Apo-Napro Fast 220mg x 10 kapsułek

  • Lek do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i gorączki u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia. Produkt leczniczy Apo-Napro Fast 220mg zawiera naproksen sodowy jako substancję czynną.
  • Apo-Napro Fast 220mg x 10 kapsułek
Producent: Apotex
Kod produktu: 40107
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,59 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apo-Napro Fast 220mg:

Substancja czynna: naproksen sodowy (Naproxenum natricum). Jedna kapsułka zawiera 220mg naproksenu sodowego oraz substancje pomocnicze: makrogol 600, kwas mlekowy, glikol propylenowy, powidon K-30, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, glicerol, woda oczyszczona, błękit patentowy V (E 131), triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, alkohol izopropylowy, lecytyna.

Działanie Apo-Napro Fast 220mg:

Naproksen to substancja czynna o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym – jest zaliczany do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Produkt leczniczy Apo-Napro Fast 220mg jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu i gorączki. Lek można stosować u młodzieży powyżej 12. roku życia i u dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apo-Napro Fast 220mg wskazany do stosowania w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (m.in. ból głowy, zęba, stawów, mięśni, pleców, bolesne miesiączkowanie, ból w przebiegu przeziębienia) oraz do stosowania w celu obniżania gorączki. Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić z lekarzem lub farmaceutą, gdy: ból lub gorączka nie ustępują, nasilają się lub powtarzają regularnie (również wtedy, gdy są łagodne), podczas zażywania tego leku występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (takie, jak ból żołądka lub zgaga), pacjent ma wysokie ciśnienie tętnicze lub choroby serca, pacjent ma zakażenie, pacjent jest w podeszłym wieku, pacjent ma dolegliwości ze strony wątroby, pacjent ma dolegliwości ze strony nerek, a także w przypadku zaburzeń serca, przebytego udaru lub podejrzenia ryzyka tych zaburzeń (np. podwyższone ciśnienie krwi, cukrzyca, zwiększone stężenie cholesterolu lub palenie tytoniu). Jeśli wystąpią dolegliwości ze strony żołądka lub jeśli takie objawy występowały w przeszłości, nie należy stosować leku, o ile nie zalecił tego lekarz. W przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi stosować ten lek wyłącznie pod nadzorem lekarza. W przypadku stosowania innych leków należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne, nie należy stosować leku w pierwszym i drugi trymestrze ciąży, stosowanie leku w trzecim trymestrze ciąży oraz w trakcie porodu jest przeciwwskazane. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Lek może zaburzać płodność u kobiet (takie działanie ustępuje po zaprzestaniu stosowania leku). Lek zawiera sorbitol – w przypadku nietolerancji niektórych cukrów należy skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku. Lek zawiera lecytynę pochodzącą z oleju sojowego – nie powinno się stosować w przypadku alergii na soję lub orzeszki arachidowe. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na kapsułkę, jest więc uznawany „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna (astma, katar lub świąd) po zastosowaniu aspiryny, ibuprofenu lub innych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (NLPZ). Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zapalenia błony śluzowej żołądka lub bólu żołądka. Nie stosować w przypadku krwawienia wewnętrznego (np. krwotok z żołądka, jelit lub mózgu). Nie stosować w przypadku skłonności do krwawień lub jest leczony lekami przeciwzakrzepowymi (lekami rozcieńczającymi krew). Nie stosować w przypadku ciężkich zaburzeń czynności nerek i nerek, a także ciężkiej niewydolności serca. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
U niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest niższe, gdy lek jest stosowany w najniższych skutecznych dawkach i przez możliwie najkrótszy czas. Bardzo często: nudności, dyskomfort brzuszny, zaparcie. Często: ból głowy, zaburzenia widzenia, dzwonienie lub szum w uszach, opuchlizna kostek i stóp (obrzęk), choroby serca, wymioty, wysypka. Niezbyt często: zaburzenia koncentracji, problemy ze snem (bezsenność), zaburzenia koncentracji lub pamięci (zaburzenia poznawcze), krwawienie z przewodu pokarmowego i/lub perforacja, nadwrażliwość na światło. Rzadko: zmniejszenie liczby czerwonych krwinek, które może spowodować bladożółte zabarwienie skóry oraz wywoływać osłabienie i duszność (niedokrwistość hemolityczną), reakcje alergiczne na leki z naproksenem i naproksenem sodowym (zwykle u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na aspirynę, inne leki z grupy NLPZ, mogą one jednak również wystąpić u pacjentów, u których wcześniej nie występowała taka alergia), wysokie stężenie potasu we krwi (hiperkaliemia), zaburzenia słuchu, zapalenie naczyń krwionośnych, zapalenie płuc (eozynofilowe zapalenie płuc), owrzodzenia jamy ustnej, zagrażające życiu zapalenie wątroby (śmiertelne zapalenie wątroby), łysienie, reakcje wynikające z ekspozycji na światło, takie jak zapalenie skóry i pęcherzowe wykwity (porfiria skórna późna lub reakcje przypominające pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby płytek, drgawki, niezakaźne zapalenie błon otaczających mózg (aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), niewielkie nasilenie ryzyka ataku serca (zawału mięśnia sercowego lub udaru) – głównie w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek; zespół Stevensa-Johnsona (pęcherze na dłoniach i stopach), zaczerwienienie skóry (rumień wielopostaciowy), krew w moczu (krwiomocz), zaburzenia czynności nerek – w tym kłębuszkowe zapalenie nerek lub śródmiąższowe zapalenie nerek, martwica brodawek nerkowych (martwica części tkanek w nerkach) i zespół nerczycowy (białkomocz). Częstość nieznana: znaczne zmniejszenie liczby krwinek mogące wywołać osłabienie, powstawanie wybroczyn lub większe prawdopodobieństwo zakażeń (niedokrwistość aplastyczna), dna moczanowa, zawroty głowy, wysokie ciśnienie tętnicze, owrzodzenia przewodu pokarmowego inne niż trawienne, owrzodzenia trawienne, zapalenie jelita grubego, obrzęk szyi i twarzy (obrzęk naczynioruchowy), łuszczenie skóry (martwica naskórka), niewydolność nerek, zmniejszenie płodności u kobiet, łagodna opuchlizna kostek i stóp (łagodny obrzęk obwodowy).

Dawkowanie kapsułek Apo-Napro Fast 220mg:

Lek stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Stosować doustnie, najlepiej po posiłku, popijać dużą ilością wody lub mleka. Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: 1 kapsułka co 8-12 godzin. Jako dawkę początkową można też zastosować 2 kapsułki, a jeśli objawy utrzymują się, po 12 godzinach przyjąć następną kapsułkę. Nie należy stosować więcej niż 3 kapsułek na dobę. Jeśli po 3 dniach leczenia – w przypadku gorączki lub 5 dniach – w przypadku bólu nie ma poprawy lub stan się pogorszył, należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 10 dni. W przypadku osób z łagodnymi zaburzeniami czynności nerek zaleca się stosować najmniejszą skuteczną dawkę skuteczną, przy umiarkowanych zaburzeniach czynności nerek należy unikać stosowania naproksenu. W przypadku zaburzeń czynności wątroby należy zachować szczególną ostrożność.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel