Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml zawiesina doustna 85ml

  • Zawiesina doustna z paracetamolem przeznaczona do stosowania u niemowląt i dzieci w leczeniu bólu i gorączki, a także objawów odczynu poszczepiennego. Produkt leczniczy Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo.
  • Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml zawiesina doustna 85ml
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 40187
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,08 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). 5ml zawiesiny zawiera 240mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy naturalny AR 2143 (zawiera naturalne substancje aromatyczne, w tym d-limonen, glikol propylenowy), woda oczyszczona.

Działanie Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml:

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy z paracetamolem. Produkt leczniczy Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml jest wskazany do stosowania u niemowląt i dzieci w leczeniu gorączki, bólu różnego pochodzenia oraz odczynu poszczepiennego. Lek stosowany w zalecanych dawkach dobowych jest dobrze tolerowany.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml wskazany do stosowania w leczeniu gorączki oraz bólów różnego pochodzenia (np. ból po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu), a także dolegliwości towarzyszących reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Do stosowania u niemowląt i dzieci.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol, istnieje bowiem duże ryzyko przedawkowania. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z niewydolnością nerek i wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób niedożywionych. Należy zachować ostrożność u osób w stanach obniżonego poziomu glutationu. Paracetamol może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej. Należy zachować ostrożność u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. U osób z astmą, uczulonych na salicylany może wystąpić uczulenie na paracetamol. Stosowanie paracetamolu może stanowić czynnik ryzyka rozwoju astmy i chorób alergicznych u dzieci. Podczas stosowania leku nie spożywać alkoholu i nie stosować z ośrodkowo działającymi lekami przeciwbólowymi. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: stosowanie jest możliwe tylko w sytuacji, gdy lekarz uzna, że jest to konieczne. Lek zawiera sacharozę – 3,7g sacharozy w 5ml zawiesiny – jest to informacja istotna dla osób chorych na cukrzycę, osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek zawiera pirosiarczyn sodu – składnik ten może w rzadkich przypadkach powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli. Lek zawiera kwas benzoesowy – 7,059mg soli kwasu benzoesowego w 5ml zawiesiny – składnik ten może zwiększać ryzyko żółtaczki (zażółcenie skóry i białkówek oczu) u noworodków (do 4. tygodnia życia). Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na 5ml zawiesiny, czyli uznaje się go za „wolny od sodu”. Lek zawiera d-limonen. Lek zawiera glikol propylenowy – 10,575mg glikolu propylenowego w 5ml zawiesiny. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli lek ma być podawany dzieciom poniżej 4. tygodnia życia, szczególnie w przypadku, gdy dziecko przyjmuje inne produkty lecznicze zawierające glikol propylenowy lub alkohol.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub wirusowego zapalenia wątroby. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek. Nie stosować w chorobie alkoholowej.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. Rzadko: skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), zmniejszenie liczby leukocytów (leukopenia, agranulocytoza), nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia czynności wątroby. W przypadku stosowania leku przez dłuższy czas może dojść do uszkodzenia wątroby i nerek oraz methemoglobinemii z objawami sinicy (szaroniebieskie zabarwienie skóry). Bardzo rzadko obserwowano przypadki ciężkich reakcji skórnych (ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka).

Dawkowanie zawiesiny doustnej Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5 ml:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny każdorazowo przed zastosowaniem. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle jednorazowa zalecana dawka wynosi 10-15mg na kilogram masy ciała. Jeśli jest taka konieczność, dawkę można powtarzać do 4 razy na dobę, ale nie częściej niż co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi: 60mg na kilogram masy ciała. Tabela dawkowania: dzieci od 0. do 3. miesiąca życia (do 4kg): zalecana dawka jednorazowa – 1,25ml (60mg); maksymalna dawka dobowa – 5ml (240mg); dzieci od 4. do 8. miesiąca życia (do 7kg): zalecana dawka jednorazowa – 2ml (96mg); maksymalna dawka dobowa – 8ml (384mg); dzieci od 9. do 11. miesiąca życia (do 8kg): zalecana dawka jednorazowa – 2,5ml (120mg); maksymalna dawka dobowa – 10ml (480mg); dzieci od 1. do 2. roku życia (do 10,5kg): zalecana dawka jednorazowa – 3,25ml (156mg); maksymalna dawka dobowa – 13ml (624mg); dzieci od 2. do 3. roku życia (do 13kg): zalecana dawka dobowa – 4ml (192mg); maksymalna dawka dobowa – 16ml (768mg); dzieci od 4. do 5. roku życia (do 18,5kg): zalecana dawka jednorazowa – 6ml (288mg); maksymalna dawka dobowa – 24ml (1152mg); dzieci od 6. do 8. roku życia (do 24kg): zalecana dawka jednorazowa – 7,5ml (360mg); maksymalna dawka dobowa – 30ml (1440mg); dzieci od 9. do 10. roku życia (do 32kg): zalecana dawka jednorazowa – 10ml (480mg); maksymalna dawka dobowa – 40ml (1920mg); dzieci od 11. do 12. roku życia (do 45,6kg): zalecana dawka dobowa – 14,25ml (684mg); maksymalna dawka dobowa – 57ml (2736mg). Zawiesinę należy odmierzać strzykawką doustną, którą dołączono do opakowania. Stosowanie u dzieci poniżej 2. roku życia – tylko z zalecenia lekarza. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel