Metafen rozkurczowy 40mg x 20 tabletek

  • Zawarta w produkcie leczniczym Metafen rozkurczowy 40mg substancja czynna to drotaweryna. Wykazuje ona działanie spazmolityczne na mięśnie gładkie. Lek jest wskazany do stosowania w stanach skurczowych m.in. dróg żółciowych i dróg moczowych.
  • Metafen rozkurczowy 40mg x 20 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 40426
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
9,35 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Metafen rozkurczowy 40mg:

Substancja czynna: drotaweryny chlorowodorek (Drotaverini hydrochloridum). Każda tabletka zawiera 40mg drotaweryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, magnezu stearynian.

Działanie Metafen rozkurczowy 40mg:

Produkt leczniczy Metafen rozkurczowy 40mg zawiera drotawerynę, czyli syntetyczną pochodną papaweryny. Jest to substancja czynna, która działa rozkurczowo, czyli spazmolitycznie na mięśnie gładkie. Jej właściwości wynikają z bezpośredniego wpływu na mięśniówkę gładką i nie są zależne od rodzaju unerwienia. Wskazaniem do stosowania leku są stany skurczowe w obrębie jamy brzusznej, przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowego, a ponadto układu krążenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Metafen rozkurczowy 40mg wskazany do stosowania w stanach skurczowych mięśni gładkich w przypadku chorób dróg żółciowych (kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego), stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych (kamica nerkowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz). Lek można również stosować wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego (choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, stany skurczowe wpustu i odźwiernika żołądka, zespół drażliwego jelita grubego, zaparcia spastyczne i wzdęcia jelit) oraz w przypadku bolesnych miesiączek.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania leku, gdy pacjent ma porfirię, gdy pacjent ma niedociśnienie, pacjentem jest dzieckiem lub kobieta w ciąży. Nie należy stosować jednocześnie z lewodopą. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: lek można stosować u kobiet w ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie należy stosować leku w okresie porodu. Nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, jeśli jednak po jego zastosowaniu pojawią się zawroty głowy, należy wstrzymać się z wykonywaniem tych czynności.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować przy ciężkiej niewydolności serca, wątroby lub nerek. Nie stosować, jeśli występuje blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Nie wystąpią one u wszystkich. Działania niepożądane występujące rzadko: bóle i zawroty głowy, bezsenność, nudności, utrata łaknienia, zaparcia, po dużych dawkach – senność, osłabienie; obniżenie ciśnienia krwi, kołatanie serca, reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd). Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania: krwawienie poporodowe.

Dawkowanie tabletek Metafen rozkurczowy 40mg:

Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na ulotce. Lek do stosowania doustnie – można stosować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Osoby dorosłe: stosować 120-240mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka dobowa – 240mg. Dzieci (badania kliniczne z udziałem dzieci nie były prowadzone). W przypadku, gdy konieczne jest podanie dziecku leku, należy stosować się następującego dawkowania: dzieci od 6. do 12. roku życia – dawka dobowa wynosi 80mg w dwóch dawkach podzielonych; dzieci powyżej 12. roku życia – dawka dobowa wynosi 160mg w 2-4 dawkach podzielonych. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 10 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel