Calpol 6 Plus 250mg/5ml zawiesina doustna 100ml

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Calpol 6 Plus 250mg/5ml zawiesina doustna jest leczenie gorączki i bólu u dzieci powyżej 6. roku życia. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo.
  • Calpol 6 Plus 250mg/5ml zawiesina doustna 100ml
Kod produktu: 6897
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
22,31 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Calpol 6 Plus 250mg/5ml zawiesina doustna:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). 5ml zawiesiny doustnej zawiera 250mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, sorbitol 70% (niekrystalizujący), glicerol, zdyspergowana celuloza, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cukrowy, aromat pomarańczowy, żółcień pomarańczowa (E 110), woda oczyszczona.

Działanie Calpol 6 Plus 250mg/5ml zawiesina doustna:

Lek w postaci zawiesiny doustnej wskazany do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia oraz u osób dorosłych. Substancją czynną produktu leczniczego Calpol 6 Plus 250mg/5ml zawiesina doustna jest paracetamol. Wykazuje on działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Lek jest przeznaczony do stosowania w przypadku gorączki i bólu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Calpol 6 Plus 250mg/5ml zawiesina doustna wskazany do stosowania w leczeniu gorączki w przebiegu przeziębienia, grypy i chorób wieku dziecięcego, a także w leczeniu bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu – bólu głowy, zęba, bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, bólów po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Do stosowania powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Podczas stosowania leku nie stosować innych leków zawierających paracetamol. W przypadku, gdy przyjmowane będą dawki większe niż zalecane, może dojść do uszkodzenia wątroby. W przypadku przedawkowania należy bezzwłocznie skorzystać z pomocy medycznej (po pomoc trzeba się zgłosić również w sytuacji, gdy nie pojawiły się żadne objawy przedawkowania). Należy zachować ostrożność, stosując paracetamol u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD). W przypadku osób z zaburzeniami czynności wątroby przed zastosowaniem paracetamolu należy się skonsultować z lekarzem. Należy zachować ostrożność, stosując paracetamol u osób z zaburzeniami czynności nerek, w przypadku przewlekłej niewydolności nerek zaleca się wydłużyć odstępy między kolejnymi dawkami paracetamolu. W przypadku pacjentów poddawanych hemodializie lekarz może rozważyć podanie uzupełniających dawek leku w celu utrzymania terapeutycznego stężenia paracetamolu w osoczu (hemodializa może powodować zmniejszenie stężenia paracetamolu w osoczu). Podczas stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu, ponieważ ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby jest wtedy zwiększone. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Picie alkoholu podczas leczenia paracetamolem może prowadzić do niewydolności wątroby spowodowanej martwicą komórek wątrobowych. Podczas stosowania paracetamolu zgłaszano występowanie ciężkich reakcji skórnych (ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka) z takimi objawami jak: zaczerwienienie skóry, wysypka, pęcherze i nadżerki na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, pękające olbrzymie pęcherze podnaskórkowe, rozległe nadżerki na skórze, spełzanie dużych płatów naskórka oraz gorączka. W przypadku wystąpienia reakcji skórnej lub nasilenia objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej. W przypadku, gdy objawy nie ustępują, nasilają się lub pojawiają się nowe objawy, należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem ze względu na ryzyko występowania interakcji, zwłaszcza w przypadku stosowania takich leków jak: leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np. metoklopramid) – przyspieszają wchłanianie paracetamolu, leki opóźniające opróżnianie żołądka (np. propantelina) – mogą opóźniać wchłanianie paracetamolu; stosowanie razem paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy (tj. niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina, jak również ryfampicyna (lek stosowany w leczeniu gruźlicy)) – może prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu; stosowanie razem paracetamolu z zydowudyną – może nasilać toksyczne działanie zydowudyny na szpik kostny. Regularne, codzienne przyjmowanie paracetamolu może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryna i inne pochodne kumaryny), dawki przyjmowane sporadycznie nie mają na nie istotnego wpływu. Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę. Paracetamol może fałszować wyniki niektórych badań laboratoryjnych wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi (np. oznaczanie glukozy). Jednoczesne podawanie paracetamolu może zwiększać stężenie chloramfenikolu (antybiotyk o szerokim zakresie działania) w osoczu krwi. Jednoczesne stosowanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Dłuższe stosowanie razem paracetamolu i aspiryny lub innych salicylanów może zwiększać ryzyko uszkodzenia nerek. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek można stosować w ciąży tylko wtedy, gdy jest to klinicznie uzasadnione, przy czym należy stosować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i/lub gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Jeśli objawy nie ustępują lub konieczne jest częstsze stosowanie leku, należy się skonsultować z lekarzem. Paracetamol przenika do mleka matki w niewielkiej ilości – stosowany w zalecanych dawkach nie stanowi zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera sorbitol – 1,469ml sorbitolu w 5ml, sorbitol jest źródłem fruktozy, należy się skonsultować z lekarzem, jeśli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancję fruktozy. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Lek zawiera sacharozę – 2,1g sacharozy w 5ml, należy to brać pod uwagę u osób z cukrzycą, należy się skonsultować z lekarzem, jeśli stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan – może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Lek zawiera żółcień pomarańczową (E 110) – może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu (pochodzącego z karmelozy sodowej, będącej składnikiem substancji pomocniczej zdyspergowana celuloza) na ml, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: rumień trwały, wysypka, wysypka ze świądem, pokrzywka, ciężkie reakcje skórne, nadwrażliwość (uczulenie), reakcja anafilaktyczna (obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, czasem połączony z utrudnionym oddychaniem), zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów biorących udział w przemianach białek.

Dawkowanie zawiesiny doustnej Calpol 6 Plus 250mg/5ml:

Lek stosować zgodnie z przeznaczeniem lub według wskazówek na ulotce. Leku nie należy rozcieńczać. Przed użyciem energicznie wstrząsnąć przed użyciem. Lek odmierzać miarką dołączoną do opakowania. Po każdym użyciu należy wytrzeć do czysta szyjkę butelki, następnie dokładnie zamknąć butelkę (trzeba jednak uważać, aby nie uszkodzić nakrętki). Dawkowanie u dzieci od 6. do 8. roku życia: stosować 5ml 4 razy na dobę, dzieci od 8. do 10. roku życia: stosować 7,5ml 4 razy na dobę, dzieci od 10. do 12. roku życia: stosować 10ml 4 razy na dobę. Dawkowanie u młodzieży od 12. do 16. roku życia: stosować 10-15ml do 4 razy na dobę, u młodzieży powyżej 16. roku życia i dorosłych: stosować 10-15ml do 4 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 4 dawki na doby. Należy zachować przynajmniej 4 godziny przerwy między kolejnymi dawkami. Leku nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. W przypadku, gdy po 3 dniach nie nastąpiła poprawa lub stan się pogorszył, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel