Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg x 10 tabletek musujących

  • Produkt leczniczy Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg to lek z kwasem acetylosalicylowym i witaminą C w postaci tabletek musujących. Lek jest wskazany do stosowania m.in. w leczeniu bólu o nasileniu małym i umiarkowanym oraz gorączki w przebiegu grypy.
  • Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg x 10 tabletek musujących
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 40190
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,81 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i witamina C (Acidum ascorbicum). Jedna tabletka musująca zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego i 250mg witaminy C oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, sodu węglan, sodu diwodorocytrynian, sodu cytrynian, powidon K 30, mannitol (E 421), sodu dokuzynian, symetykon, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, aromat cytrynowy "KS", kod 145 (naturalne preparaty aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, substancje aromatyczne, mannitol (E 421), glukonolakton (E 575), sorbitol (E 420), maltodekstryna, akacja (E 414), krzemionka koloidalna bezwodna (E 551)).

Działanie Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg:

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Takie działanie zapewnia zawarty w produkcie leczniczym Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg kwas acetylosalicylowy. Kwas askorbowy (witamina C) wpływa korzystnie na pracę komórek układu odpornościowego, a także na ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami. Dzięki temu, że do kwasu acetylosalicylowego dodano witaminę C preparat ma lepszą tolerancję niż preparaty tylko z kwasem acetylosalicylowym. Lek jest wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych o nasileniu małym i umiarkowanym (m.in. bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni) oraz gorączki i bólu w przebiegu grypy i przeziębienia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu, a także w objawowym leczeniu bólu i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w następujących przypadkach: nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne lub inne substancje alergizujące; jednoczesne stosowanie leków przeciwzakrzepowych; zaburzenie czynności wątroby, nerek lub zaburzenia krążenia; występowanie w przeszłości przewlekłej lub nawracającej choroby wrzodowej lub krwawienia z przewodu pokarmowego; choroba genetyczna polegająca na niedoborze enzymu – dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej; w okresie karmienia piersią. Stosowanie w ciąży: kwasu acetylosalicylowego nie należy stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne, w trzecim trymestrze ciąży stosowanie jest przeciwwskazane. Stosowanie w okresie karmienia piersią: lek w niewielkiej ilości przenika do mleka matki. Lek może negatywnie wpływać na płodność u kobiet. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia, u młodzieży powyżej 12. roku życia kwas acetylosalicylowy można stosować tylko pod nadzorem lekarza. Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy lub inne reakcje nadwrażliwości (głównie u osób z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym, polipami błony śluzowej nosa oraz u osób, u których występują reakcje alergiczne na inne substancje (np. reakcje skórne, świąd, pokrzywka)). Osoby przed zabiegami chirurgicznymi powinny poinformować lekarza o przyjmowaniu kwasu acetylosalicylowego. Kwas acetylosalicylowy (także w małych dawkach) zmniejsza wydalanie kwasu moczowego z organizmu, dlatego u osób ze skłonnością do zmniejszonego wydalania kwasu moczowego może dojść do napadu dny moczanowej. W przebiegu niektórych chorób wirusowych (głównie w przypadku zakażenia wirusem grypy typu A i B lub ospy wietrznej – zwłaszcza u dzieci i młodzieży) istnieje ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a. W przypadku osób chorych na szczawianowo-wapniową kamicę nerkową lub nawracającą kamicę nerkową zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku stosowania kwasu askorbowego. Długotrwałe przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas stosowania kolejnych dawek. Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych (szczególnie preparatów złożonych) może prowadzić do ciężkiego zaburzenia czynności nerek i niewydolności nerek. Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Lek zawiera sód (381mg sodu głównego składnika soli kuchennej w każdej tabletce, co odpowiada to 19,4% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie osób dorosłych). Lek zawiera sorbitol (0,52mg sorbitolu w każdej jednostce dawkowania). Lek zawiera glukozę. Osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na inne salicylany. Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej, ostrej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, ciężkiej niewydolności serca, ciężkiej niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek. Nie stosować w przypadku napadów astmy oskrzelowej, które wywołane są podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować przy jednoczesnym stosowaniu leku metotreksat w dawkach 15mg na tydzień lub większych. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza, gdy wystąpią fusowate wymioty lub czarne, smoliste stolce; objawy ciężkiej reakcji nadwrażliwości (obrzęk twarzy i powiek, obrzęk języka i krtani ze zwężeniem dróg oddechowych, trudności z oddychaniem, duszność aż do napadów astmy, przyspieszenie czynności serca, nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego aż do zagrażającego życiu wstrząsu). Objawy ciężkiej reakcji nadwrażliwości mogą pojawić się już po pierwszym podaniu. Zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej, im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: w rzadkich przypadkach opisano przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz). Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy i szumy uszne – będące zazwyczaj objawami przedawkowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hypoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Hemoliza i niedokrwistość hemolityczna u pacjentów cierpiących na poważną postać niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i/lub jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia czynności nerek i ciężka niewydolność nerek. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych (np. astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa.

Dawkowanie tabletek musujących Ultrapiryna Fast C 500mg + 250mg:

Stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Zalecana dawka leku dla osób dorosłych: jednorazowo 1-2 tabletek musujących. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4-8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. Zalecana dawka leku dla młodzieży powyżej 12. roku życia: wyłącznie na zlecenie lekarza – jednorazowo stosować jedną tabletkę musującą. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę. Stosować doustnie. Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Stosować po posiłkach. Tabletek nie należy dzielić. Czas leczenia: bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3-5 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel