Paracetamol Biofarm 1000mg x 10 tabletek

  • Paracetamol 1000mg to produkt leczniczy o bardzo wysokiej dawce paracetamolu. Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Wskazaniem do stosowania preparatu są bóle różnego pochodzenia o różnym nasileniu oraz gorączka różnego pochodzenia.
  • Paracetamol Biofarm 1000mg x 10 tabletek
Producent: Biofarm
Kod produktu: 20293
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,47 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Paracetamol 1000mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jedna tabletka powlekana zawiera 1000mg paracetamolu oraz substancje czynne: rdzeń tabletki – skrobia żelowana (kukurydziana), krospowidon, powidon, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki – (AquaPolish clear 09.03VF): hypromeloza 6cP, talk, glicerol.

Działanie Paracetamol 1000mg:

Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie, ponadto wykazuje słabsze działanie drażniące na żołądek w porównaniu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Produkt leczniczy Paracetamol 1000mg jest wskazany do stosowania w leczeniu bólu i gorączki różnego pochodzenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol 1000mg wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu bólów różnego pochodzenia o różnym nasileniu – bóle głowy, migreny, bóle reumatyczne, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle zębów oraz w leczeniu gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera paracetamol, nie stosować jednocześnie z innymi lekami z paracetamolem – ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych. Należy unikać częstego stosowania leków zawierających paracetamol. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu. Stosowanie większych dawek niż zalecane może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach, u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek (łagodne lub umiarkowane); u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby (łagodne lub umiarkowane), zespół Gilberta, zapalenie wątroby; pacjent stosuje leki wpływające na czynność wątroby; pacjent regularnie spożywa alkohol, jest uzależniony od alkoholu lub ma chorobę wątroby spowodowaną nadużywaniem alkoholu; pacjent jest odwodniony; pacjent jest przewlekle niedożywiony (m.in. z powodu uzależnienia od alkoholu, braku łaknienia, złego odżywiania); u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; w przypadku niedokrwistości hemolitycznej; pacjent stosuje różne leki przeciwbólowe przez dłuższy czas (może to prowadzić do wystąpienia lub nasilenia się bólów głowy – w takiej sytuacji pacjent powinien skontaktować się z lekarzem); pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy (wówczas ryzyko uczulenia na paracetamol jest wyższe). Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci z astmą oskrzelową (ryzyko skurczu oskrzeli). Podczas stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu, może to spowodować uszkodzenie wątroby, ryzyko uszkodzenia wątroby jest większe u osób głodzonych, regularnie pijących alkohol i u pacjentów z chorobą alkoholową wątroby bez marskości. Nie należy nadużywać leku i przyjmować go przez okres dłuższy niż 3 dni. Bez konsultacji z lekarzem nie należy przyjmować tego leku jednocześnie z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym lub przeciwgorączkowym. Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12. roku życia, dla nich przeznaczone są tabletki z mniejszą dawką paracetamolu, a także zawiesiny i czopki. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem, można stosować w okresie ciąży tylko wtedy, gdy jest to klinicznie uzasadnione, ponadto należy wówczas stosować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas, w przypadku konieczności zwiększenia dawki należy to skonsultować się z lekarzem. Można stosować w okresie karmienia piersią tylko z wyraźnego wskazania lekarza. Stosowanie z innymi lekami: możliwość stosowania z innymi lekami należy omówić z lekarzem, szczególnie, jeśli są to: inhibitory monoaminooksydazy (jednoczesne stosowanie z paracetamolem może wywołać stan pobudzenia, wysoką gorączkę i jest przeciwwskazane), metoklopramid i domperydon (mogą nasilać działanie paracetamolu); propantelina i cholestyramina (mogą osłabiać działanie paracetamolu); leki, które mogą zaburzać czynność wątroby (leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyna, izoniazyd); probenecyd; doustne leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna) (paracetamol nasila działanie tych leków, co zwiększa ryzyko krwawień); salicylamid (może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu); inne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen) (stosowane jednocześnie z paracetamolem zwiększają ryzyko zaburzenia czynności nerek); kofeina, ponieważ nasila działanie paracetamolu; zydowudyna (przyjmowana jednocześnie z paracetamolem zwiększa ryzyko zaburzeń czynności szpiku kostnego). Lek może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, np. na oznaczanie kwasu moczowego i stężenia glukozy we krwi. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Stosowanie podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania, można go uznać za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby i czynności nerek. Nie stosować równocześnie z lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w okresie do dwóch tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem. Rzadko: zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia, mogące spowodować krwawienia), zaburzenia związane z komórkami macierzystymi (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, splątanie, omamy; drżenie, ból głowy; nieprawidłowe widzenie; obrzęk; niedociśnienie; skurcz oskrzeli; krwawienie z przewodu pokarmowego, ból brzucha lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty; nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby; swędzenie, wysypka, potliwość, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy (objawy: obrzęk twarzy, ust, gardła lub języka); zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie; zatrucie. Bardzo rzadko: zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, białych i czerwonych krwinek), niedokrwistość hemolityczna (rozpad czerwonych krwinek); zmniejszone stężenie glukozy we krwi; toksyczne działanie na wątrobę (uszkodzenie wątroby); mętny, ropny mocz i zaburzenia czynności nerek; ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia; ciężkie reakcje skórne. Częstość nieznana: martwica toksyczno-rozpływna naskórka (choroba skóry zagrażająca życiu), rumień wielopostaciowy (reakcja alergiczna, może być ciężka), zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu), obrzęk krtani, wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna), niedokrwistość, zaburzenia czynności wątroby i zapalenie wątroby, zaburzenie czynności nerek (ciężka niewydolność nerek, krew w moczu, niemożność oddania moczu), zaburzenia żołądka i jelit oraz zawroty głowy.

Dawkowanie tabletek Paracetamol 1000mg:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Stosować doustnie, tabletkę połknąć, popić niewielką ilością płynu, najlepiej przegotowanej wody. Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Nie należy stosować dawki leku większej niż zalecana ze względu na ryzyko bardzo ciężkiego uszkodzenia wątroby. Zalecana dawka dla osób dorosłych (o masie ciała większej niż 50kg): jednorazowa dawka to jedna tabletka (1000mg paracetamolu), w razie konieczności kolejne dawki stosować w odstępach przynajmniej 4-6 godzin. Przerwa między kolejnymi dawkami nie może być krótsza niż 4 godziny. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 4 tabletki (4000mg paracetamolu). Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 3 dni. Z lekarzem należy się skonsultować, jeśli po trzech dniach objawy nie ustępują lub stan się pogarsza. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia (o masie ciała mniejszej niż 50kg), osób z niewydolnością nerek lub wątroby (łagodną lub umiarkowaną), osób z zespołem Gilberta, osób odwodnionych i przewlekle niedożywionych, osób przewlekle spożywających alkohol dawkowanie należy ustalać w porozumieniu z lekarzem, konieczne może być zmniejszenie dawki jednorazowej i maksymalnej dawki dobowej oraz wydłużenie przerw między kolejnymi dawkami.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel