Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g 100g

  • Produkt leczniczy Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g zawiera ibuprofen jako substancję czynną. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Lek jest wskazany do miejscowego stosowania w leczeniu objawowym bólów mięśni i bólu dolnej części pleców.
  • Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g 100g
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 42210
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,27 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum) Każdy gram żelu zawiera 50mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: lewomentol, karbomer A, diizopropanolamina 90% (do ustalenia pH), alkohol izopropylowy, glicerol (E 422), woda oczyszczona.

Działanie Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g:

Ibuprofen, czyli substancja czynna produktu leczniczego Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, zmniejsza ból i stan zapalny. Lek jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Stosuje się go miejscowo w objawowym leczeniu bólów mięśni wywołanych np. siniakami, uderzeniami, nadwerężeniem, a także bólu dolnej części pleców.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprofen APTEO MED żel 0,05g/g wskazany do stosowania miejscowego w objawowym leczeniu bólów mięśni spowodowanych niewielkimi siniakami, uderzeniami, nadwyrężeniami, sztywnością karku lub innymi przykurczami i lekkimi skręceniami, a także bólu dolnej części pleców. Do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce. Nie zamrażać. Nie stosować po upływie 30 dni od otwarcia. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Aplikować tylko na nieuszkodzoną, zdrową skórę. Unikać kontaktu leku z oczami lub błonami śluzowymi. Nie połykać. W przypadku połknięcia należy się natychmiast zgłosić do lekarza lub szpitala (mogą pojawić się np. nudności, wymioty, ból brzucha, senność, niskie ciśnienie krwi). Nie stosować na zranioną skórę, otwarte rany oraz na skórę dotkniętą wysypką lub egzemą. Nie stosować pod opatrunkami okluzyjnymi (wodoodpornymi lub nieprzepuszczającymi powietrza bandażami lub plastrami). Nie wystawiać leczonego obszaru na działanie słońca, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości na światło. Jeśli wystąpi reakcja skórna, należy zaprzestać stosowania leku. Ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych rośnie, gdy lek jest stosowany na dużą powierzchnię skóry lub długotrwale. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami stosowanymi miejscowo na tą samą powierzchnię skóry. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie tego leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna, taka jak skurcz oskrzeli (zaciśnięcie mięśni w płucach, które może powodować duszność), astma, katar, swędzenie nosa i zapalenie błony śluzowej nosa, kichanie, pokrzywka (swędząca wysypka) lub obrzęk naczynioruchowy (obrzęk pod skórą) podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować na skórę zmienioną chorobowo.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: umiarkowany rumień (zaczerwienienie skóry), zapalenie skóry, miejscowe podrażnienie, które ustępuje po zaprzestaniu leczenia. Rzadko: fotodermatoza (wysypka skórna wywołana zwiększoną wrażliwością na światło słoneczne).

Dawkowanie żelu Ibuprofen APTEO MED 0,05g/g:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Wyłączenie do użytku zewnętrznego. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: nakładać 4-10cm żelu (ilość odpowiadająca 50-125mg ibuprofenu) na bolące miejsce i delikatnie wmasowywać aż do całkowitego wchłonięcia. W razie konieczności lek można aplikować częściej, maksymalnie 4 razy na dobę. Po zastosowaniu dokładnie umyć ręce, chyba że to właśnie one są miejscem leczonym. Nie stosować dłużej niż 7 dni. W przypadku, gdy po 7 dniach u dorosłych (po 5 dniach u młodzieży) objawy się utrzymują, należy się skontaktować z lekarzem. Nie stosować w dawkach większych niż zalecane, nie stosować dłużej niż to wskazane.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel