Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g 50g

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g jest objawowe leczenie bólów mięśni i bólu dolnej części pleców. Substancją czynną leku jest ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny. Tylko do użytku zewnętrznego.
  • Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g 50g
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 42211
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,68 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każdy gram żelu zawiera 50mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: lewomentol, karbomer A, diizopropanolamina 90% (do ustalenia pH), alkohol izopropylowy, glicerol (E 422), woda oczyszczona.

Działanie Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g:

Jako substancję czynną w produkcie leczniczym Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g wykorzystano ibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Zmniejsza on ból i stan zapalny. Wskazaniem do stosowania leku jest miejscowe, objawowe leczenie bólu mięśni wywołanych np. siniakami, uderzeniami, nadwerężeniem, a także bólu dolnej części pleców. Lek jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g wskazany do miejscowego stosowania w objawowym leczeniu bólów mięśni, które spowodowane są niewielkimi siniakami, uderzeniami, nadwyrężeniami, sztywnością karku, innymi przykurczami lub lekkimi skręceniami, a także w leczeniu bólu dolnej części pleców. Lek przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce. Nie zamrażać. Po upływie 30 dni od otwarcia nie należy stosować leku. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Lek można stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę. Należy unikać kontaktu leku z oczami lub błonami śluzowymi. Nie połykać. Jeśli dojdzie do przypadkowego połknięcia, należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub szpitala (mogą pojawić się np. nudności, wymioty, ból brzucha, senność, niskie ciśnienie krwi). Nie aplikować leku na zranioną skórę, otwarte rany i na skórę dotkniętą wysypką lub egzemą. Nie można stosować pod opatrunkami okluzyjnymi (wodoodpornymi lub nieprzepuszczającymi powietrza bandażami lub plastrami). Leczonego obszaru nie można wystawiać na działanie słońca, dzięki czemu można zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości na światło. W przypadku pojawienia się reakcji skórnej, należy przerwać stosowanie leku. Gdy lek jest stosowany na dużą powierzchnię skóry lub długotrwale, ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych rośnie. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży: należy to omówić z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie tego leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami stosowanymi miejscowo na tą samą powierzchnię skóry.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, gdy kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna, np. skurcz oskrzeli (zaciśnięcie mięśni w płucach, które może powodować duszność), astma, katar, swędzenie nosa i zapalenie śluzówki nosa, kichanie, pokrzywka (swędząca wysypka) lub obrzęk naczynioruchowy (obrzęk pod skórą) podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Nie stosować na uszkodzoną skórę oraz na skórę zmienioną chorobowo.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Niezbyt często: umiarkowany rumień (zaczerwienienie skóry), zapalenie skóry, miejscowe podrażnienie, które ustępuje po zaprzestaniu leczenia. Rzadko: fotodermatoza (wysypka skórna wywołana zwiększoną wrażliwością na światło słoneczne).

Dawkowanie żelu Ibuprofen APTEO MED 0,05g/g:

Lek należy stosować według zaleceń na ulotce lub według zaleceń lekarza. Lek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Dawkowanie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: aplikować 4-10cm żelu (ilość odpowiadająca 50-125mg ibuprofenu) na bolące miejsce i delikatnie wmasowywać aż do momentu całkowitego wchłonięcia. Lek w razie potrzeby można stosować częściej, ale nie częściej niż 4 razy na dobę. Po użyciu należy dokładnie umyć ręce, chyba że to one są obszarem leczonym. Nie stosować leku dłużej niż 7 dni. Jeśli po 7 dniach leczenia u dorosłych lub po 5 dniach leczenia u młodzieży objawy się utrzymują, należy się skontaktować z lekarzem. Leku nie stosować w dawkach większych niż zalecane, a także dłużej niż to wskazane.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel