Iladiamed żel 30g

  • Produkt leczniczy Iladiamed żel zawiera dwie substancje czynne – oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol. Jest to lek odkażający do stosowania w obrębie narządów rodnych np. w stanach zapalnych pochwy i w stanach zapalnych żołędzi prącia mężczyzny.
  • Iladiamed żel 30g
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 41512
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
29,23 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Iladiamed żel:

Substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek (Octenidini dihydrochloridum) i fenoksyetanol (Phenoxyethanolum). 1g żelu zawiera 1mg oktenidyny dichlorowodorku i 10mg fenoksyetanolu oraz substancje pomocnicze: poloksamer 407, glicerol 85 %, etanol 96%, woda oczyszczona.

Działanie Iladiamed żel:

Zawarty w produkcie leczniczym Iladiamed żel oktenidyny dichlorowodorek działa na powierzchni skóry, natomiast fenoksyetanol uzupełnia spektrum działania oktenidyny dichlorowodorku, przenika bowiem do głębszych warstw skóry i błon śluzowych. Lek działa odkażająco, znieczulająco, bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo – wykazuje działanie przeciwko bakteriom (w tym Chlamydium i Mycoplasma), grzybom, drożdżakom (np. Candida albicans), pierwotniakom (np. rzęsistkom Trichomonas sp.), wirusom lipofilnym (np. wirus opryszczki pospolitej Herpes simplex), a także inaktywuje wirusy zapalenia wątroby typu B (HBV) i HIV. Skuteczność w zakresie niszczenia mikroorganizmów lub inaktywowania wirusów następuje już po 1 minucie po zastosowaniu leku i utrzymuje się w ciągu 1 godziny, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo przy wykonywaniu zabiegów diagnostycznych, terapeutycznych i chirurgicznych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Iladiamed żel wskazany do stosowania w obrębie narządów rodnych – np. w stanach zapalnych pochwy, w stanach zapalnych żołędzi prącia mężczyzny, a także do wielokrotnego, krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed i po procedurach diagnostycznych w obrębie narządów płciowych i odbytu, w tym pochwy, sromu i żołędzi prącia, a także przed cewnikowaniem pęcherza moczowego. Do stosowania u dorosłych i młodzieży.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy po otwarciu. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Nie połykać ani dopuszczać do przedostania się do krwiobiegu, np. w wyniku przypadkowego wstrzyknięcia. Nie stosować do oka. W razie kontaktu leku z oczami, należy niezwłocznie je przepłukać dużą ilością wody. Nie podawać leku za pomocą strzykawek do głębokich tkanek, aby uniknąć uszkodzenia tkanek i obrzęku miejscowego. Wyłącznie do stosowania zewnętrznego na skórę i błonę śluzową. Należy usunąć nadmiar leku i upewnić się, że nie pozostaje on na skórze dłużej, niż to konieczne (dotyczy to też materiałów nasączonych roztworem stykających się bezpośrednio z pacjentem). Możliwość stosowania po zabiegu episiotomii (nacięcie krocza) należy omówić z lekarzem ginekologiem. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem, nie należy stosować jednocześnie z antyseptykami na bazie PVP-jodu (kompleks jodu z powidonem) na sąsiadujących obszarach ciała, może dojść do silnych brązowych lub fioletowych przebarwień skóry. Nie należy dopuścić do kontaktu leku z mydłem i detergentami (np. środkami piorącymi, czyszczącymi, myjącymi), mogą powstać trudno rozpuszczalne pozostałości. Może to doprowadzić do osłabienia lub zniesienia działania leku. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem, jednak nie ma badań klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią. Lek zawiera etanol – 50mg alkoholu (etanolu) w każdym gramie żelu, może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie należy wprowadzać leku do jamy brzusznej ani wnętrza ucha (na błonę bębenkową).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: po dezynfekcji pochwy może wystąpić wrażenie ciepła lub pieczenia; odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, uczucie ciepła. Bardzo rzadko: kontaktowe reakcje uczuleniowe np. przemijające zaczerwienienie w miejscu zastosowania. Częstość nieznana: po przepłukaniu głębokich ran za pomocą strzykawki donoszono o przypadkach uporczywego obrzęku, rumienia i martwicy tkanki, w niektórych przypadkach wymagających interwencji chirurgicznej.

Dawkowanie żelu Iladiamed:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować zewnętrznie na skórę i błony śluzowe. Lek należy aplikować na leczony obszar przynajmniej raz na dobę, należy równomiernie pokryć całą leczoną powierzchni. Antyseptyka błony śluzowej pochwy: żel nanieść na powierzchnię błony śluzowej pochwy za pomocą dołączonego aplikatora/kaniuli, aplikację zaleca się wykonywać w pozycji leżącej z lekko ugiętymi nogami. Sposób użycia aplikatora: stosować wyłącznie czysty aplikator, po każdym użyciu należy go dokładnie umyć. Aplikator nakręcić na tubkę, nacisnąć tubkę, by napełnić aplikator. Następnie zdjąć go z tuby, tubę zakręcić. Całą zawartość aplikatora wycisnąć w miejscu aplikacji. Sposób użycia kaniuli: stosować wyłącznie czystą kaniulę, po każdym użyciu należy ją dokładnie umyć. Kaniulę nakręcić na tubkę, nacisnąć tubkę i zaaplikować żel w leczonym miejscu. Lek powinien mieć kontakt ze śluzówką przynajmniej przez jedną minutę. Czas stosowania: pierwszego dnia stosować rano i wieczorem, następnie stosować raz na dobę przez kolejne 6 dni, aplikować wieczorem przed pójściem spać. W przypadku, gdy po 7 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem. Antyseptyka żołędzi prącia mężczyzny: lek nanosić na powierzchnię błony śluzowej żołędzi prącia, kontakt leku ze śluzówkę powinien wynosić przynajmniej 1 minutę. Żel można nanosić za pomocą jałowego gazika lub przymoczka. Czas stosowania: pierwszego dnia stosować rano i wieczorem, następnie stosować raz na dobę przez kolejne 6 dni. W przypadku, gdy po 7 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem. Dezynfekcja skóry i błon śluzowych: dokładnie i równomiernie pokryć niewielką ilością żelu obszary skóry i błon śluzowych, które mają być poddane dezynfekcji. Lek można również nanosić za pomocą jałowego gazika lub przymoczka. Po aplikacji należy odczekać co najmniej 1 minutę, choć wskazane jest przedłużenie czasu oddziaływania do 5 minut.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel