Diclogel żel 100g

  • Diclogel żel to produkt leczniczy, który jest wskazany do miejscowego stosowania w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu mięśni, bólu pourazowego i kontuzji. Lek zawiera diklofenak sodowy, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
  • Diclogel żel 100g
Kod produktu: 41790
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,53 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Diclogel żel:

Substancja czynna: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum). 1g żelu zawiera 10mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer 980, hydroksyetyloceluloza, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218) oraz woda oczyszczona.

Działanie Diclogel żel:

Substancją czynną produktu leczniczego Diclogel żel jest diklofenak sodowy. Diklofenak to pochodna kwasu fenylooctowego, zaliczany jest on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Hamuje on aktywność cyklooksygenazy, a następnie syntezę prostaglandyn i innych mediatorów stanu zapalnego. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnych, który wskazany jest do leczenia łagodnego i umiarkowanego bólu mięśni, kontuzji i bólu pourazowego. Można stosować u młodzieży powyżej 14. roku życia i u dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Diclogel żel wskazany do stosowania w leczeniu bólu mięśni o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym, kontuzji i bólu pourazowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Występowanie ogólnoustrojowych działań niepożądanych po miejscowym zastosowaniu diklofenaku jest mniejsze w porównaniu z częstością ich występowania podczas doustnego stosowania diklofenaku. Istnieje możliwość wchłonięcia przez skórę tego leku, dlatego nie można wykluczyć występowania objawów ogólnoustrojowych. Bardzo rzadko zgłaszano ciężkie reakcje skórne, niektóre z nich śmiertelne – w tym złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka związane z podawaniem NLPZ. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest większe na początku leczenia, a w większości przypadków objawy pojawiają się w pierwszym miesiącu leczenia. Jeśli pojawią się pierwsze oznaki wysypki, zmiany na śluzówkach, inne objawy nadwrażliwości, należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku. Należy zachować ostrożność u osób z astmą i wrzodem trawiennym w przeszłości. Należy stosować tylko na nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Unikać kontaktu z okiem oraz błonami śluzowymi (np. w jamie ustnej). Nie należy połykać. W przypadku kontaktu leku z oczami, błonami śluzowymi lub obszarami uszkodzonej skóry, należy opłukać dotknięty obszar bieżącą wodą. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. W razie przypadkowego połknięcia leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala. Leczonej skóry nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u młodzieży i dzieci poniżej 14. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem; niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak diklofenak, mogą zmniejszać skuteczność leków moczopędnych i innych leków przeciwnadciśnieniowych. U niektórych pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (np. pacjenci odwodnieni lub w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek) jednoczesne podawanie inhibitora ACE lub antagonisty angiotensyny II (leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub niewydolności serca) i inhibitora cyklooksygenazy (np. diklofenaku) może powodować pogorszenie czynności nerek, w tym możliwość ostrej niewydolności nerek, która zwykle jest odwracalna. Wystąpienie tych interakcji należy rozważyć u pacjentów stosujących diklofenak, szczególnie, jeśli stosuje się go na dużych obszarach skóry przez dłuższy czas, w połączeniu z inhibitorem ACE lub antagonistą angiotensyny II. W związku z tym należy szczególnie ostrożnie stosować tę kombinację leków u pacjentów w podeszłym wieku. Pacjenci powinni być odpowiednio nawodnieni i należy rozważyć konieczność monitorowania czynności nerek po rozpoczęciu jednoczesnego leczenia, a następnie okresowo. Ponieważ ogólnoustrojowe wchłanianie diklofenaku z miejsca stosowania jest bardzo małe, takie interakcje są bardzo mało prawdopodobne. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, w pierwszym i drugim trymestrze lek można stosować wyłącznie z zalecenia lekarza (przy czym tylko w najmniejszych możliwych dawkach i przez jak najkrótszy czas), w trzecim trymestrze stosowanie jest przeciwwskazane. Lek w niewielkich ilościach przenika do mleka, w okresie karmienia piersią można stosować wyłącznie z zalecenia lekarza, przy czym nie można stosować na piersi, na duże powierzchnie skóry, a także długotrwale. Lek zawiera propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218) – mogą one powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Lek zawiera 80mg glikolu propylenowego w 1g – glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry. Diclogel może być stosowany jako dodatkowe leczenie podczas doustnego przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli u występuje nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), która objawia się jako astma, pokrzywka lub inne reakcje alergiczne, jeśli obrzęk naczynioruchowy jest wywoływany przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować poniżej 14. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku zaburzeń czynności nerek.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane: nadwrażliwość, która jest rodzajem reakcji alergicznej objawiającej się wysypką skórną z pęcherzykami lub bez pęcherzyków (wykwity skórne z zaczerwienieniem), pokrzywką, dusznością i trudnością w połykaniu; świszczący oddech, duszność lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma); obrzęk szczególnie twarzy, warg i gardła (obrzęk naczynioruchowy) – ryzyko ich wystąpienia jest większe na początku leczenia. Często: wysypka skórna, zaburzenia skóry (wyprysk), zaczerwienienie skóry (rumień), zapalenie skóry w miejscu aplikacji objawiające się wysypką, obrzękiem lub grudkami (zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry), swędzenie skóry (świąd). Rzadko: rozległe zmiany na skórze z pojawieniem się zaczerwienienia, łuszczenia i dużych pęcherzyków (pęcherzowe zapalenie skóry). Bardzo rzadko: wysypka skórna z pęcherzami wypełnionymi ropą (wysypka krostkowa), zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne (reakcja nadwrażliwości na światło). Częstość nieznana: uczucie pieczenia w miejscu zastosowania leku, suchość skóry. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchni ciała działań niepożądane mogą objąć również obszary poza skórą: nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha.

Dawkowanie żelu Diclogel:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 14. roku życia: nakładać cienką warstwę żelu na zmienione miejsca 3-4 razy na dobę, w zależności od potrzeby (około 2-4 gramy, ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) i delikatnie wcierać. Po nałożeniu należy umyć ręce, chyba, że to one są leczone. Należy aplikować wyłącznie na zdrową skórę, nie nakładać na uszkodzoną skórę. Czas leczenia: zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. Zwykle po 7 dniach zaleca się ocenić efekty leczenia. Jeśli w ciągu 7 dni ból i obrzęk nie ustępują lub się nasilają, należy się skonsultować z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel