Paracetamol Synoptis 500mg x 20 tabletek

  • Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Produkt leczniczy Paracetamol Synoptis 500mg wskazany jest do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w leczeniu gorączki i bólu.
  • Paracetamol Synoptis 500mg x 20 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 41949
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
4,26 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Paracetamol Synoptis 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).

Działanie Paracetamol Synoptis 500mg:

Paracetamol zawarty w leku jest substancją czynną zaliczaną do analgetyków. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Z tego względu produkt leczniczy Paracetamol Synoptis 500mg wskazany jest do stosowania w celu łagodzenia łagodnego i umiarkowanego bólu oraz do obniżania gorączki. Lek przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Synoptis 500mg wskazany do stosowania w łagodzeniu objawów grypopodobnych, gorączki (trwającej krócej niż 3 dni), ciężkich reakcji po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne), łagodnych i umiarkowanych bólów głowy, łagodnych do umiarkowanych migren u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną, łagodnych do umiarkowanych bólów zębów, łagodnych do umiarkowanych bólów uszu, łagodnych do umiarkowanych bólów miesiączkowych, łagodnych do umiarkowanych bólów pourazowych, mięśni i stawów. Lek dla dorosłych, osób w podeszłym wieku, młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: pacjent ma choroby nerek, choroby wątroby (np. zapalenie wątroby lub stan zapalny spowodowany długotrwałym spożywaniem alkoholu), rzadką i dziedziczną chorobę metaboliczną (zespół Gilberta lub choroba Meulengrachta), która objawia się zażółceniem skóry i/lub oczu; pacjent przyjmuje jednocześnie leki wpływające na czynność wątroby; ma dziedziczny niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; występuje niedokrwistość hemolityczna; występuje choroba alkoholowa; pacjent jest odwodniony i przewlekle niedożywiony. Wskutek nieuzasadnionego stosowania dużych dawek leków przeciwbólowych przez dłuższy czas mogą wystąpić bóle głowy, których nie należy leczyć zwiększonymi dawkami tego leku. Nie jest zalecane długotrwałe lub zbyt częste podawanie tego leku. Przy długotrwałym stosowaniu może dojść do zmian w nerkach. Ryzyko przedawkowania paracetamolu jest większe u osób z chorobami wątroby niż u osób z alkoholową marskością wątroby. Koniecznie trzeba zachować ostrożność w przypadku przewlekłego alkoholizmu (maksymalna dobowa dawka paracetamolu w takim przypadku nie powinna przekraczać 2g). Podczas leczenia paracetamolem nie należy spożywać alkoholu, może on powodować zwiększenie toksycznego działania paracetamolu na wątrobę. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować tego leku, jeśli pacjent ma wysoką gorączkę (powyżej 39ºC), gorączka trwa dłużej niż 3 dni, gorączka ustępuje i znów wraca (nawracająca gorączka). Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie stosować leku bez konsultacji z lekarzem. O tym, czy można przyjmować lek decyduje lekarz, oceniając, czy korzyści z zastosowania leku są większe niż zagrożenie dla płodu. W okresie ciąży lek można stosować w najniższych dawkach i przez jak najkrótszy czas. Paracetamol przenika do mleka matki, jednak nie wykazano negatywnego wpływu na dziecko. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia i o masie ciała poniżej 40kg. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem, ostrożność należy zachować, gdy są stosowane takie leki jak: warfaryna (lek przeciwzakrzepowy), probenecyd (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej), leki przeciwpadaczkowe (np: karbamazepina, fenobarbital, fenytoina, leki uspokajające i przeciwdrgawkowe), ryfampicyna (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), chloramfenikol (antybiotyk), zydowudyna (lek przeciwwirusowy). Paracetamolu nie przyjmować jednocześnie z lekami, które powodują opóźnienie opróżniania żołądka (np. propantelina) lub które powodują przyspieszenie opróżniania żołądka (np.metoklopramid i domperidon). Podczas stosowania cholestyraminy (lek powodujący obniżenie stężenia cholesterolu we krwi) należy przyjmować paracetamol na godzinę przed lub 4 godziny po przyjęciu tego leku. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, należy jednak unikać tych czynności, jeśli pojawią się takie działania niepożądane jak zawroty głowy i lekka senność. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę, jest więc uznawany za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie przyjmowania tego leku mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli wystąpią następujące objawy, należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza: obrzęk twarzy, zwłaszcza wokół ust (języka i/lub gardła), trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności i nagły spadek ciśnienia krwi – mogą to być objawy wskazujące na ciężką rekcję alergiczną potencjalnie zagrażającą życiu (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane: często – lekka senność, nudności, wymioty; niezbyt często – zawroty głowy, senność, nerwowość, uczucie pieczenia w gardle, biegunka, ból brzucha (skurcze i pieczenie), zaparcia, bóle głowy, zwiększona potliwość, nadmierne obniżenie temperatury ciała; rzadko – zwiększona aktywność niektórych enzymów wątrobowych (transaminaz), zaczerwienienie skóry; bardzo rzadko – zaburzenie tworzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby wszystkich elementów morfotycznych krwi), trudności w oddychaniu (astma) u wrażliwych pacjentów, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna i pokrzywka). Zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Synoptis 500mg:

Należy stosować ten lek według zaleceń lekarza lub zgodnie z informacjami na ulotce. Przyjmować doustnie, tabletki można połykać w całości lub rozkruszyć i zmieszać z wodą. Należy pamiętać, że jedzenie może opóźnić działanie leku. Zalecana dawka jest zależna od wieku i masy ciała. Między kolejnymi dawkami należy zachować przerwy 6-8 godzinne (przerwy można skrócić w razie konieczności, jednak nie powinny być krótsze niż 4 godziny). Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę (3g paracetamolu). Młodzież od 12. do 15. roku życia o masie ciała do 50kg: stosować 1-4 tabletki na dobę (500-2000mg paracetamolu). Młodzież od 16. do 18. roku życia i dorośli o masie ciała powyżej 50kg: stosować 1-6 tabletek na dobę (500-3000mg paracetamolu). Osoby z niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek oraz zespołem Gilberta powinny się skonsultować z lekarzem, aby omówić dawkowanie i częstości podawania leku. Nie stosować w dużych dawkach, chyba że lekarz zalecił inaczej. Gdy objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel