Metafen rozkurczowy 40mg x 40 tabletek

  • Produkt leczniczy Metafen rozkurczowy 40mg to lek zawierający drotawerynę. Jest to substancja czynna, która wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie. Wskazaniem do stosowania leku są m.in. stany skurczowe dróg żółciowych i dróg moczowych.
  • Metafen rozkurczowy 40mg x 40 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 40427
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,99 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Metafen rozkurczowy 40mg:

Substancja czynna: drotaweryny chlorowodorek (Drotaverini hydrochloridum). Każda tabletka zawiera 40mg drotaweryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, magnezu stearynian.

Działanie Metafen rozkurczowy 40mg:

Drotaweryna (syntetyczna pochodna papaweryny), czyli substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Metafen rozkurczowy 40mg, działa spazmolitycznie (rozkurczowo) na mięśnie gładkie. Działanie spazmolityczne jest związane z bezpośrednim wpływem na mięśniówkę gładką. Co ważne, nie jest zależne od rodzaju unerwienia. Lek jest wskazany do stosowania w stanach skurczowych w obrębie jamy brzusznej, przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowego i układu krążenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Metafen rozkurczowy 40mg wskazany do stosowania w przypadku stanów skurczowych mięśni gładkich występujących w chorobach dróg żółciowych (kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego), stanów skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych (kamica nerkowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz). Wspomagająco lek można stosować w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego (w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, w zespole drażliwego jelita grubego, w zaparciach spastycznych i wzdęciach jelit) oraz w przypadku bolesnych miesiączek.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: pacjent ma porfirię, ma niedociśnienie, a także w przypadku stosowania u dzieci i kobiet w okresie ciąży. Nie należy stosować jednocześnie z lewodopą. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: w okresie ciąży lek można stosować wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie należy stosować leku w okresie porodu. Nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, jeśli jednak po zastosowania leku wystąpią zawroty głowy, należy wstrzymać się z wykonywaniem tych czynności.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności serca, wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku bloku przedsionkowo-komorowego II-III stopnia. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: bóle i zawroty głowy, bezsenność, nudności, utrata łaknienia, zaparcia, po dużych dawkach – senność, osłabienie; obniżenie ciśnienia krwi, kołatanie serca, reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd). Częstość nieznana: krwawienie poporodowe.

Dawkowanie tabletek Metafen rozkurczowy 40mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Osoby dorosłe: 120-240mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka dobowa: 240mg. Dzieci: nie prowadzono badań klinicznych z udziałem dzieci. Jeśli zachodzi konieczność podania leku dzieciom od 6. do 12. roku życia – dawka dobowa wynosi 80mg w dwóch dawkach podzielonych; dzieciom powyżej 12. roku życia – dawka dobowa wynosi 160mg w 2-4 dawkach podzielonych. Nie przekraczać zalecanych dawek. Nie stosować dłużej niż 10 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel