Paracetamol Synoptis 500mg x 10 tabletek

  • Paracetamol Synoptis 500mg to produkt leczniczy wskazany do stosowania w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu różnego pochodzenia (m.in. bólu głowy i zębów) oraz gorączki i objawów grypopodobnych. Substancją czynną leku jest paracetamol.
  • Paracetamol Synoptis 500mg x 10 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 41948
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,14 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Paracetamol Synoptis 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).

Działanie Paracetamol Synoptis 500mg:

Substancją czynną leku jest paracetamol. Jest on zaliczany do analgetyków. Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Produkt leczniczy Paracetamol Synoptis 500mg wskazany jest do łagodzenia łagodnego i umiarkowanego bólu oraz do obniżania gorączki. Można stosować od 12. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Synoptis 500mg wskazany do stosowania w objawach grypopodobnych, gorączce (trwającej krócej niż 3 dni), ciężkich reakcjach po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne), łagodnych i umiarkowanych bólach głowy, łagodnych do umiarkowanych migrenach u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną, łagodnych do umiarkowanych bólach zębów, łagodnych do umiarkowanych bólach uszu, łagodnych do umiarkowanych bólach miesiączkowych, łagodnych do umiarkowanych bólach pourazowych, mięśni i stawów. Lek przeznaczony dla dorosłych, w tym dla osób w podeszłym wieku, a także dla młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: pacjent ma choroby nerek, ma choroby wątroby (np. zapalenie wątroby lub stan zapalny spowodowany długotrwałym spożywaniem alkoholu), ma rzadką i dziedziczną chorobę metaboliczną zwaną zespołem Gilberta (lub chorobą Meulengrachta), której objawami są zażółcenie skóry i/lub oczu; pacjent stosuje jednocześnie leki, które wpływają na czynność wątroby; pacjent ma dziedziczną chorobę zwaną niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna; u pacjenta występuje choroba alkoholowa; pacjent jest odwodniony i przewlekle niedożywiony. Nieuzasadnione stosowanie dużych dawek leków przeciwbólowych przez dłuższy czas może powodować bóle głowy, których nie należy leczyć zwiększonymi dawkami tego leku. Długotrwałe lub zbyt częste podawanie tego leku nie jest zalecane. W przypadku długotrwałego stosowania może dojść do zmian w nerkach. Ryzyko przedawkowania paracetamolu jest większe u osób z chorobami wątroby niż u osób z alkoholową marskością wątroby. Należy zachować ostrożność w przypadku przewlekłego alkoholizmu. W takim przypadku dobowa dawka paracetamolu nie powinna przekraczać 2g. Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia paracetamolem. Alkohol może powodować zwiększenie toksycznego działania paracetamolu na wątrobę. Nie należy stosować tego leku bez konsultacji z lekarzem, jeśli pacjent ma wysoką gorączkę (powyżej 39ºC), gorączka trwa dłużej niż 3 dni, gorączka ustępuje i znów wraca (nawracająca gorączka). Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia i o masie ciała poniżej 40kg. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem, zwłaszcza w przypadku przyjmowania takich leków jak: warfaryna (lek przeciwzakrzepowy), probenecyd (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej), leki przeciwpadaczkowe, takie jak: karbamazepina, fenobarbital, fenytoina, leki uspokajające i przeciwdrgawkowe, ryfampicyna (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), chloramfenikol (antybiotyk), zydowudyna (lek przeciwwirusowy). Nie należy przyjmować tego leku jednocześnie z lekami, które powodują opóźnienie opróżniania żołądka (np. propantelina) lub które powodują przyspieszenie opróżniania żołądka (np.metoklopramid i domperidon). W przypadku stosowania cholestyraminy (lek powodujący obniżenie stężenia cholesterolu we krwi), należy przyjmować paracetamol na godzinę przed lub 4 godziny po przyjęciu tego leku. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie stosować leku bez konsultacji z lekarzem. W okresie ciąży lekarz może zdecydować o tym, że korzyści z zastosowania leku są większe niż zagrożenie dla płodu, w ciąży lek można stosować w najniższych dawkach i przez jak najkrótszy czas. Paracetamol przenika do mleka matki, jednak nie wykazano negatywnego wpływu na dziecko. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jeśli jednak wystąpią takie działania niepożądane jak zawroty głowy i lekka senność, należy wstrzymać się od wykonywania tych czynności. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę, czyli lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza: obrzęk twarzy, szczególnie wokół ust (języka i/lub gardła), trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności i nagły spadek ciśnienia krwi – są to objawy, które mogą wskazywać na ciężką rekcję alergiczną potencjalnie zagrażającą życiu (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane: często – lekka senność, nudności, wymioty; niezbyt często – zawroty głowy, senność, nerwowość, uczucie pieczenia w gardle, biegunka, ból brzucha (w tym skurcze i pieczenie), zaparcia, bóle głowy, zwiększona potliwość, nadmierne obniżenie temperatury ciała; rzadko – zwiększona aktywność niektórych enzymów wątrobowych (transaminaz), zaczerwienienie skóry; bardzo rzadko – zaburzenie tworzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby wszystkich elementów morfotycznych krwi), trudności w oddychaniu (astma) u wrażliwych pacjentów, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna i pokrzywka). Zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych.

Dawkowanie tabletek Paracetamol Synoptis 500mg:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, tabletki połykać w całości, można też pokruszyć i zmieszać z wodą. Posiłek może opóźnić działanie leku. Zalecana dawka zależy od wieku i masy ciała. Odstępy między kolejnymi dawkami powinny wynosić 6- 8 godzin, w razie konieczności odstępy można skrócić do co najmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3g paracetamolu. Młodzież od 12. do 15. roku życia o masie ciała do 50kg: 1-4 tabletki na dobę (500-2000mg paracetamolu). Młodzież od 16. do 18. roku życia i dorośli o masie ciała powyżej 50kg: 1-6 tabletek na dobę (500-3000mg paracetamolu). Czas leczenia: nie stosować w dużych dawkach, chyba że zalecano inaczej. W przypadku, gdy objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy się skonsultować z lekarzem. Osoby z niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek oraz zespołem Gilberta powinny skonsultować z lekarzem dawkowanie i częstości podawania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel