) z aurą lub bez aury. Lek tylko dla osób dorosłych powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera paracetamol, należy przestrzegać zalecanych dawek dobowych, przyjmowanie większych dawek niż zalecane grozi poważnymi uszkodzeniami wątroby. Kwas acetylosalicylowy może wywoływać krwawienia – jeśli pojawią się nietypowe krwawienia należy skonsultować się z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w następujących przypadkach: nie zdiagnozowano wcześniej migreny, migrena jest tak ciężka, że konieczne jest położenie się do łóżka, ból różni się od migren występujących zwykle, bólom migrenowym towarzyszą wymioty; występują bóle głowy po urazie lub spowodowane urazem głowy, przemęczeniem, kaszlem lub pochyloną pozycją; bóle głowy występują przewlekle (15 lub więcej dni w miesiącu przez dłużej niż 3 miesiące); bóle głowy wystąpiły po raz pierwszy po 50. roku życia; występują problemy z wątrobą lub nerkami; pacjent ma niedowagę, jest niedożywiony; pacjent regularnie pije alkohol; pacjent ma ciężką infekcję; występuje dziedziczny niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; kiedykolwiek wystąpiły schorzenia układu pokarmowego (wrzody żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego lub czarne stolce); w przeszłości występowało uczucie dyskomfortu w żołądku lub zgaga po zażyciu leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych; występują zaburzenia krwawienia lub nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych inne niż krwawienia miesięczne (np. nienaturalnie obfite i przedłużone krwawienia miesięczne); pacjent przeszedł niedawno zabieg chirurgiczny (także drobny jak np. chirurgiczny zabieg dentystyczny) albo w ciągu kolejnych 7 dni podda się zabiegowi chirurgicznemu; występuje astma oskrzelowa, katar sienny, polipy w nosie, przewlekła obturacyjna choroba płuc lub występują objawy wskazujące na alergię (reakcje skórne, swędzenie, pokrzywka); występuje skaza moczanowa, cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności nerek lub wątroby; pacjent stosuje obecnie inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy lub paracetamol, pacjent zażywa inne leki; pacjent ma poniżej 18 lat. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować poniżej 18. roku życia. Zbyt częste stosowanie leków przeciwbólowych w leczeniu przewlekłego bólu głowy (przez 15 dni lub dłużej w ciągu miesiąca) trwającego dłużej niż 3 miesiące może spowodować nasilenie bólu głowy lub migreny. Lek może zmniejszać nasilenie objawów zakażenia, co utrudnia właściwą diagnozę. Lek może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych. Lek zawiera glikol propylenowy (0,24mg w jednej tabletce) i kwas benzoesowy (0,05mg w jednej tabletce). Kwas benzoesowy może zwiększać ryzyko wystąpienia żółtaczki (zażółcenie skóry i oczu) u noworodków (do 4 tygodnia życia). Nie spożywać alkoholu w trakcie stosowania leku. Zalecana dawka leku zawiera tyle kofeiny, ile występuje w jednej filiżance kawy. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować leku w pierwszym i drugim trymestrze, w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią. Lek może zaburzać płodność. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane w postaci senności lub zawrotów głowy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy stwierdzono kiedykolwiek reakcje alergiczne na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub przeciwgorączkowe (m.in. kwas acetylosalicylowy i salicylany lub inne leki przeciwzapalne (NLPZ) – m.in. diklofenak lub ibuprofen). Objawami reakcji alergicznej są: astma, świszczący oddech lub skrócenie oddechu, wysypka lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka; katar. Nie stosować u osób z owrzodzeniem żołądka, jelit. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości występowało owrzodzenie układu pokarmowego. Nie stosować w przypadku, gdy występuje krew w stolcu lub czarne stolce (objawy krwawienia lub perforacji żołądkowo-jelitowych). Nie stosować w przypadku hemofilii lub występowania innych chorób krwi. Nie stosować w przypadku ciężkich schorzeń serca, wątroby lub nerek. Nie stosować w trakcie przyjmowania ponad 15mg metotreksatu tygodniowo. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiastowo zgłosić się do lekarza, gdy wystąpią takie objawy: reakcje alergiczne (opuchnięcie twarzy, ust, jamy ustnej, języka, lub gardła – objawy te mogą utrudniać połykanie, powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej (objaw astmy); wysypka, swędzenie i omdlenia); zaczerwienienie skóry, pęcherze na wargach, spojówkach lub w jamie ustnej, łuszczenie się skóry lub owrzodzenie jamy ustnej; krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit (z towarzyszącym ostrym bólem brzucha, krwawymi lub czarnymi stolcami lub krwawymi wymiotami); zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby); zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi); nieregularne bicie serca; siniaki lub krwawienie o nieznanej przyczynie; wzrost liczby krwawień z nosa lub zasinień; obrzęki lub zatrzymanie wody; dzwonienie w uszach lub chwilowy zanik słuchu; zmiany w zachowaniu, mdłości i wymioty (może to być oznaka zespołu Reye'a). Inne działania niepożądane (jeśli wystąpią, należy poinformować o tym lekarza): często – nerwowość, zawroty głowy; nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej; niezbyt często – bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy; szum w uszach; uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty; zmęczenie, uczucie zaniepokojenia; przyspieszone bicie serca; rzadko – ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny; zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku; niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia; zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja; uczucie bólu w okolicy czoła i policzków; ból oczu, zaburzenia widzenia; uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach); krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar; wzdęcia, odbijanie się; nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry; sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, skurcze mięśni; osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej. Działania niepożądane, o których doniesiono po wprowadzeniu leku do obrotu: częstość nieznana – niepokój, złe lub inne niż zwykle samopoczucie; senność, migrena; zaczerwienienie skóry, wysypka, odnotowywano bardzo rzadkie przypadki występowania poważnych reakcji skórnych; kołatanie serca, duszność, nagła trudność w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel (objawy astmy); ból brzucha, dolegliwości ze strony układu pokarmowego występujące po posiłkach; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; obrzęk i podrażnienie wewnątrz nosa; problemy z nerkami.

Dawkowanie tabletek Apap Migrena:

Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazań lekarza. Dorośli (w wieku powyżej 18 lat): leczenie bólu głowy – należy przyjąć jedną tabletkę i popić ją pełną szklanką wody. Jeśli zachodzi taka konieczność, dawkę powtórzyć po 4-6 godzinach. Jeśli ból jest bardzo intensywny może jednorazowo zastosować dwie tabletki, a następnie dawkę powtórzyć po 4-6 godzinach. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 4 dni. Leczenie migreny – przyjąć dwie tabletki w przypadku wystąpienia objawów migreny lub aury migrenowej, popić szklanką wody. Dawkę można powtórzyć po upływie 4-6 godzin. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek (1500mg kwasu acetylosalicylowego, 1500mg paracetamolu, 390mg kofeiny). Nie przekraczać zalecanych dawek. Zaleca się stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel