Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Paracetamol Synoptis 500mg x 50 tabletek

  • Paracetamol Synoptis 500mg jest produktem leczniczym do stosowania w celu łagodzenia bólów różnego rodzaju i obniżania gorączki. Substancją czynną leku jest paracetamol. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.
Paracetamol Synoptis 500mg x 50 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 41950
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,03 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Paracetamol Synoptis 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).

Działanie Paracetamol Synoptis 500mg:

Jako substancję czynną w produkcie leczniczym Paracetamol Synoptis 500mg zawarto paracetamol, który zaliczany jest do analgetyków. Charakteryzuje się on działaniem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w łagodzeniu bólu i obniżaniu gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Synoptis 500mg wskazany do leczenia objawów grypopodobnych, gorączki (trwającej krócej niż 3 dni), a także ciężkich reakcji po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne), ponadto do leczenia łagodnych i umiarkowanych bólów głowy, łagodnych do umiarkowanych migren u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną, łagodnych do umiarkowanych bólów zębów, łagodnych do umiarkowanych bólów uszu, łagodnych do umiarkowanych bólów miesiączkowych, łagodnych do umiarkowanych bólów pourazowych, bólów mięśniowych i stawowych. Dla dorosłych, osób w podeszłym wieku, młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem przyjmowania leku, jeśli: pacjent ma choroby nerek, choroby wątroby (np. zapalenie wątroby lub stan zapalny spowodowany długotrwałym spożywaniem alkoholu), ma zespół Gilberta (lchoroba Meulengrachta) objawiający się zażółceniem skóry i/lub oczu; pacjent stosuje równocześnie leki, które mają wpływ na czynność wątroby; pacjent ma niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna; u pacjenta występuje choroba alkoholowa; pacjent jest odwodniony i przewlekle niedożywiony. Nieuzasadnione stosowanie leków przeciwbólowych w dużych dawkach przez dłuższy czas może powodować bóle głowy, których nie powinno się leczyć zwiększonymi dawkami tego leku. Długotrwałe lub zbyt częste podawanie tego leku nie jest wskazane. Długotrwałe stosowanie może spowodować zmiany w nerkach. Ryzyko przedawkowania paracetamolu jest większe u osób z chorobami wątroby niż u osób z alkoholową marskością wątroby. Należy zachować ostrożność w przypadku przewlekłego alkoholizmu (wtedy dobowa dawka paracetamolu wynosi nie więcej niż 2g). Nie należy pić alkoholu podczas leczenia paracetamolem. Alkohol może powodować zwiększenie toksycznego działania paracetamolu na wątrobę. W następujących sytuacjach nie stosować tego leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, jeśli pacjent ma wysoką gorączkę (powyżej 39ºC), gorączka trwa dłużej niż 3 dni, gorączka ustępuje i znów wraca (nawracająca gorączka). Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia i o masie ciała poniżej 40kg. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: bez konsultacji z lekarzem nie stosować leku u ciężarnych i karmiących piersią. Podczas ciąży o stosowaniu decyduje lekarz, gdy oceni, czy korzyści z zastosowania leku są większe niż zagrożenie dla płodu, przy czym lek można stosować w najniższych dawkach i przez jak najkrótszy czas. Paracetamol przenika do mleka matki, nie wykazano jednak negatywnego wpływu na dziecko. Stosowanie z innymi lekami: możliwość stosowania paracetamolu należy omówić z lekarzem, zwłaszcza w przypadku przyjmowania takich leków jak: warfaryna (lek przeciwzakrzepowy), probenecyd (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej), leki przeciwpadaczkowe, np: karbamazepina, fenobarbital, fenytoina, leki uspokajające i przeciwdrgawkowe, ryfampicyna (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), chloramfenikol (antybiotyk), zydowudyna (lek przeciwwirusowy). Nie należy przyjmować tego leku jednocześnie z lekami, które powodują opóźnienie opróżniania żołądka (np. propantelina) lub które powodują przyspieszenie opróżniania żołądka (np.metoklopramid i domperidon). Stosując cholestyraminę (lek powodujący obniżenie stężenia cholesterolu we krwi), należy przyjmować paracetamol na godzinę przed lub 4 godziny po przyjęciu tego leku. Lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jeśli jednak wystąpią działania niepożądane w postaci zawrotów głowy i lekkiej senności, nie należy wykonywać tych czynności. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę, można powiedzieć, że jest „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Działania niepożądane:
U niektórych osób, które stosują ten lek, mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, gdy pojawi się: obrzęk twarzy, szczególnie wokół ust (języka i/lub gardła), trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności i nagły spadek ciśnienia krwi – objawy te mogą wskazywać na ciężką rekcję alergiczną potencjalnie zagrażającą życiu (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane: często – lekka senność, nudności, wymioty; niezbyt często – zawroty głowy, senność, nerwowość, uczucie pieczenia w gardle, biegunka, ból brzucha (w tym skurcze i pieczenie), zaparcia, bóle głowy, zwiększona potliwość, nadmierne obniżenie temperatury ciała; rzadko – zwiększona aktywność niektórych enzymów wątrobowych (transaminaz), zaczerwienienie skóry; bardzo rzadko – zaburzenie tworzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby wszystkich elementów morfotycznych krwi), trudności w oddychaniu (astma) u wrażliwych pacjentów, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna i pokrzywka). Bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Synoptis 500mg:

Stosować według zaleceń na ulotce lub zgodnie ze wskazaniami lekarza. Przyjmować doustnie w całości, tabletkę można również rozkruszyć i zmieszać z wodą. Posiłek może przyczynić się opóźnienia działania leku. Zalecane dawkowanie zależy od wieku i masy ciała. Trzeba zachowywać6-8 godzin przerwy między kolejnymi dawkami, przerwę można skrócić, jeśli zajdzie taka konieczność, przy czym odstęp powinien wynosić przynajmniej 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3g paracetamolu (6 tabletek). Młodzież od 12. do 15. roku życia o masie ciała do 50kg: 1-4 tabletki na dobę (500-2000mg paracetamolu). Młodzież od 16. do 18. roku życia i osoby dorosłe o masie ciała powyżej 50kg: 1-6 tabletek na dobę (500-3000mg paracetamolu). O ile lekarz taka nie zalecił, nie stosować w dużych dawkach. Należy się skonsultować z lekarzem, gdy objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni. W przypadku osób z niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek i zespołem Gilberta należy omówić z lekarzem dawkowanie i częstość podawania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel