Flegamina Fast 8mg x 20 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

  • Flegamina Fast 8mg to produkt leczniczy w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Substancją czynną jest chlorowodorek bromoheksyny. Działa on wykrztuśnie, upłynnia bowiem wydzielinę z dróg oddechowych. Można stosować powyżej 12 lat.
  • Flegamina Fast 8mg x 20 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
Producent: Teva
Kod produktu: 42133
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,61 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Flegamina Fast 8mg:

Substancja czynna: bromoheksyny chlorowodorek (Bromhexini hydrochloridum). Jedna tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 8mg chlorowodorku bromoheksyny oraz substancje pomocnicze: mannitol, krospowidon (typ B), sukraloza, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, aromat truskawkowy S-144940 o składzie: naturalne substancje aromatyzujące, preparaty aromatyzujące, maltodekstryna kukurydziana, skrobia modyfikowana kukurydziana woskowata.

Działanie Flegamina Fast 8mg:

Bromoheksyny chlorowodorek, czyli substancja czynna produktu leczniczego Flegamina Fast 8mg działa wykrztuśnie, upłynniając wydzielinę z dróg oddechowych. Dzięki czemu ułatwia rzęskom transport wydzieliny oskrzelowej i usuwanie jej z płuc. Bromoheksyna ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Wskazaniem do stosowania leku są ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Flegamina Fast 8mg wskazany do stosowania w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, które przebiegają z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu. Dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: występują stany zapalne dróg oddechowych z towarzyszącym zakażeniem bakteryjnym, w takich wypadkach lek należy zażywać jednocześnie z zaleconymi przez lekarza antybiotykami i lekami rozszerzającymi drogi oddechowe. Podczas leczenia należy dużo pić, zwłaszcza gdy występuje gorączka. Prawidłowe nawodnienie organizmu wspomaga rozrzedzanie wydzieliny oskrzelowej i ułatwia odkrztuszanie; stwierdzono w przeszłości chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy lub czynną chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy (bromoheksyna może nasilać jej objawy); pacjent ma astmę; występuje zaburzona czynność motoryczna oskrzeli; stwierdzono zaburzenia czynności wątroby lub nerek; pacjent ma trudności z odkrztuszaniem. Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem bromoheksyny. Jeśli wystąpi wysypka (również pęcherze lub zmiany na błonach śluzowych, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować leku w pierwszym trymestrze, a w drugim i trzecim można stosować wyłącznie, gdy lekarz stwierdzi, że korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Bromoheksyna przenika do mleka ludzkiego, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią. Brak danych dotyczących wpływu bromoheksyny na płodność u ludzi. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy ostrożnie stosować z atropiną i innymi lekami cholinolitycznymi (powodują one suchość błon śluzowych). Nie należy podawać go jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, np. z kodeiną lub jej pochodnymi (może dojść do niebezpiecznego nagromadzenia wydzieliny oskrzelowej wskutek osłabionego odruchu kaszlowego). Bromoheksyna może nasilać działanie drażniące salicylanów i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Jednoczesne stosowanie bromoheksyny i antybiotyków (leki stosowane w leczeniu zakażeń: erytromycyną, doksycykliną, amoksycyliną, cefuroksymem) może prowadzić do zwiększenia stężenia antybiotyku w płucach. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: należy zachować ostrożność, gdyż mogą wystąpić bóle i zawroty głowy lub senność. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na 1 tabletkę, to znaczy, że jest uznawany za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub najbliższego szpitala, jeśli wystąpią: ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), reakcje alergiczne (w tym wysypka, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła powodujący trudności w oddychaniu lub połykaniu). Działania niepożądane: niezbyt często – ból w górnej części brzucha, nudności, wymioty, biegunka; rzadko – wysypka skórna, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości; częstość nieznana – niestrawność, nadmierne pocenie się, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, ból głowy, zawroty głowy, senność, skurcz oskrzeli.

Dawkowanie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej Flegamina Fast 8mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku: 1 tabletka 3 razy na dobę. Początkowo może być konieczne zwiększenie dawki do 48mg (dawka maksymalna), czyli 2 tabletek 3 razy na dobę. Młodzież powyżej 12. roku życia: 1 tabletka 3 razy na dobę, maksymalnie do 6 tabletek na dobę (48mg bromoheksyny). Dzieci od 2. do 12. roku życia: zalecane jest stosowanie leku Flegamina Fast Junior. Stosować doustnie, tabletkę umieścić w jamie ustnej, w ciągu 30 sekund tabletka się rozpuści, następnie połknąć. Można też bezpośrednio przed zastosowaniem rozpuścić tabletkę na łyżce w niewielkiej ilości wody. Tabletkę należy zużyć od razu po otwarciu blistra. Tabletki nie dotykać mokrymi rękami, może się bowiem rozpaść. Należy stosować w równych odstępach czas, po posiłku. Nie stosować bezpośrednio przed snem. Czas leczenia: bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. W przypadku, gdy po 5 dniach u dorosłych objawy nie będą ustępować lub się nasilą (u młodzieży powyżej 12. roku życia po 3 dniach), należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel