Węgiel leczniczy Norit 200mg x 30 kapsułek

  • Produkt leczniczy Węgiel leczniczy Norit 200mg jest wskazany do stosowania przede wszystkim w leczeniu biegunki. Węgiel leczniczy to środek pochodzenia roślinnego, który wykazuje silne właściwości adsorpcyjnych. Lek dla dorosłych oraz dzieci.
  • Węgiel leczniczy Norit 200mg x 30 kapsułek
Kod produktu: 40920
Typ preparatu: lek
18,66 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Węgiel leczniczy Norit 200mg:

Substancja czynna: węgiel leczniczy (Carbo medicinalis). Jedna kapsułka zawiera 200mg węgla leczniczego oraz substancje pomocnicze: żelatyna, dwutlenek tytan (E171), żelaza tlenek czarny (E172).

Działanie Węgiel leczniczy Norit 200mg:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Węgiel leczniczy Norit 200mg jest biegunka i nieżyt jelit, a także nadmierna fermentacja jelitowa i wzdęcia. Środek pochodzenia roślinnego węgiel leczniczy wykazuje silne działanie adsorpcyjne. Wiąże w przewodzie pokarmowym toksyczne i drażniące substancje, przez co uniemożliwia ich wchłanianie. Lek wskazany zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Węgiel leczniczy Norit 200mg wskazany do stosowania w nieżytach jelit, biegunkach, wzdęciach oraz nadmiernej fermentacji jelitowej (np. przy zmianach diety), ponadto po konsultacji z lekarzem wspomagająco w leczeniu zatruć substancjami toksycznymi (z wyjątkiem zatrucia cyjankiem, mocnymi kwasami i zasadami).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy stosować leku z innymi lekami, może bowiem osłabiać ich działanie. Lek może barwić stolec na ciemno lub czarno. Jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż 3 dni mimo leczenia, należy skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dodatkowych badań klinicznych i biochemicznych, aby określić przyczyny choroby. Przy ostrych zatruciach inne niezbędne leki należy podawać pozajelitowo. W przypadku konieczności wywołania wymiotów, należy wywołać je przed podaniem leku. Węgiel stosować 30-60 minut po ustaniu wymiotów. Nie należy stosować węgla, jeśli niezbędne jest podanie innego specyficznego antidotum, np. metioniny doustnie. Należy zachować ostrożność w przypadku zatrucia środkami wpływającymi na perystaltykę jelit (np. opioidy), ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej ostrożnie i tylko sporadycznie stosować środki przeczyszczające podczas leczenia węglem. Lek jest mało skuteczny w zatruciu m.in. kwasem borowym, siarczanem żelazawym i innymi związkami metali, DDT, cyjankami, litem, metanolem, etanolem, glikolem etylenowym, produktami rafinacji ropy naftowej oraz kwasami mineralnymi i zasadami. Osoby stosujące lek lek przez 7 dni przy wzdęciach lub 2 dni przy biegunce powinny skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy mimo leczenia się utrzymują. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli przy biegunce wystąpi gorączka lub krew w stolcu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: zalecana jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku rozstroju żołądka, podejrzenia niedrożności jelit, ostrego bólu brzucha, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy (fragmentu jelita grubego). Nie stosować u osób nieprzytomnych, u których nie zabezpieczono dróg oddechowych.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: zaparcia (można temu zapobiec, stosując leki pobudzające perystaltykę jelit). Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty zwłaszcza u dzieci, przypadki aspiracji leku do płuc. Lek barwi stolec na czarno.

Dawkowanie kapsułek Węgiel leczniczy Norit 200mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie. Biegunka: stosować 3-4 kapsułki jednorazowo, popijać niewielką ilością wody. Jeśli jest to konieczne, dawkę można powtórzyć 3 lub więcej razy w ciągu dnia. W przypadku długotrwałej lub nawracającej biegunki należy skonsultować się z lekarzem. Zatrucie: niezwłocznie zażyć 10 kapsułek jedną po drugiej, popijać niewielką ilością wody. Dawkę należy powtórzyć kilkakrotnie po krótkich przerwach i natychmiast zgłosić się do lekarza. Zawiesinę węgla aktywowanego można podawać przez zgłębnik żołądkowy np. podczas płukania żołądka. Przy zatruciach, gdy nie jest możliwy natychmiastowy kontakt z lekarzem, trzeba jak najszybciej zażyć węgiel leczniczy. Im wcześniej będzie podany, tym szybszy efekt. Po osiągnięciu efektu leczniczego zaprzestać jego stosowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel