APAP Noc x 12 tabletek

  • Produkt leczniczy Apap Noc zawiera dwie substancje czynne – paracetamol i difenhydraminy chlorowodorek. Paracetamol łagodzi ból, natomiast difenhydramina wspomaga zasypianie, równocześnie zapobiega nocnym wybudzeniom związanym z odczuwaniem bólu.
  • APAP Noc x 12 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 37203
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
12,20 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apap Noc:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum) i difenhydraminy chlorowodorek (Diphenhydramini hydrochloridum). Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu i 25mg difenhydraminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze – rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133); otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)); otoczka: otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).

Działanie Apap Noc:

Lek wskazany do stosowania w leczeniu bólów różnego rodzaju. Produkt leczniczy Apap Noc zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a także difenhydraminy chlorowodorek, który działa uspokajająco i nasennie. Lek przeznaczony jest do stosowania przed snem, gdyż nie tylko zmniejsza dolegliwości bólowe, ale i ułatwia zasypianie oraz zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apap Noc wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu – bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą – bólów, które powodują trudności w zasypianiu. Lek dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Stosowanie leku u osób z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych niesie ryzyko uszkodzenia wątroby. Należy ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, myasthenia gravis, nadczynnością gruczołu tarczowego, zwężeniem odźwiernika oraz u osób w podeszłym wieku. Ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania leku nie wolno pić alkoholu. Lek należy przyjmować wyłącznie przed snem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek przeciwwskazany do stosowania poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy skonsultować się z lekarzem; nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę; należy omówić z lekarzem możliwość jednoczesnego stosowania tego leku i leków przeciwzakrzepowych (warfaryny i innych pochodnych kumaryny), leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe), leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia), leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital) oraz ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy); z lekarzem lub farmaceutą należy się skonsultować, jeśli stosowania jest flukloksacylina (antybiotyk) – ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową). Długotrwałe stosowanie bez nadzoru lekarza może być szkodliwe. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu na pojedynczą dawkę (1-2 tabletki), jest uznawany za „wolny od sodu”. Stosowanie z jedzeniem i piciem: jedzenie nie zmniejsza wchłaniania leku. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, jednak nie należy stosować tego leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku takich schorzeń jak: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia. Nie stosować w trakcie leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy; suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa; rzadko: reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka (w tym uogólniona), obrzęki; dezorientacja, niepokój; niewyraźne widzenie; tachykardia, arytmia; zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia; świąd, pocenie się; zatrzymanie moczu; bardzo rzadko: niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych), leukopenia (zmniejszenia ilości leukocytów), neutropenia (zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych); obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens – Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka; zawroty głowy; skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki; ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania paracetamolu, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; plamica barwnikowa; martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; nefropatie, tubulopatie (uszkodzenie nerek).

Dawkowanie tabletek Apap Noc:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosować wyłącznie przed snem. Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 16. roku życia: stosować 1-2 tabletki na 30 minut przed snem. Nie należy przyjmować więcej niż 2 tabletki przed snem. Zalecana dawka dla młodzieży od 12. do 15. roku życia: stosować 1 tabletkę na 30 min przed snem. Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustępują lub się nasilają, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel