Kidofen Max zawiesina doustna 100ml

  • Produkt leczniczy Kidofen Max zawiesina doustna zawiera jako substancję czynną ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie bólu i gorączki.
  • Kidofen Max zawiesina doustna 100ml
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 40504
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
26,65 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Kidofen Max zawiesina doustna:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). 5ml zawiesiny zawiera 250mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E965), glicerol, sodu chlorek, kwas cytrynowy (E330), sodu cytrynian, sukraloza (E955), polisorbat 80, guma ksantan, sodu benzoesan (E211), aromat truskawkowy (zawiera etanol, glikol propylenowy), woda oczyszczona.

Działanie Kidofen Max zawiesina doustna:

Ibuprofen zawarty w produkcie leczniczym Kidofen Max zawiesina doustna to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek jest wskazany do stosowania w leceniu gorączki różnego pochodzenia oraz bólu różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu. Lek przeznaczony jest do doraźnego stosowania. Zawiesina o smaku truskawkowym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Kidofen Max zawiesina doustna wskazany do stosowania w leczeniu gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu zakażeń wirusowych i odczynu poszczepiennego) oraz bólu różnego pochodzenia o nasileniu słabym i umiarkowanym (bóle głowy, gardła i mięśni – np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządów ruchu (nadwyrężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Do stosowania powyżej 3. miesiąca życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku, gdy: pacjent ma niektóre choroby skóry (toczeń rumieniowaty układowy lub mieszaną chorobę tkanki łącznej); pacjent ma dziedziczne zaburzenia wytwarzania krwi (np. ostra przerywana porfiria); pacjent ma lub kiedykolwiek miał choroby jelit (jak np.: przewlekłe zapalenie jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub chorobę Leśniowskiego-Crohna); pacjent kiedykolwiek miał lub ma obecnie nadciśnienie tętnicze i/lub niewydolność serca; pacjent ma zaburzenia czynności nerek i wątroby (podczas długotrwałego stosowania leku należy kontrolować parametry czynności wątroby, nerek oraz morfologię krwi); pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi (ibuprofen może przedłużyć czas krwawienia); pacjent ma astmę oskrzelową lub alergię (występująca aktualnie lub w przeszłości); pacjent ma katar sienny, polipy nosa, przewlekłe obturacyjne choroby dróg oddechowych; pacjent przyjmuje dodatkowo inne leki, które mogą zwiększać ryzyko owrzodzenia lub krwawienia (np. doustne kortykosteroidy – prednizolon), leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna), selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki przeciwdepresyjne) oraz leki przeciwpłytkowe (jak kwas acetylosalicylowy); pacjent równocześnie przyjmuje inne leki z grupy NLPZ (w tym inhibitory COX-2); pacjent przebył ostatnio poważny zabieg chirurgiczny; pacjent ukończył 65 lat (zwiększone ryzyko niepożądanych działań leku, zwłaszcza krwawienia z przewodu pokarmowego i przedziurawienie ściany żołądka lub dwunastnicy, które mogą być śmiertelne – należy poinformować lekarza o wszelkich nietypowych objawach dotyczących przewodu pokarmowego (szczególnie o krwawieniu i bólach), zwłaszcza w początkowym okresie leczenia); pacjent choruje na ospę wietrzną – nie zaleca się wtedy stosowania tego leku. W wyniku długotrwałego stosowania jakichkolwiek leków przeciwbólowych, mogą wystąpić bóle głowy, których nie należy leczyć zwiększonymi dawkami tego leku – należy odstawić i poradzić się lekarza; u pacjenta występują choroby serca, pacjent miał atak serca, operację pomostowania, występuje choroba tętnic obwodowych lub pacjent przeszedł jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający atak niedokrwienny – zwany TIA); pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, ma zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, lub pacjent pali tytoń; u pacjenta występuje zakażenie. Krwawienie, owrzodzenie lub perforacja układu pokarmowego, które mogą mieć skutki śmiertelne, były odnotowywane w trakcie leczenia wszystkimi lekami z grupy NLPZ z objawami ostrzegawczymi lub bez, lub u pacjentów, u których wystąpiły poważne choroby przewodu pokarmowego – w przypadku wystąpienia krwawienia lub owrzodzenia układu pokarmowego, należy natychmiast przerwać leczenie. Ryzyko krwawienia, owrzodzenia lub perforacji układu pokarmowego wzrasta wraz ze zwiększeniem dawki u pacjentów, u których wystąpiło owrzodzenie, szczególnie z krwawieniem lub perforacją oraz u osób w podeszłym wieku. U takich pacjentów leczenie należy rozpocząć od najmniejszej skutecznej dawki. U tych pacjentów oraz u pacjentów wymagających jednoczesnego podawania kwasu acetylosalicylowego w małych dawkach lub leków zwiększających ryzyko reakcji układu pokarmowego, należy rozważyć leczenie skojarzone z lekami osłonowymi (np. mizoprostolem lub inhibitorami pompy protonowej). Lek może ukryć objawy zakażenia, dlatego też może opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, a w konsekwencji prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań. W przypadku stosowania innych leków należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Podczas stosowania leku nie spożywać alkoholu. Stosowanie u dzieci: nie należy stosować u dzieci poniżej 3. miesięca życia lub o masie ciała poniżej 5 kg. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie jest zalecane stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze, w trzecim jest przeciwwskazane. Krótkotrwałe stosowanie małych dawek leku nie wymaga przerwania karmienia piersią. Lek może wpływać na płodność u kobiet, jest to działanie przemijające (ustępuje po zakończeniu stosowania). Lek zawiera glikol propylenowy – 10,44mg w każdych 5ml zawiesiny. Lek zawiera maltitol ciekły (E965) – możliwość stosowania u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Lek zawiera etanol – około 6,9 mg alkoholu (etanolu) w każdej dawce (5ml) – co jest równoważne z 0,14 % (w/v) – równoważne z ilością piwa lub wina mniejszą niż ok. 1ml. Mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków. Lek zawiera sodu benzoesan (E211) – 3,45mg benzoesanu sodu w każdych 5ml zawiesiny. Lek zawiera sód – 9,3mg sodu (głównego składnika soli kuchennej) w każdych 5ml zawiesiny – odpowiada to 0,5% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek wystąpiła duszność, astma, katar, obrzęk twarzy i/lub dłoni lub pokrzywka po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować, gdy występuje obecnie lub kiedykolwiek wystąpiła choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienie (dwa lub więcej potwierdzone przypadki owrzodzenia lub krwawienia). Nie stosować, gdy kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek i serca. Nie stosować w przypadku krwawienia w mózgu (krwawienie z naczyń mózgowych) lub innego czynnego krwawienia. Nie stosować, gdy występują zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie stosować w przypadku zaburzeń wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu. Nie stosować u dzieci z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy natychmiast przerwać stosowanie leku i jak najszybciej zgłosić się po pomoc medyczną: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, który może powodować trudności w oddychaniu lub połykaniu, nasilenie astmy, niewyjaśniony świszczący oddech lub duszność (objawy mogą wystąpić nawet po pierwszym zastosowaniu leku); objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (silny ból brzucha, wymioty zawierające krew lub fusowatą treść, czarny stolec lub krew w stolcu); ciężkie reakcje skórne – wysypka obejmująca całe ciało, złuszczanie, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry. Często: dolegliwości żołądkowe i jelitowe – ból brzucha, nudności i niestrawność, biegunka, wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, zgaga, wymioty, niewielka utrata krwi z żołądka i/lub jelit, która w wyjątkowych przypadkach może prowadzić do niedokrwistości. Niezbyt często: choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy; perforacje lub krwawienie z przewodu pokarmowego; wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej; nasilenie objawów zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna; zapalenie błony śluzowej żołądka; bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; pokrzywka i świąd; różne wysypki skórne. Rzadko: szumy uszne (dzwonienie w uszach); bóle w boku i/lub bóle brzucha, krew w moczu oraz gorączka mogą być objawami uszkodzenia nerek (martwica brodawek nerkowych); zwiększenie stężenie mocznika we krwi; zmniejszenie stężenia hemoglobiny. Bardzo rzadko: reakcje psychotyczne, depresja; oddawanie mniejszej ilości moczu niż zwykle oraz obrzęki (u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością nerek), śródmiąższowe zapalenie nerek, które może prowadzić do ostrej niewydolności nerek, obrzęki i zmętnienie moczu (zespół nerczycowy); nadciśnienie tętnicze; zapalenie naczyń; niewydolność serca, kołatanie serca, zawał serca i obrzęk twarzy lub rąk; zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita; zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby (pierwszymi objawami mogą być przebarwienia skóry), szczególnie podczas długotrwałego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby; zaburzenia wytwarzania krwinek – pierwsze objawy to: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne zmęczenie, krwawienia z nosa lub siniaki. W takich przypadkach należy natychmiast przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Nie należy leczyć się samodzielnie lekami przeciwbólowymi lub lekami obniżającymi gorączkę (lekami przeciwgorączkowymi); ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanek miękkich podczas zakażenia wirusem ospy wietrznej; zaostrzenie stanów zapalnych związanych z zakażeniem (np. wystąpienie martwiczego zapalenia powięzi). Jeżeli wystąpią lub nasilą się objawy zakażenia, pacjent powinien niezwłocznie udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie; ciężkie reakcje skórne – występowanie na skórze i/lub błonach śluzowych pęcherzy, które po pęknięciu tworzą bolesne rany, często równocześnie występuje gorączka, ból mięśni i stawów (tzw. zespół Stevensa-Johnsona), rumień wielopostaciowy i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka (tzw. zespół Lyella); wypadanie włosów (łysienie); sztywność karku, bóle głowy, nudności, wymioty, gorączka, zaburzenia świadomości (objawy jałowego zapalenia opon mózgowych). Częstość nieznana: ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS – wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów; czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (tzw. ostra uogólniona osutka krostkowa). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną; skóra staje się wrażliwa na światło. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym ibuprofen) mogą być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.

Dawkowanie zawiesiny doustnej Kidofen Max:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do krótkotrwałego stosowania. Stosować doustnie. Przed użyciem wstrząsnąć. Lek dawkować przy użyciu strzykawki dozującej. Zaleca się stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie jak najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów. W przypadku, gdy w przebiegu zakażenia jego objawy utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zalecana dawka dobowa: 20-30 mg/kg masy ciała w dawkach podzielonych – co około 6-8 godzin. Dzieci 3-6 miesięcy/5-7,6kg: dawka jednorazowa – 1ml (50mg), maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 1ml (150mg); dzieci 6-12 miesięcy/7,7-9kg: dawka jednorazowa – 1ml (50mg), maksymalna dawka dobowa – 3-4 razy po 1ml (150-200mg); dzieci 1-3 lat/10-15kg: dawka jednorazowa – 2ml (100mg), maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 2ml (300mg); dzieci 4-6 lat/16-20kg: dawka jednorazowa – 3ml (150mg), maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 3ml (450mg); dzieci 7-9 lat/21-29kg: dawka jednorazowa – 4ml (200mg), maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 4ml (600mg); dzieci 10-12 lat/30-40kg: dawka jednorazowa – 6ml (300mg), maksymalna dawka dobowa – 3 razy po 6ml (900mg). Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: zalecana dawka w objawowym leczeniu bólu i gorączki: 3 razy po 8ml na dobę, stosować do ustąpienia objawów. Pacjenci w podeszłym wieku: dawkowanie indywidualnie ustalone przez lekarza – zaleca się zmniejszenie dawki. Osoby z niewydolnością nerek: dawka powinna uwzględniać stopień niewydolności nerek. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Osoby z wrażliwym żołądkiem – zaleca się stosować podczas posiłku. W przypadku dzieci powyżej 6. miesiąca życia i młodzieży należy skonsultować się, jeśli zachodzi konieczność stosowania leku dłużej niż 3 dni lub jeśli objawy się nasilają. W przypadku dzieci od 3. do 5. miesiąca życia należy skonsultować się, jeśli objawy nie ustępuję po 24 godzinach stosowania leku. Nie przekraczać zalecanych dawek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o Kidofen Max zawiesina doustna 100ml

5.00
Liczba opinii: 12
5
12
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2022-11-26
Cieszę się, że jest bez recepty bo działa szybciej - większa dawka, w dobrej cenie. Bardzo fajna miarka
Sandra, Gorzów Wielkopolski
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-10-23
Sprawdził się przy bólu podczas ząbkowania.
Marzena, Wołomin
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie0
5/5
2022-07-02
Testowałam już różne preparaty na gorączkę. Ten nie dość, że niedrogi to skuteczny i dobry w smaku. A to ważne przy dzieciach.
Amanda, Częstochowa
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-05-31
Dziecko miało wysoką gorączke, w aptece dostałam ten syrop - zadziałał. Niezła cena, bede uzywac.
Aleksandra, Płock
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-05-30
Polecam na gorączke u dzieci.
Marlena, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-05-01
Najlepszy na gorączkę u dzieci - działa bardzo szybko!
Gosia, Łódź
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-05-01
Kupiłam niedawno z polecenia farmaceutki. Gorączka spadła po 40 min od użycia. Wielka ulga i radość.
Weronika, Wrocław
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-04-05
Przetestowaliśmy w naszym domu chyba większość syropów dostępnych w aptekach. Jedne były bardziej skuteczne, drugie mniej. Większość nie smakowała dzieci i trzeba było kombinować jak im je podać. Kidofen to dobre połączenie, jakości i dobrego smaku. A cena też ok.
Karolina, Mysiadło
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-04-05
Miłe zaskoczenie, działania tożsame z opisem producenta.
Karolina, Poznań
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-04-05
Przydaje się zwłaszcza w okresie przejściowym gdy pogoda jest jeszze nie stabilna. Jest skuteczny, mój syn nie choruje odkąd podaje mu ten syrop.
Iwona, Kraków
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-03-01
Przy pierwszym dziecku bardzo nerwowo reagowałam na wszelkie gorączki czy stany zapalne u córki. Podczas rozmowy z koleżankami, zachwalały mi Kidofen max. Od tej pory wszelkie bóle pokonujemy szybko za pomocą tego syropu. Dzieci lubią go stosować bo jest po prostu smaczny :)
Agnieszka, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2022-02-28
Kidofen Max to obowiązkowa pozycja w mojej domowej apteczce. Najczęściej stosuje go przy podwyższonej temperaturze. Dzieciaki go lubią bo jest smaczny, a ja za skuteczność :)
Kaja
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel