Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Test Witamina D z krwi x 1 sztuka

  • Wyrób medyczny Test Witamina D z krwi przeznaczony jest do samodzielnego wykonania w celu półilościowego oznaczenia poziomu witaminy D (25-hydroksywitaminy D – 25(OH)D) w próbce krwi. Zaleca się wykonywać, np. przed rozpoczęciem suplementacji.
  • Test Witamina D z krwi x 1 sztuka
Producent: Hydrex
Kod produktu: 42092
34,31 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

W zestawie Test Witamina D z krwi:

Foliowa szczelnie zamknięta kopertka, w której znajduje się: 1 test kasetkowy, 1 pipetka do pobierania próbki krwi z palca i 1 środek pochłaniający wilgoć; fiolka z buforem; sterylny nakłuwacz; wacik nasączony alkoholem; instrukcję wykonania testu; wzornik do odczytu wyniku testu.

Działanie Test Witamina D z krwi:

Prosty do samodzielnego wykonania test do półilościowego oznaczania poziomu witaminy D (25-hydroksywitaminy D – 25(OH)D) w próbce ludzkiej krwi pełnej (pobranej z opuszki palca). Wyrób medyczny Test Witamina D z krwi pozwala określić, czy w organizmie występuje niedobór witaminy D, czy też jest ona na normalnym poziomie.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Test Witamina D z krwi przeznaczony do stosowania w celu półilościowego wykrywania stężenia witaminy D (25-hydroksywitaminy D – 25(OH)D) w próbce ludzkiej krwi pełnej. Wyrób do diagnostyki in vitro do samokontroli.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt jednorazowego użytku.

Sposób użycia Test Witamina D z krwi:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed zastosowaniem przeczytać ulotkę. Oprócz rzeczy zawartych w opakowaniu należy przygotować także ręcznik papierowy i zegarek. Płytkę testową położyć na płaskiej powierzchni. Po wyjęciu elementów z opakowania test należy przeprowadzić w ciągu godziny, choć najlepiej wykonać go od razu po otwarciu opakowania. Wacikiem nasączonym alkoholem zdezynfekować opuszkę palca środkowego lub serdecznego. Po wyschnięciu skóry nacisnąć nakłuwacz stroną, z której usunięto nasadkę, końcówka chowa się automatycznie i jest bezpieczna po użyciu. Dłoń przez chwilę masować bez dotykania miejsca nakłucia, w kierunku opuszki palca środkowego lub serdecznego, który ma być nakłuty. Dłoń trzymać w dół, masować palec, który został nakłuty, aby uzyskać kroplę krwi. Pipetkę przyłożyć do uformowanej kropli krwi, nie ściskać banieczki pipetki, krew wpłynie do niej, dzięki działaniu sił kapilarnych do linii wskazanej na pipetce. Jeśli to konieczne można ponownie masować palec, aby uzyskać więcej krwi. Należy unikać powstawania pęcherzyków powietrza. Całą próbkę krwi umieścić w zagłębieniu na płytce (S). Następnie dodać dwie krople buforu do zagłębienia na bufor (B). Uruchomić zegarek. Wynik odczytać po 10 minutach. Nie należy interpretować wyniku po 20 minutach. Interpretacja wyniku: podczas interpretowania wyniku należy korzystać ze wzornika dołączonego do opakowania. Należy porównać intensywność zabarwienia uzyskanej linii T z liniami znajdującymi się na wzorniku. Niedobór: pojawiają się dwie wyraźne linie – jedna w obszarze kontrolnym C, druga w obszarze T. Linia w obszarze testowym T jest równa lub ciemniejsza niż linia 10ng/ml przedstawiona na wzorniku. Obniżony poziom witaminy: pojawiają się dwie wyraźne linie – jedna w obszarze kontrolnym C, druga w obszarze T. Linia w obszarze testowym T jest ciemniejsza niż linia 30ng/ml i jaśniejsza niż linia 10ng/ml przedstawiona na wzorniku. Prawidłowy poziom witaminy D: pojawiają się dwie wyraźne linie – jedna w obszarze kontrolnym C, druga – słabo zabarwiona – w obszarze T. Linia w obszarze T jest ciemniejsza niż linia 100ng/ml i jaśniejsza niż linia 30ng/ml przedstawiona na wzorniku. Test nieważny – nie pojawia się linia w obszarze kontrolnym C.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel