Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

NUROFEN Express Forte x 30 kapsułek

  • Każda kapsułka produktu leczniczego Nurofen Express Forte zawiera 400mg ibuprofenu. Jest to substancja czynna z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek wskazany do stosowania w leczeniu gorączki i bólu o nasileniu łagodnym i umiarkowanym.
NUROFEN Express Forte x 30 kapsułek
Kod produktu: 40447
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
41,02 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Nurofen Express Forte:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda kapsułka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona, skład kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E 124); tusz: Opacode WB White NS-78-18011 o składzie: tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy, hypromeloza 3 cP; substancje pomocnicze w przetwarzaniu: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, lecytyna.

Działanie Nurofen Express Forte:

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, którego mechanizm działania polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból i wysoką temperaturę. Produkt leczniczy Nurofen Express Forte zawiera ibuprofen – 400mg w jednej kapsułce. Wskazaniem do stosowania leku jest łagodny i umiarkowanym ból oraz ból i gorączka w przebiegu przeziębienia. Jest to lek przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia (o masie ciała powyżej 40kg).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nurofen Express Forte wskazany do stosowania w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym i umiarkowanym (np. ból zęba, ból głowy, bolesne miesiączkowanie) oraz bólu i gorączki w przebiegu przeziębienia. Lek dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia (o masie masie powyżej 40kg).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Szczególną ostrożność należy zachować, gdy lek stosowany jest u osób z takimi chorobami jak: układowy toczeń rumieniowaty, mieszana choroba tkanki łącznej, złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevensa-Johnsona lub toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, wrodzone zaburzenia tworzenia krwi (np. ostra przemijająca porfiria) lub zaburzenia krzepnięcia, choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Crohna), zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby, a także u osób, które przeszły w ostatnim czasie zabieg chirurgiczny, chorują lub chorowały na astmę lub chorobę alergiczną, osób z katarem siennym, polipami nosa, przewlekłym obturacyjnym zaburzeniem układu oddechowego, osób, które przyjmują leki mogące zwiększać ryzyko owrzodzenia lub krwawienia (np. doustne kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, leki przeciwpłytkowe). Należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych w leczeniu bólu głowy może nasilić dolegliwości. Należy unikać stosowania leku podczas ospy wietrznej. W przypadku długotrwałego leczenia należy regularnie badać czynność wątroby i nerek oraz wykonywać morfologię krwi. Nie powinno się stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą maskować objawy zakażenia i gorączki. W przypadku młodzieży z odwodnieniem istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek. Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (w tym ibuprofenu) w dużych dawkach i długotrwale może w niewielkim stopniu zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w następujących przypadkach – u pacjenta występują choroby serca (m.in. niewydolność serca, dławica piersiowa), pacjent miał atak serca lub operację pomostowania, u pacjenta występuje choroba tętnic obwodowych, pacjent przeszedł jakikolwiek udar; choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, pacjent pali tytoń. W trakcie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania w pierwszym i drugim trymestrze ciąży należy omówić z lekarzem, jednak nie jest zalecane zalecane leku w tym okresie, stosowanie w trzecim trymestrze jest przeciwwskazane. Po konsultacji z lekarzem można stosować w okresie karmienia piersią – w zalecanych dawkach przez możliwie jak najkrótszy czas. Lek może zaburzać płodność u kobiet (jest to działanie przejściowe). Jeśli po zastosowaniu wystąpiły takie objawy niepożądane jak zawroty głowy, senność, zaburzenia równowagi lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Lek zawiera sorbitol – możliwość stosowania u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Lek zawiera barwnik – czerwień koszenilową (E124) – może wywoływać reakcje alergiczne.


Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku występowania duszności, astmy, nieżytu nosa, obrzęku lub pokrzywki podczas wcześniejszego stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent ma (lub miał dwa lub więcej wyraźnych epizodów) owrzodzenie żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienie. Nie stosować w przypadku krwawienia lub perforacji w obrębie przewodu pokarmowego podczas wcześniejszego stosowania NLPZ. Nie stosować w przypadku niewyjaśnionych zaburzeń układu krwiotwórczego. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku poważnego odwodnienia organizmu. Nie stosować w przypadku krwawienia naczyniowo-mózgowego lub innego czynnego krwawienia. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u młodzieży o masie poniżej 40kg.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaleca się stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku przez możliwie najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów, w ten sposób można zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest wyższe w przypadku osób w podeszłym wieku. Należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane: objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (silny ból brzucha, smoliste stolce, wymioty z obecnością krwi lub ciemnych cząstek wyglądających jak fusy kawy), objawy bardzo rzadkiej, ale poważnej reakcji alergicznej (nasilenie astmy, niewyjaśniony świszczący oddech lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z oddychaniem, szybka akcja serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu) – reakcja może wystąpić nawet podczas pierwszego przyjęcia leku; poważne reakcje skórne (wysypka pokrywająca całe ciało, złuszczanie się skóry lub powstawanie pęcherzy), poważne reakcje skórne tzw. zespół DRESS (częstość nieznana) – wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek). Inne działania niepożądane – często: zaburzenia przewodu pokarmowego np. zgaga, bóle brzucha, nudności, niestrawność, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia, niewielkie krwawienie z żołądka i/lub dwunastnicy mogące w wyjątkowych przypadkach powodować niedokrwistość; niezbyt często: owrzodzenie żołądka lub jelit, czasem z towarzyszącym krwawieniem i perforacją, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z owrzodzeniem, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego – bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne (wysypka, świąd skóry i napady astmy) – należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem; rzadko: szumy uszne (dzwonienie w uszach), uszkodzenie nerki (martwica brodawek) oraz zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi; bardzo rzadko: podczas stosowania NLPZ zgłaszano przypadki obrzęków, nadciśnienia tętniczego i niewydolność serca, zapalenie przełyku lub trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita, podczas ospy wietrznej obserwowano ciężkie zakażenia skóry i tkanek miękkich, zmniejszenie ilości oddawanego moczu i obrzęki (szczególnie u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi lub z zaburzeniem czynności nerek); obrzęki i zmętnienie moczu (zespół nerczycowy); zapalenie nerek (zapalenie śródmiąższowe) mogące prowadzić do ostrej niewydolności nerek. W przypadku, gdy wystąpi jeden z wymienionych objawów lub wystąpi ogólne złe samopoczucie, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem – zaobserwowane objawy mogą wskazywać na uszkodzenia lub niewydolności nerek; zaburzenia wytwarzania komórek krwi – pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia w jamie ustnej, dolegliwości grypopodobne, silne osłabienie, krwawienia z nosa oraz krwawienia skórne – należy natychmiast przerwać leczenie i skontaktować z lekarzem (nie wolno leczyć tych objawów środkami przeciwbólowymi lub lekami przeciwgorączkowymi), reakcje psychotyczne i depresja, opisywano przypadki zaostrzenia stanów zapalnych związanych z zakażeniem (np. martwicze zapalenie powięzi) w wyniku stosowania niektórych leków przeciwbólowych (NLPZ). Jeśli podczas stosowania leku wystąpią lub nasilą się objawy zakażenia, należy niezwłoczne zgłosić się do lekarza, w celu ustalenia, czy konieczne będzie użycie antybiotyków; wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, szczególnie podczas długotrwałego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, podczas stosowania ibuprofenu obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką i zaburzeniami świadomości – u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi istnieje większe ryzyko tych zaburzeń. W razie wystąpienia takich dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem: ciężkie reakcje skórne – wysypka z towarzyszącym zaczerwienieniem i powstawaniem pęcherzy (np. zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Lyella), utrata włosów (łysienie), ciężkie, uogólnione reakcje nadwrażliwości, zaostrzenie astmy lub skurczu oskrzeli, zapalenie naczyń krwionośnych.

Dawkowanie kapsułki Nurofen Express Forte:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia i o masie ciała powyżej 40kg – dawka początkowa to jedna kapsułka, w razie potrzeby dawkę można powtórzyć z zachowaniem 6 godzin przerwy. Maksymalna dobowa dawka: 3 kapsułki. Kapsułki połykać w całości, nie żuć, popijać wodą. Osoby o wrażliwym żołądku powinny stosować lek podczas posiłku. Lek do krótkotrwałego stosowania. Jeśli po 3 dniach stosowania u młodzieży, 3 dniach stosowania u dorosłych w przypadku gorączki i 4 dniach stosowania u dorosłych w przypadku bólu, nie nastąpiła poprawa lub objawy się pogorszyły, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel